• Afera z prawami jazdy: Siódmy akt oskarżenia

  Do sądu trafił siódmy akt oskarżenia w sprawie powoływania się na wpływy w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie. Także tym razem dotyczy on osób, które wręczały łapówki w zamian za pozytywny wynik egzaminu. Spośród 15 oskarżonych, dwoje było już poprzednio karanych.

  czytaj więcej

 • Pozew ws. remontu ul. Krakowskiej złożony

  Miasto złożyło pozew przeciwko wykonawcy modernizacji ulicy Krakowskiej i domaga się dokonania naprawy - poinformował tarnowski magistrat. - To przykra sprawa dla miasta. Jakość wykonanej jezdni jest oceniana bardzo źle. Wykonawca nie wykonał inwestycji zgodnie z projektem - mówi prezydent Roman Ciepiela.

  czytaj więcej

 • Sołtysi gminy Tarnów 2015-2019 wybrani

  W niedzielę, 25 marca, mieszkańcy gminy Tarnów dokonali wyboru sołtysów oraz członków Rad Sołeckich.  - To bardzo ważne wybory, wbrew temu, co niektórym może się wydawać - podkreślają władze gminy. Sołtys i Rada Sołecka to osoby, które mają bezpośredni wpływ na decyzje o kierunkach rozwoju danej miejscowości, wskazując włodarzowi gminy i samorządowym urzędnikom priorytety, którymi powinni się kierować.

  czytaj więcej

 • To już pewne. Tomasik pokieruje Strażą Miejską w Tarnowie

  To już pewne. Krzysztof Tomasik, dotychczasowy szef strażników miejskich w Bochni, pokieruje komendą Straży Miejskiej w Tarnowie. Potwierdził to Roman Ciepiela podczas dzisiejszej konferencji prasowej. W nowej pracy K. Tomasik zamelduje się w najbliższą środę, 1 kwietnia.

  czytaj więcej

 • Współpraca z Politechniką Krakowską

  Prezydent Roman Ciepiela podpisał porozumienie z przedstawicielami Politechniki Krakowskiej, które ma na celu powstanie koncepcji zagospodarowania poszczególnych obszarów Tarnowa. Dzięki współpracy miasto będzie mogło skorzystać z naukowych rozwiązań dot. zagospodarowania przestrzennego, zaproponowanych przez krakowską uczelnię.

  czytaj więcej

 • Publiczne gimnazjum w Zbylitowskiej Górze zostanie zlikwidowane

  Mimo sprzeciwu niektórych nauczycieli i rodziców, radni gminy Tarnów ostatecznie zadecydowali. Na środowej sesji przegłosowali likwidację publicznego gimnazjum w Zbylitowskiej Górze. Teraz, jak zapewnia wójt gminy Tarnów - Grzegorz Kozioł, szkoła zostanie przekazana stowarzyszeniu lub osobie prywatnej i będzie szkołą niepubliczną.

  czytaj więcej

 • Jabłka i marchew trafiły do mieszkańców gm. Tarnów

  W ubiegłym tygodniu blisko sto ton jabłek i marchwi trafiło do mieszkańców gminy Tarnów. Żywność pozyskano za pośrednictwem Banku Żywności z nadwyżek produkcji, powstałych w związku z embargiem wprowadzonym przez Rosję na żywność z Unii Europejskiej oraz z decyzją Komisji Europejskiej o wsparciu rolników poprzez program rekompensat.

  czytaj więcej

 • Sprawdź status dowodu osobistego

  Wszyscy, którzy złożyli wniosek o wydanie dowodu osobistego po 1 marca mają możliwość sprawdzić status realizacji dokumentu. O tym, czy dowód jest gotowy do odbioru, dowiemy się online, bez wychodzenia z domu.

  czytaj więcej

 • Skład nowej Rady Sportu ustalony

  Ustalony został skład nowej Rady Sportu. Liczące szesnaście osób ciało doradcze opiniować będzie strategię rozwoju miasta, projekty budżetu i uchwały dotyczące kultury fizycznej. Dodatkowo rada będzie przedstawiać swoje stanowisko w programach dotyczących bazy sportowej Tarnowa oraz przyznawania nagród, wyróżnień i stypendiów sportowych.

  czytaj więcej

 • Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach z sukcesami i nowym sponsorem

  Sukces Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w podtarnowskich Lusławicach. Przez dwa lata od uruchomienia, akademia zorganizowała 250 kursów, warsztatów oraz koncertów. Co ważne, poza internetową rezerwacją miejsc, bezpłatne wejściówki są także rozdawane w Tarnowie, Krakowie oraz w pobliskim Zakliczynie.

  czytaj więcej

 • Nauczycielka z Tarnowa zasłużona dla kultury

  Iwona Kapa, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 18 została uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom wyróżniającym się w tworzeniu i upowszechnianiu kultury. Wyróżnienie odebrała podczas 30. Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.

  czytaj więcej

 • 7 miejsc w Radzie Miasta Tarnowa czeka. Kto o nie powalczy?

  Tarnów przygotowuje się do ponownych wyborów. Decyzją sądu jeszcze raz będzie musiało odbyć się głosowanie do Rady Miasta. Wybierać swoich kandydatów muszą mieszkańcy tylko jednego z okręgów, bo podczas listopadowych wyborów przez błąd w wydruku zabrakło na kartach jednego z kandydatów.

  czytaj więcej

 • Centrum Diagnostyki Klinicznej otwarte

  Wczoraj (25 marca) otwarto Centrum Diagnostyki Klinicznej przy ul. Lwowskiej. Nowa instytucja medyczna, nazywana "trzecim szpitalem", oferować będzie świadczenia zdrowotne w dziedzinie: kardiologii, rehabilitacji, chirurgii, ortopedii, ginekologii i położnictwa, neurochirurgii, analityki i diagnostyki USG oraz RTG.

  czytaj więcej

 • Prawie 280 tys. zł dla miasta z rządowego programu "Maluch"

  Miasto otrzymało prawie 280 tys. zł. dotacji z rządowego programu „Maluch edycja 2015”. To dofinansowanie do utrzymania 70 miejsc opieki nad dziećmi do 3 roku życia, które zostały dotychczas utworzone w ramach programu.

  czytaj więcej

 • Afera korupcyjna: Zdzisław M. jednak nie przyznaje się do winy

  Były dyrektor Tarnowskiego Zarządu Dróg, który jako jedyny, zdaniem prokuratury, podczas śledztwa przyznał się do winy, przed sądem podkreślał, że nie przyznaje się do zarzutów przekroczenia uprawnień oraz ukrywania dokumentacji. Zdzisław M. powiedział dzisiaj, że swoje wyjaśnienia przed prokuratorem składał po kilkunastogodzinnym pobycie na tzw. dołku i bez obrońcy. A przyznał się do jednego z zarzutów po to, żeby wyjść z aresztu.

  czytaj więcej

 • Jest argument za budową tarnowskiej spalarni śmieci na Azotach

  To tzw. studium wykonalności, które zleciła Grupa Azoty. Zdaniem eksperta z AGH, dokument udowadnia, że wbrew temu, co ostatnio twierdziło Ministerstwo Środowiska, jednak powinna powstać spalarnia dla regionu tarnowskiego. Pokazuje też korzyści z budowy takiej instalacji w Mościcach, a nie przy ulicy Cmentarnej, jak planowano. Co jednak budzi w mieście obawy.

  czytaj więcej

 • Więcej nowoczesnych pociągów w Tarnowie

  Przez stację kolejową Tarnów przejeżdża coraz więcej nowoczesnych pociągów. Nowe składy to zazwyczaj tabory mogące osiągnąć prędkość 160 km/h, dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, z wygodnymi ergonomicznymi fotelami, klimatyzacją i bezprzewodowym Internetem. Podróżujący w pełni wygodą i komfortem będą mogli cieszyć się po zakończeniu remontu tras kolejowych.

  czytaj więcej

 • Będzie pozew przeciw wykonawcy remontu ul. Krakowskiej

  Zasłyszane w eterze

  Tarnowski magistrat wreszcie zdecydował się na złożenie pozwu przeciwko wykonawcy remontu ulicy Krakowskiej - informuje "Radio Kraków". Na antenie rozgłośni Krzysztof Madej, dyrektor wydziału inwestycji w UMT, przyznał, że wczoraj magistrat otrzymał ostatnie dokumenty niezbędne do złożenia pozwu i dziś najprawdopodobniej trafi on do sądu cywilnego w Tarnowie.

  czytaj więcej

 • Ekologiczne programy pomocowe

  Ograniczenie występujących, zwłaszcza w sezonie zimowym, podwyższonych stężeń zanieczyszczenia, a w konsekwencji zmniejszenie emisji pyłów i szkodliwych substancji to podstawowe założenia ekologicznych programów pomocowych: „KAWKA” oraz „PONE”. - Programy te mają służyć poprawie jakości powietrza, którym oddychamy. Chcąc walczyć z tzw. „niską emisją” chcemy zaoferować mieszkańcom ekologiczne źródła ogrzewania – tłumaczy Marek Kaczanowski, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

  czytaj więcej

 • Kodem kreskowym w śmieciowego oszusta

  Kod kreskowy... na worku na śmieci. W ten sposób podtarnowskie gminy próbują wyłapać mieszkańców, którzy, mimo deklaracji, nie segregują śmieci, choć za ich odbiór płacą mniej. Taki system już od dwóch lat obowiązuje w gminie Szerzyny, a od kwietnia podobne kody dostaną mieszkańcy Rzepiennika Strzyżewskiego.

  czytaj więcej

 • Rzecznik policji: Nie mamy zastrzeżeń do środowej akcji

  Zasłyszane w eterze

  W rozmowie z radiem "RDN Małopolska" rzecznik tarnowskiej policji Olga Żabińska pozytywnie oceniła współpracę służb ratowniczych podczas środowego alarmu bombowego pod komisariatem Tarnów-Centrum. Jak przyznała: "Nie mamy zastrzeżeń co do akcji".

  czytaj więcej

 • Wodomat w Ryglicach nie jest oblegany. Kolejne będą lepsze

  Po roku od uruchomienia pierwszego w Polsce wodomatu, korzysta z niego 26 klientów. Spółka Dorzecze Białej przyznaje, że liczyła na dwukrotnie więcej, ale podkreśla, że i tak w wodomacie kupiono 280 tysięcy litrów wody.

  czytaj więcej

 • Akcja "Podaj dalej": Seniorzy ostrzegają przed oszustami

  Seniorzy z Klubu "Złoty Wiek" rozpoczęli akcję "Podaj dalej". W ten sposób chcą ostrzegać swoich sąsiadów i znajomych przed rosnącą falą oszustw dokonywanych na osobach starszych i samotnych. - Nasza akcja ma na celu informowanie o oszustwach, mechanizmach, które nimi rządzą, a przez to zapobieganie coraz liczniejszym przestępstwom - wyjaśnia Grażyna Kondracka, koordynator klubu.

  czytaj więcej

 • Zjazd z autostrady w Brzesku uda się jednak wybudować na czas?

  Trwa mobilizacja na budowie zjazdu z autostrady w Brzesku. Prace ruszyły pod koniec lutego i od razu idą pełną parą, bo wykonawca ma bardzo mało czasu na wybudowanie docelowego połączenia autostrady ze starą krajową czwórką. Jak już mówiliśmy w Radiu Kraków, firma IMB Podbeskidzie jeszcze przed rozpoczęciem robót sygnalizowała, że z przyczyn od niej niezależnych, może nie zdążyć do końca roku.

  czytaj więcej

 • Nowy szef Straży Miejskiej przejdzie z Bochni?

  Czy komendant bocheńskiej straży miejskiej zostanie szefem tej formacji w Tarnowie? Krzysztof Tomasik potwierdził w rozmowie z naszym bliźniaczym serwisem Bochnianin.pl, że dostał taką propozycję.

  czytaj więcej

 • Wręczono nominacje członkom Rady Gospodarczej

  Brak wykwalifikowanych pracowników na tarnowskim rynku pracy to główny problem sygnalizowany przez przedsiębiorców podczas inauguracyjnego spotkania Rady Gospodarczej powołanej przez Romana Ciepielę, Prezydenta Tarnowa. Jej zadaniem jest inicjowanie i opiniowanie działań wpływających na rozwój gospodarczy.

  czytaj więcej

 • "Komendant był bardzo bierny w czasie akcji"

  Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela komentuje w mediach postawę Tadeusza Pawlika, byłego już Komendanta Straży Miejskiej, podczas środowego alarmu bombowego. Prezydent krytycznie ocenił jego działania. Jak twierdzi, "komendant był bardzo bierny w czasie całej akcji".

  czytaj więcej

 • Czterech kandydatów na rektora PWSZ w Tarnowie

  Przegląd prasy

  8 kwietnia odbędą się wybory nowego rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie - informuje dzisiejszy "Dziennik Polski". Przez ostatnie 8 lat uczelnią kierował Stanisław Komornicki. Teraz do walki o rektorski fotel stanie czterech nowych kandydatów.

  czytaj więcej

 • Zbiornik w Skrzyszowie powoli napełnia się wodą. Co będzie dookoła?

  Trochę wody już jest, ale otwarty w październiku zbiornik retencyjny w Skrzyszowie koło Tarnowa ma się napełniać nawet 2-3 lata. Jeszcze później, bo dopiero za 5 lat, będzie można tam na przykład popływać, bo takie są wymogi dofinansowania unijnego. Wcześniej gmina chce uruchomić w pobliżu zbiornika plaże, ale najpierw musi odkupić od mieszkańców działki. To nie będzie jednak łatwe.

  czytaj więcej

 • Wsparcie finansowe dla tarnowskiej policji

  Ponad 130 tys zł dla tarnowskich stróżów prawa przekaże w najbliższym czasie tarnowski magistrat. - To dofinansowanie do zakupu dwóch samochodów, sprzętu i wykonania prac remontowych w komisariatach - mówi Katarzyna Łącka-Sutkowska, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum