• Ruszylo Forum Inwestycyjne w Tarnowie

  Goście z kilkunastu państw świata

  W Tarnowie rozpoczęło się w poniedziałek VII Forum Inwestycyjne. To preludium do krynickiego Forum Ekonomicznego. W dwudniowym spotkaniu weźmie udział 250 gości z Polski i zagranicy, w tym między innymi liczne delegacje z Ukrainy i Chin. Obrady w tarnowskim teatrze im. Solskiego otworzył Roman Ciepiela, wicemarszałek Małopolski a jednocześnie członek rady programowej Forum.

  czytaj więcej

 • Ścigała nie chce kandydować na prezydenta Tarnowa

  Zasłyszane w eterze

  Oskarżony o korupcję prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała nie chce walczyć o fotel prezydenta. Szef klubu Tarnowian Tadeusz Mazur przyznał w rozmowie z Radiem Kraków, że prezydent odmówił Tarnowianom bycia ich kandydatem na to stanowisko.

  czytaj więcej

 • Kras: Zablokujemy budowę kolejnych marketów

  Zasłyszane w eterze

  Na antenie radia "RDN Małopolska" Mieczysław Kras, oficjalny już kandydat Komitetu Wyborczego Ziemia Tarnowska na prezydenta Tarnowa, zapowiedział: "Zablokujemy każdą planowaną budowę nowego sklepu wielkopowierzchniowego w Tarnowie".

  czytaj więcej

 • Zbiornik w Skrzyszowie już prawie gotowy

  Najważniejsze prace zakończone

  Czekali na niego kilka lat i jest już gotowy. Zakończyły się wszystkie najważniejsze prace przy budowie zbiornika retencyjnego w podtarnowskim Skrzyszowie. To pierwszy i jedyny gotowy zbiornik zrealizowany w ramach programu "Małej Retencji Województwa Małopolskiego".

  czytaj więcej

 • Komitet "Tarnów od nowa" - pierwszy zarejestrowany

  Chcą oddać władzę w ręce mieszkańców miasta

  W Tarnowie zarejestrowany został pierwszy komitet startujący w wyborach do rady miasta. To Komitet Wyborczy Wyborców „Tarnów od nowa” - obywatelskie ugrupowanie, zrzeszające tarnowian niezwiązanych obecnie z żadną partią polityczną. Członkowie komitetu chcą oddać władzę w ręce mieszkańców miasta.

  czytaj więcej

 • Wyniki Matury Międzynarodowej w II LO

  W dniach od 6 do 20 maja br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie odbyły się egzaminy Matury Międzynarodowej - International Baccalaureate. 20 uczniów, którzy w latach 2012-2013 i 2013-2014 realizowali Program Dyplomowy IB, przystąpiło do końcowych egzaminów.

  czytaj więcej

 • O seniorach i edukacji - konferencja w Tarnowie

  Wicemarszałka R. Ciepieli i wiceprezydent K. Latały.

  Polityka senioralna województwa małopolskiego oraz projekty edukacyjne i wsparcie rodzin wielodzietnych przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego były tematami konferencji prasowej wicemarszałka Romana Ciepieli oraz zastępcy prezydenta Tarnowa Krystyny Latały.

  czytaj więcej

 • Tarnowskie akcenty lotnicze na targach obronności

  Wszystko co najlepsze w polskiej armii

  Najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny techniki wojskowej będą prezentowane będą podczas XXII już edycji kieleckich targów obronnych. Nie zabraknie sprzętu z tarnowskich Zakładów Mechanicznych, mających bardzo szerokie kompetencje, od wyposażenia indywidualnego żołnierzy po systemy obrony przeciwlotniczej.

  czytaj więcej

 • Tarnów: Mieszkania studenckie tanie jak nigdy

  Przegląd prasy

  W Tarnowie ceny mieszkań i pokoi dla studentów są najniższe od lat - zwraca uwagę dzisiejsza "Polska Gazeta Krakowska". Powód? Więcej ofert i mniej studentów, którzy decydują się na naukę w Tarnowie.

  czytaj więcej

 • Zwalniam przed szkołą! Akcja MORD i policji

  Akcja na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

  O zwracaniu szczególnej uwagi na bezpieczne zachowanie w okolicach szkół przypomni kierowcom akcja „Zwalniam przed szkołą”. Od kilku lat 1 września przed szkołami w Tarnowie oraz powiatach bocheńskim, brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim prowadzą ją Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz policjanci z wydziałów ruchu drogowego komend powiatowych policji.

  czytaj więcej

 • Kataryniarz z Burku raz gra, raz nie gra

  Zasłyszane w eterze

  Już po raz czwarty informatycy z Urzędu Miasta będą instalować czujnik w rzeźbie kataryniarza na tarnowskim Burku - informuje "Radio Kraków". Kataryniarz ma odgrywać melodie, kiedy ktoś się do niego zbliży, ale mechanizm ciągle się psuje. Urzędnicy obiecują, że w przyszłym tygodniu będzie już działał prawidłowo.

  czytaj więcej

 • Park and Ride: Umowa z wykonawcą podpisana

  Obiekt ma być gotowy do grudnia 2015 roku

  Budowa nowego parkingu przy dworcu PKP w Tarnowie coraz bliżej. Z wyłonioną w przetargu firmą Targowiska Miejskie podpisały umowę na projekt i wykonanie. Realizowany w ramach systemu Park&Ride parking gotowy będzie do grudnia przyszłego roku. - Termin jest nieprzekraczalny. Jako że inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnych musi się zakończyć i być rozliczona w tym czasie - mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

  czytaj więcej

 • Zmiana rozkładu. Nowy autobus na Westerplatte

  Autobusy nowej linii będą miały numer 24

  W Tarnowie od 1 września nastąpią powakacyjne zmiany w rozkładzie jazdy niektórych linii autobusowych. Ponadto uruchomiona zostanie całkiem nowa linia autobusowa. – Wychodząc naprzeciw wnioskom Rady Osiedla, Spółdzielni Mieszkaniowej oraz mieszkańców, zaproponowaliśmy rozwiązanie komunikacyjne, które ułatwi mieszkańcom osiedla Westerplatte poruszanie się komunikacją miejską, skomunikuje osiedle z resztą miasta – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

  czytaj więcej

 • Co ze sprawą Ścigały? Sędziowie składają wnioski

  Zasłyszane w eterze

  Pod koniec przyszłego tygodnia będzie wiadomo, co dalej w sprawie oskarżonego o korupcję prezydenta Tarnowa - informuje "Radio Kraków". Do tego czasu mają być skompletowane wnioski od tarnowskich sędziów o wyłączenie ich z postępowania.

  czytaj więcej

 • Delegacja z niemieckiego Guben u wiceprezydenta

  Rozmawiali o biznesowej współpracy

  Z inicjatywy tarnowskiej Grupy Azoty w Tarnowie gościła delegacja z niemieckiego miasta Guben. Pełniący obowiązki burmistrza tego miasta położonego na lewym brzegu Nysy Łużyckiej w kraju związkowym Brandenburgia, Fred Mahro rozmawiał z zastępcą prezydenta Henrykiem Słomką-Narożańskim oraz wiceprezesem Grupy Azoty Andrzejem Skolmowskim na temat gospodarczej współpracy obydwu miast.

  czytaj więcej

 • 20 tys. uczniów rozpocznie nowy rok szkolny

  1 września uczniowie wracają do szkoły

  Ostatnie przygotowania do nowego roku szkolnego. 1 września do tarnowskich placówek szkolnych i przedszkolnych rozpocznie prawie 20 tysięcy uczniów, w tym ponad 200 sześciolatków. - To bardzo dobry wynik, a może być jeszcze lepszy. Czekamy bowiem na końcowe wyniki dodatkowej rekrutacji, która potrwa do końca sierpnia – mówi dyrektor wydziału edukacji Bogumiła Porębska.

  czytaj więcej

 • Wyremontują zjazd z autostrady w Tarnowie

  Zasłyszane w eterze

  Jeszcze w tym roku ma zostać wyremontowana aleja Jana Pawła II w Tarnowie, którą kierowcy zjeżdżają z autostrady A4. Jak dowiedziało się "Radio Kraków", właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę ulicy.

  czytaj więcej

 • Nowe parkometry pod koniec października

  W sumie w Tarnowie będą 72 takie urządzenia

  W Tarnowie z końcem października staną kolejne 22 parkometry. - Umowa jest podpisana, przetarg wygrała ta sama firma, która wyprodukowała i zamontowała wszystkie dotychczasowe parkometry funkcjonujące w Tarnowie - mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański. Koszt inwestycji to nieco ponad 570 tysięcy złotych.

  czytaj więcej

 • Brzesko: Nowa biblioteka po 3 latach do remontu

  Przegląd prasy

  BRZESKO. Oddane trzy lata temu Centrum Kulturalno-Biblioteczne wymaga już naprawy. Na ścianach budynku pojawiła się wilgoć i pęknięcia. Szkody oszacowano na około 140 tysięcy zł - donosi w poniedziałkowym numerze "Gazeta Krakowska".

  czytaj więcej

 • Coraz bliżej VII Forum Inwestycyjnego w Tarnowie

  1-2 września, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

  250 gości zarówno z kraju, jak i z zagranicy, weźmie udział w zbliżającym się dwudniowym Forum Inwestycyjnym Forum Ekonomicznego w Tarnowie. - Do miasta przyjedzie liczna, bo czterdziestoosobowa delegacja z Ukrainy oraz z Chin – mówi wicemarszałek Roman Ciepiela, przedstawiciel głównego partnera Forum Inwestycyjnego, który będzie także gospodarzem ukraińsko-chińskiej części spotkania. Trwają ostatnie przygotowania.

  czytaj więcej

 • Spotkanie z Mordechajem Dawidem Palzurem - zdjęcia

  W obiektywie Tarnowianin.com

  W piątek o godz. 17:00 w Tarnowskim Muzeum Okręgowym odbyło się wyjątkowe spotkanie z Mordechajem Dawidem Palzurem - tarnowianinem, dyplomatą izraelskim, pierwszym ambasadorem Izraela w Polsce po wznowieniu stosunków dyplomatycznych w 1989 roku.

  czytaj więcej

 • Tarninowe Koralobranie w Tarnowie - zdjęcia

  W obiektywie Tarnowianin.com

  W sobotę na tarnowskim Rynku odbyło się "Tarninowe Koralobranie". Wszyscy posiadacze Karty Miejskiej Premium mogli otrzymać za  jej okazaniem kask rowerowy lub "tarninowe" korale. Dla najmłodszych mieszkańców Wydział Ruchu Drogowego w Tarnowie zorganizował gry i zabawy mające na celu poszerzanie wiedzy z bezpieczeństwa na drodze.

  czytaj więcej

 • I etap projektu edukacyjnego powiatu podsumowany

  Projekt potrwa do czerwca 2015 r.

  20 sierpnia w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy etap projektu "Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego". To największy projekt edukacyjny w historii powiatu tarnowskiego i największy tego typu realizowany obecnie w kraju.

  czytaj więcej

 • Trzydziestu strażników miejskich wyróżnionych

  Z okazji święta Straży Miejskiej

  Za szczególne osiągnięcia zawodowe, z okazji święta tej formacji, trzydziestu strażników miejskich zostało wyróżnionych przez zastępcę prezydenta Henryka Słomkę-Narożańskiego. - Ponad 20 lat pełnionej w Tarnowie służby pokazuje, że Straż Miejska może i potrafi dać mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. To dzięki Wam i Waszej współpracy z innymi służbami, nasze miasto staje się bardziej komfortowe – mówił wiceprezydent.

  czytaj więcej

 • Minister spraw wewnętrznych w Tarnowie - zdjęcia

  W obiektywie Tarnowianin.com

  Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych, odwiedził w czwartek tarnowski komisariat policji. 24 lipca w komisariacie przy ul. Narutowicza w Tarnowie odsłonięto cztery XIX-wieczne freski odrestaurowane przez konserwatorki zabytków.

  czytaj więcej

 • Dziś spotkanie z dyplomatą izraelskim

  Ratusz, start o godz. 17:00. Wstęp wolny

  W piątek 22 sierpnia o godz. 17.00 w tarnowskim Ratuszu rozpocznie się spotkanie z Mordechajem Palzurem, urodzonym w naszym mieście dyplomatą izraelskim, laureatem tytułu Tarnovia Merenti.

  czytaj więcej

 • PRACA: Hurtownia szuka przedstawicieli w Tarnowie

  Ogłoszenie płatne

  czytaj więcej

 • Sorys powalczy nie tylko o prezydenturę w Tarnowie

  Zasłyszane w eterze

  Będę walczył nie tylko o fotel prezydenta Tarnowa - przyznał na antenie "Radia Kraków" Stanisław Sorys z PSL, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Zapowiedział, że wystartuje także w wyborach do sejmiku województwa.

  czytaj więcej

 • UOKiK ukarał firmę sprzedającą garnki

  Wysokie kary finansowe za wprowadzanie klientów w błąd

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył kary finansowe na dwie firmy - Eco Vital i Mat Medic - które także w Małopolsce sprzedawały na specjalnych pokazach garnki i urządzenia paramedyczne.

  czytaj więcej

 • GK: Tarnów pilnie potrzebuje nowych autobusów

  Przegląd prasy

  "Tarnów pilnie potrzebuje nowych autobusów!" - zwraca uwagę na pierwszej stronie dzisiejsza "Gazeta Krakowska". Dziennik zaznacza, że większość pojazdów z taboru tarnowskiego MPK ma co najmniej kilkanaście lat i sześciocyfrowy przebieg. Szansą na odmłodzenie taboru mają być pieniądze unijne, ale będzie je trudniej zdobyć niż dotychczas.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum