• Radni: Kontrowersyjna Maria Czubaszek

  Działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie oraz współpraca miasta z organizacjami pozarządowymi w zakresie kultury była głównym tematem posiedzenia Komisji Kultury i Ochrony Zabytków Rady Miejskiej w Tarnowie. Sporo miejsca poświęcono także... planowanej w Tarnowie wizycie Marii Czubaszek.

  czytaj więcej

 • Remont ronda u zbiegu ulic Błonie i Alei Jana Pawła II w Tarnowie - utrudnienia

  W poniedziałek 25 maja br. w godzinach porannych u zbiegu ulic Błonie i Alei Jana Pawła II w Tarnowie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w związku z rozpoczynającymi się pracami poprawkowymi w ramach przebudowy ronda.

  czytaj więcej

 • Tarnowscy ratownicy ponownie na podium

  13 i 15 maja odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym Racibórz 2015. Zespół Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, w składzie: Grzegorz Barcik, Witold Duda, Paweł Kukla, zajął pierwsze miejsce, powtarzając sukces z Otwartych Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Medycznym.

  czytaj więcej

 • Kolejne ulice po doraźnych remontach

  Dziewięć kolejnych tarnowskich ulic objęto w ostatnich dwóch dniach doraźnymi remontami drogowymi. Prace wykonano w rejonie ulic Westerplatte, Klikowska, Sadowa, Traugutta, Lwowska, Plac Kazimierza, Al. Tarnowskich, Okrężna, Sarnia. Roboty realizowano także w okolicy Pałacu Ślubów.

  czytaj więcej

 • O bezpieczeństwie na Komisji Porządku Publicznego

  O malowaniu dróg, progach zwalniających, problemach osiedli oraz bezpieczeństwie w ścisłym centrum miasta i na placach zabaw dyskutowali radni podczas posiedzenia Komisji Porządku Publicznego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele rad osiedli, policji, straży miejskiej oraz przedsiębiorców prowadzących działalność na ul. Żydowskiej.

  czytaj więcej

 • W Tarnowie zachęcali do głosowania na Bronisława Komorowskiego

  "Razem głosujmy za wolnością "

  - Bronisław Komorowski to gwarancja spokoju, bezpieczeństwa i wolności, tego, że państwo nie będzie ingerowało w ścieżki kariery, wybory osobiste i poglądy – mówili reprezentanci Komitetu Honorowego poparcia dla tego kandydata na Prezydenta podczas zorganizowanej na Placu Sobieskiego plenerowej konferencji prasowej.

  czytaj więcej

 • W Tarnowie powstanie Platforma Aktywności Obywatelskiej

  Już w sierpniu 2015 roku zostanie udostępniona mieszkańcom Tarnowa Platforma Aktywności Obywatelskiej. Będzie ona narzędziem zapewniającym kompleksowe wsparcie dla mieszkańców w inicjowaniu i realizacji inicjatyw obywatelskich z zakresu kształtowania, poprawy funkcjonalności, ładu, estetyki i komfortu otaczającej nas przestrzeni miejskiej.

  czytaj więcej

 • Kolejna inwestycja drogowa powiatu tarnowskiego zakończona

  Na granicy miejscowości Zdrochec i Marcinkowice w Gminie Radłów odbyła się ceremonia otwarcia przebudowanego odcinka drogi powiatowej nr 1337K Wietrzychowice - Biskupice Radłowskie.

  czytaj więcej

 • Fiasko negocjacji ws. dalszego losu ośrodka w Zbylitowskiej Górze

  Mogą mieć tylko 3 miesiące na przeprowadzkę. Mowa o niepełnosprawnych dzieciach ze specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego w podtarnowskiej Zbylitowskiej Górze. Jak już informowało Radio Kraków, placówka znajduje się w budynku, do którego prawa odzyskali dawni właściciele. Aby ośrodek w nim pozostał, dwór musi wykupić od spadkobierców tarnowskie starostwo. Dotychczasowe negocjacje zakończyły się fiaskiem. Teraz rodzice podopiecznych ośrodka zdecydowali się na podjęcie rozmów z właścicielami majątku.

  czytaj więcej

 • Prezydent oferuje miejsca parkingowe obok Szpitala św. Łukasza

  Pracownicy Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie mogą od dziś korzystać z miejsc parkingowych na placu manewrowym Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie – taką propozycję złożył prezydent Tarnowa Roman Ciepiela kierownictwu szpitala. Ma to pozwolić odblokować część miejsc na parkingu przed szpitalem i przynajmniej częściowo rozwiązać problem związany z pozostawianiem samochodów wzdłuż jezdni.

  czytaj więcej

 • W Tarnowie powstała "Mapa Hałasu". Gdzie jest najgłośniej?

  Blisko 9 tysięcy mieszkańców Tarnowa narażona jest na hałas - tak wynika ze specjalnej "Mapy Hałasu" jaką sporządziła specjalistyczna firma na zlecenie tarnowskiego magistratu. W Tarnowie głównymi źródłami hałasu jest ruch drogowy i kolejowy a także zakłady przemysłowe. W sporządzonej tarnowskiej mapie hałasu specjaliści wskazali 10 najgłośniejszych miejsc w mieście, tych wymagających natychmiastowej interwencji.

  czytaj więcej

 • Parking park and Ride coraz wyżej

  Trwa budowa trzypoziomowego parkingu Park and Ride przy dworcu PKP w Tarnowie. Znajdzie się w nim miejsce dla ponad trzystu samochodów. W ramach projektu powstaną także miejsca parkingowe dla motocykli i rowerów. Zakończenie prac zaplanowane jest na koniec października.

  czytaj więcej

 • IX Gala Tarnowskiego Sportu - nagrody wręczone

  Ponad dwustu sportowców, trenerów i działaczy odebrało z rąk prezydenta Romana Ciepieli i tarnowskich radnych nagrody, wyróżnienia i stypendia. Podczas IX Gali Tarnowskiego Sportu wyróżniono między innymi Barbarę Prymakowską, Edytę Ropek, czy Andrzeja Ziembowskiego.

  czytaj więcej

 • Strażnicy miejscy chwalą rowery elektryczne

  Tarnowscy strażnicy są już na półmetku testów rowerów elektrycznych. Ochotnicy, którzy zgłosili się do wypróbowania jednośladów, nie przestają chwalić pomysłu, mimo że codziennie pokonują 40-50 kilometrów. Jak na razie na ulicach Tarnowa pojawiły się dwa patrole rowerowe, które kontrolują miasto. Po zakończeniu testów okaże się, czy tarnowska komenda zakupi rowery z napędem elektrycznym, czy też modele tradycyjne.

  czytaj więcej

 • W Starostwie będzie można oddać krew

  Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie informuje, iż w czwartek 28 maja w godz. od 8:00 do 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, odbędzie się XVI akcja honorowego krwiodawstwa. Podczas akcji będzie również możliwość zostania dawcą szpiku kostnego.

  czytaj więcej

 • Gm. Borzęcin: Podpalacze stanęli przed sądem

  Przegląd prasy

  Na ławie oskarżonych zasiedli wczoraj strażacy ochotnicy, którzy podkładali ogień w Łękach w gminie Borzęcin - informuje w dzisiejszym wydaniu "Polska Gazeta Krakowska". Wszyscy trzej przepraszali za to, co zrobili i obiecali, że pokryją koszty szkód. Ogłoszenie wyroku zaplanowano na środę.

  czytaj więcej

 • Załamanie pogody: Nadchodzą ulewy

  Cieszmy się dziś ze słonecznej pogody, bo jej godziny są policzone - wkrótce nastąpi załamanie pogody i kilka dni z burzami oraz obfitymi opadami deszczu, które mogą powodować podtopienia.

  czytaj więcej

 • Nowy komisariat Tarnów-Wschód na ul. Błonie?

  Prezydent Roman Ciepiela spotkał się wczoraj (18 maja) z Mariuszem Dąbkiem, Małopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji, w sprawie przekazania działki przy ulicy Błonie. Nieruchomość znajdująca się w sąsiedztwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej liczy 51 arów. Na parceli miałby zostać wybudowany komisariat Tarnów-Wschód.

  czytaj więcej

 • Remontów tarnowskich ulic ciąg dalszy

  Dziesięć kolejnych tarnowskich ulic objęto w ostatnich kilku dniach doraźnymi remontami drogowymi. Prace wykonano w rejonie ulic Graniczna, Elektryczna, Jasna, Klikowska, Sadowa, Wiejska, Westerplatte, Plac Kazimierza, Traugutta, Lwowska.

  czytaj więcej

 • Ukraińcy złamali przepisy umowy o małym ruchu granicznym

  16 maja funkcjonariusze Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali troje obywateli Ukrainy, którzy na podstawie zezwoleń MRG przebywali poza strefą przygraniczną.

  czytaj więcej

 • SLD w Tarnowie: Za porażkę w wyborach odpowiada zarząd

  Tarnowscy działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej uważają, że odpowiedzialność za wynik kandydatki SLD w wyborach prezydenckich ponosi zarząd partii z przewodniczącym Leszkiem Millerem na czele. Uważają, że Miller powinien zrezygnować ze stanowiska.

  czytaj więcej

 • Monitoring stadionowy gotowy

  Sfinalizowano prace polegające na budowie elektronicznego systemu identyfikacji kibiców na Stadionie Miejskim w Mościcach. – Monitoring pracuje poprawnie – ocenia Rafał Nakielny, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miasta.

  czytaj więcej

 • Komisja Rewizyjna za absolutorium

  Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej opowiedziała się za udzieleniem absolutorium za wykonanie budżetu w 2014 roku. Uchwałę w tej sprawie poparło dwóch radnych, jeden był przeciw, dwóch natomiast wstrzymało się od głosu.

  czytaj więcej

 • Ważą się losy ośrodka dla niepełnosprawnych dzieci pod Tarnowem

  "Nie wyobrażamy sobie, żeby nasze dzieci znalazły inne miejsce. Nigdzie indziej nie ma takich warunków" - alarmują rodzice niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych ośrodka w podtarnowskiej Zbylitowskiej Górze. Dzieciaki, które uczą się w szkole, mają darmowe zajęcia m.in. z hipoterapii i dogoterapii, ważne dla ich rozwoju. Nie wiadomo jednak, co będzie dalej, bo - jak już informowało Radio Kraków - park i dworek, w którym mieści się szkoła, wróciły do spadkobierców dawnych właścicieli.

  czytaj więcej

 • Kontrola kuratorium w szkole, z której uczeń podczas wycieczki wypadł z balkonu

  Specjalny zespół powypadkowy zbada okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w czasie wycieczki szkolnej uczniów I LO w Tarnowie. 18-letni chłopak w nocy podczas pobytu w hotelu w Karpaczu wypadł z balkonu. W stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Po wypadku sprawę bada też prokuratura w Jeleniej Górze, a w tarnowskim liceum kontrolę przeprowadza kuratorium.

  czytaj więcej

 • MPK planuje zakupić ekologiczne autobusy

  Przedstawiciele MPK zaprezentowali wczoraj (14 maja) autobus zasilany skroplonym gazem ziemnym. Podczas spotkania z mediami objaśnili, na czym polega technologia LNG. Pokazali również, jak wygląda tankowanie pojazdu, a także zaprosili na przejazd po Tarnowie nowoczesnym autobusem Solbus. Prezentacja MPK miała związek z modernizacją taboru, o którą będzie się starać spółka. Już dziś wiadomo, że w przypadku uzyskania dofinansowania z funduszy europejskich, MPK wymieni 45 pojazdów.

  czytaj więcej

 • Wiosenny przegląd wałów i przepustów

  Pracownicy Urzędu Miasta Tarnowa i Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych dokonali corocznego przeglądu wałów przeciwpowodziowych i przepustów wzdłuż rzeki Białej, przebiegającej przez miasto. Jak zapewniają, nie ma powodu do jakichkolwiek obaw - wały i przepusty są w dobrym stanie.

  czytaj więcej

 • Współpraca wyższych szkół zawodowych z Małopolski

  W obiektywie Tarnowianin.com

  Rektorzy wszystkich państwowych wyższych szkół zawodowych z Małopolski podpisali umowę o współpracy. Dzięki temu mają lepiej kształcić, odpowiadać na potrzeby rynku pracy, rozwijać kadrę i starać się o środki zewnętrzne. - Pierwszym krokiem jest koordynacja działań Biur Karier działających na uczelniach - mówił podczas konferencji prasowej prof. Stanisław Komornicki, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

  czytaj więcej

 • Uczeń LO wypadł z balkonu. Jest śledztwo prokuratury

  Prokuratura w Jeleniej Górze bada okoliczności wypadku, do którego doszło podczas wycieczki szkolnej młodzieży z I LO w Tarnowie. W czasie wycieczki jeden z uczniów wypadł z balkonu na 2 piętrze pensjonatu w Karpaczu, gdzie młodzież nocowała. W ciężkim stanie trafił do szpitala w Jeleniej Górze, gdzie nadal przebywa.

  czytaj więcej

 • IV Konferencja Kół Naukowych w PWSZ - zdjęcia

  W obiektywie Tarnowianin.com

  W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych pn. „Wyzwania sektora turystycznego i hotelarskiego w warunkach rosnącej konkurencji”.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum