• Zespół kontrolny w Radzie Miasta wyjaśnia sprawę kart wyborczych

  Zasłyszane w eterze

  Sprawę wadliwych kart do głosowania w okręgu nr 3 wyjaśnia specjalny zespół kontrolny w tarnowskiej Radzie Miasta - poinformowało radio "RDN Małopolska". Zespół został powołany przez przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, na wniosek miejskiego radnego Piotra Saka.

  czytaj więcej

 • Rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa w powiecie tarnowskim

  2 lutego rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa w powiecie tarnowskim. Potrwa do 16 kwietnia. Podobnie jak w latach ubiegłych, miejscem przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej będą pomieszczenia w budynku OHP przy ul. Mościckiego 27 w Tarnowie (budynek C).

  czytaj więcej

 • Marcin Kwaśny ambasadorem Stowarzyszenia "Ich Lepsze Jutro"

  Aktor Marcin Kwaśny został ambasadorem Stowarzyszenia "Ich Lepsze Jutro". Tarnowianin bezinteresownie nasze działania promocyjne Stowarzyszenia, służące pozyskaniu 1 proc. podatku i popularyzujące przyświecające tej organizacji idee .

  czytaj więcej

 • Budo-krewki: Zespół Szkół Budowlanych oddaje krew

  „Budo-krewki” - to akcja, podczas której uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie oddają krew. Akcje HDK wpisały się już na stałe w szkolny kalendarz działań wychowawczo-edukacyjnych.

  czytaj więcej

 • Mąż byłej wiceprezydent Tarnowa będzie musiał oddać ponad 70 tys. zł

  Piotr Skrzyniarz, mąż byłej wiceprezydent Tarnowa, będzie musiał oddać pieniądze, jakie dostał za zasiadanie w Radzie Nadzorczej MPEC w Tarnowie. Tarnowski sąd oddalił w czwartek jego apelację w tej sprawie. Przypomnijmy, Skrzyniarz w 2008 roku został powołany na szefa rady nadzorczej miejskiej spółki, mimo że jego żona była wiceprezydentem Tarnowa.

  czytaj więcej

 • Tarnów: Pozbądź się azbestu

  Blisko 12 tysięcy zł Urząd Miasta Tarnowa przeznaczy w tym roku na usuwanie odpadów azbestowych z terenu miasta. Już po raz 14. mieszkańcy Tarnowa mogą skorzystać z tej formy pomocy i pozbyć się tych niebezpiecznych materiałów.

  czytaj więcej

 • Tarnowska afera korupcyjna: Bogdan G. i Paweł P. skazani

  Bogdan G. i Paweł P. zostali skazani na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Brzeski sąd przychylił się w czwartek do ich wniosku o dobrowolne poddanie się karze. Obaj są jednymi z oskarżonych w głośnej aferze korupcyjnej w tarnowskim magistracie. Przyznali się do tego, że pośredniczyli w przekazywaniu łapówki byłemu prezydentowi Tarnowa - Ryszardowi Ścigale.

  czytaj więcej

 • 70. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

  Hołd ofiarom zbrodni ludobójstwa oddano wczoraj w Tarnowie. Pod tablicą upamiętniającą pierwszy transpo6rt do KL Auschwitz zapalano znicze i złożono kwiaty.

  czytaj więcej

 • TEMI: Brzeski sklep "Biedronki" na celowniku CBA

  Przegląd prasy

  Sprawą otwarcia sklepu sieci "Biedronka" na osiedlu Jagiełły w Brzesku interesuje się CBA - informuje w najnowszym wydaniu tygodnik "TEMI". Sklep nie podoba się też ani handlowcom, ani urzędnikom. Wszystko wskazuje na to, że powstał on niezgodnie z prawem.

  czytaj więcej

 • W szpitalu św. Łukasza otwarto nowoczesną salę operacyjną

  Mniejsza kolejka do zabiegu i krótszy pobyt pacjenta w szpitalu – to główne efekty otwartej właśnie w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie nowoczesnej sali operacyjnej. Sala przeznaczona jest do operacji wykonywanych w trybie jednego dnia. To znaczy, że pacjent jeszcze tego samego dnia, po krótkiej obserwacji, będzie mógł być wypisany do domu z pełną dokumentacją.

  czytaj więcej

 • XV akcja honorowego krwiodawstwa w Starostwie Powiatowym w Tarnowie

  Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie organizuje piętnastą akcję honorowego krwiodawstwa. Odbędzie się ona w czwartek, 5 lutego, w sali konferencyjnej Starostwa. Po raz pierwszy podczas akcji będzie również możliwość zostania potencjalnym dawcą szpiku kostnego.

  czytaj więcej

 • Brzesko: Zjazd z A4 dopiero na początku 2016 roku?

  Wykonawca budowy docelowego połączenia starej krajowej czwórki z autostradą jeszcze dobrze nie ruszył z budową, a już obawia się opóźnienia. Jak dowiedziało się Radio Kraków, wstępnie zgłosił to nawet Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która na razie specjalnie takim „dmuchaniem na zimne” ze strony wykonawcy się nie przejmuje. Mieszkańcy z kolei cieszą się, że budowa wreszcie rusza.

  czytaj więcej

 • Wyborczy blamaż w Tarnowie ponownie w prokuraturze

  Marek Ciesielczyk ze stowarzyszenia "Oburzeni" idzie za ciosem i donosi na swoich politycznych kontrkandydatów ze stowarzyszenia "Tarnowianie", którzy mieli wiedzieć, że nazwiska ich kandydata nie ma na karcie do głosowania - ale nikomu o tym nie powiedzieli.

  czytaj więcej

 • Prezydent Tarnowa stawia na gospodarkę

  Gospodarka i polityka społeczna były najistotniejszymi elementami dwugodzinnego wystąpienia programowego prezydenta Romana Ciepieli podczas sesji Rady Miejskiej. - Nie jesteśmy państwem w kryzysie, nie jesteśmy miastem w kryzysie. Jesteśmy miastem, które może się rozwijać – ocenił.

  czytaj więcej

 • Zmiana rozkładów jazdy linii nr 5, 6 i 206

  Od 2 lutego 2015

  Od 2 lutego 2015 r. będą obowiązywać zmienione rozkłady jazdy linii nr 5, 6 i 206. Część kursów linii nr 6 i 206 w nowym rozkładzie jazdy będzie wykonywana na ulicę Do Huty w sąsiedztwo ulicy Spytki. Kursy te w założeniach mają służyć głównie mieszkańcom ulicy Spytki na czas zamkniętego przejścia pod wiaduktem na ul. Wita Stwosza.

  czytaj więcej

 • Kiedy będzie powtórka tarnowskich wyborów? Nie wiadomo

  Nadal nie wiadomo, kiedy odbędzie się powtórka z wyborów w Tarnowie. Ciągle nie ma oficjalnego terminu ponownego głosowania w okręgu trzecim. Przedstawiciele miejskiej komisji wyborczej cały czas czekają na uzasadnienie wyroku tarnowskiego sądu.

  czytaj więcej

 • Rehabilitacja za darmo - dzień otwarty przychodni

  Zabiegi w kriokomorze, diagnostyka najnowszej generacji, porady dietetyków i rehabilitantów, a także pakiety badań analitycznych - tak wygląda program zaplanowanego na sobotę, 30 stycznia, Dnia Otwartego Przychodni Rehabilitacyjnej przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie. Od godziny 9.00 do 15.00 zarówno ze sprzętu, porad, jak i zabiegów będzie można korzystać za darmo.

  czytaj więcej

 • Wkrótce windy w budynkach urzędu miasta

  Już niebawem w budynkach Urzędu Miasta Tarnowa zostaną zainstalowane windy. Magistrat wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To jeden z elementów szerszego programu dostosowywania budynków publicznych dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

  czytaj więcej

 • Stowarzyszenie Tarnowianie o nieprawidłowościach podczas wyborów

  "Brak reakcji Stowarzyszenia wynikał z wyższych racji i dobra miasta"

  Stowarzyszenie "Tarnowianie" zajęło stanowisko wobec nieprawidłowości, które zaistniały podczas przeprowadzania wyborów do tarnowskiej rady miasta. Przypomnijmy, na kartach głosowania zabrakło nazwiska jednego z kandydatów reprezentujących Stowarzyszenie. "Staramy się wierzyć, że był to skutek niezamierzonego błędu, a nie celowego działania" - komentuje w imieniu zarządu nowo wybrany prezes Stowarzyszenia "Tarnowianie" Ryszard Ścigała.

  czytaj więcej

 • Ryszard Ścigała prezesem Stowarzyszenia Tarnowianie

  20 stycznia, podczas Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia "Tarnowianie", powołano nowy skład władz. Prezesem "Tarnowian" został radny Ryszard Ścigała, były prezydent Tarnowa.

  czytaj więcej

 • Tarnów: Blisko 28 mln zł na walkę z bezrobociem

  Na staże, szkolenia czy dotacje na rozpoczęcie działalności

  Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie przeznaczy prawie 28 milionów złotych na walkę z bezrobociem na terenie miasta i powiatu tarnowskiego. To pieniądze m.in. na szkolenia, staże, prace interwencyjne czy dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

  czytaj więcej

 • Buława przekazana na rzecz WOŚP sprzedana

  Za ponad 3 tysiące złotych

  Przekazana przez prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy replika buławy Hetmana Jana Tarnowskiego została sprzedana na licytacji internetowej za ponad 3 tysiące złotych.

  czytaj więcej

 • Koszykówka na trawie? Tarnów skończy wreszcie z absurdem

  Z boiska na osiedlu Westerplatte śmiała się cała Polska. Tarnowski magistrat, jak gdyby nic, przekonywał, że chodziło o to, żeby… ćwiczyć rzuty do kosza. O fatalnej pomyłce od początku mówili osiedlowi radni, aż w końcu prawie po 5 latach, doprowadzili do wpisania modernizacji boiska do budżetu miasta. Urzędnicy nadal jednak nie przyznają się do błędu.

  czytaj więcej

 • Radni jednogłośnie przyjęli budżet Tarnowa na 2015 rok

  Najważniejsza w tym roku decyzja Rady Miejskiej w Tarnowie została podjęta. Radni jednomyślnie przyjęli budżet miasta na 2015 rok. W kontekście przewidywanego rychłego wygaśnięcia mandatów gwarantuje to miastu w miarę spokojne przetrwanie okresu do chwili ponownego ukonstytuowania się Rady Miejskiej w Tarnowie.

  czytaj więcej

 • Internet śmieje się z "otwarcia windy" w Brzesku

  BRZESKO. W budynku mieszczącym Urząd Miejski i starostwo oddana została do użytku winda, która bez wątpienia ułatwi życie niepełnosprawnym. Relacja z uroczystości "otwarcia windy" i poświęcenia jej przez miejscowego księdza zbiegła się w czasie z wyszydzanym w sieci poświęceniem nowo otwartej restauracji McDonalds w Żywcu. O poświęceniu windy pisze dziś m.in. "Fakt", a za nim także plotkarskie portale...

  czytaj więcej

 • Nowe firmy w Tarnowie. Będzie praca dla informatyków i prawników

  To skutek podpisanych właśnie przez Tarnowski Klaster Przemysłowy dwóch umów wykonawczych z firmami SFINNOVA i SECURE PRO.

  czytaj więcej

 • Protest mieszkańców DPS-u. Nie chcą, by ich obrażano

  Skierowali list do Przewodniczącego Rady Powiatu

  Biorący udział w zajęciach strzeleckich mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu zaprotestowali przeciwko wciąganiu ich w rozgrywki polityczne i postawie Radnego Powiatu Tarnowskiego Pawła Augustyna, który - jak to określili - chce odebrać należne im prawa i ludzką godność.

  czytaj więcej

 • Część instruktorów nauki jazdy traci uprawnienia

  Nie wszyscy instruktorzy nauki jazdy zarejestrowani w Urzędzie Miasta Tarnowa zachowają w tym roku swoje uprawnienia. Taki jest skutek niedopełnienia ustawowego obowiązku wzięcia udziału w warsztatach doskonalenia zawodowego.

  czytaj więcej

 • Większość tarnowskich radnych może jednak zachować mandaty?

  Przez brak nazwiska jednego z kandydatów na kartach do głosowania podczas wyborów samorządowych, sąd nakazał powtórkę głosowania w okręgu numer 3. Jednocześnie wygasił mandaty radnych wybranych w pozostałych okręgach, bo uznał, że wynik powtórki w części miasta może mieć wpływ na rozdział wszystkich mandatów. Radny Jakub Kwaśny z SLD przekonuje jednak, że to tylko teoria, bo w okręgu numer 1, 2 i 4 nic się zmienić nie może.

  czytaj więcej

 • Zniżki dla tarnowskich rodzin 3 plus

  Tarnowianie coraz chętniej wyrabiają kartę tarnowskiej rodziny, w 2014 roku do programu przystąpiły 2132 osoby (440 rodzin). Rośnie liczba partnerów, którzy oferują tarnowianom liczne zniżki i rabaty.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum