• Ciąg dalszy awantury o styropian na stuletnim Domu Ogrodnika w Tarnowie

  Tarnowscy Bracia Kurkowi proszą Ministerstwo Kultury o to, by nie musieli usuwać styropianu ze swojej zabytkowej siedziby. Jak jako pierwsze informowało Radio Kraków, zaczęli oni ocieplać tylną ścianę ponad stuletniego Domu Ogrodnika w Parku Strzeleckim bez żadnych zgód i pozwoleń. Przekonywali przy tym, że nie robią nic złego, bo to mało widoczna i brzydka część zabytkowego budynku. Jednak konserwator nakazał wstrzymać pracę i usunąć styropian. Bracia Kurkowi odwołali się jednak od tej decyzji do Ministerstwa Kultury.

  czytaj więcej

 • Tarnów na 32. miejscu w rankingu dochodów

  Tarnów znalazł się na 32. miejscu w rankingu dochodów wszystkich gmin w Polsce opublikowanym przez Polską Agencję Prasową. W zestawieniu na podium uplasowały się kolejno Warszawa, Kraków i Wrocław. Pierwszą dziesiątkę zamykają Katowice.

  czytaj więcej

 • Projekt budżetu 2016: Inwestycje w sport i drogi

  Inwestycyjną ofensywę w ciągu najbliższych trzech lat zapowiedział prezydent Roman Ciepiela, prezentując projekt budżetu miasta na 2016 rok. Największe wydatki inwestycyjne planowane są na infrastrukturę sportową i drogi. Znacznie więcej pieniędzy niż do tej pory otrzymają rady osiedli. – Projekt przyszłorocznego budżetu stanowi etap trzyletniego planu rozwojowego, który uwzględnia pozyskanie środków europejskich na szereg inwestycji – podkreśla prezydent Roman Ciepiela. W 2016 roku na wydatki inwestycyjne miasto chce przeznaczyć 74 mln zł, a plany na lata 2017-2018 to odpowiednio: 140 i 118 mln zł.

  czytaj więcej

 • Zmiana tras linii autobusowych 12 i 14

  Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie informuje, że od wtorku 24 listopada nastąpiła zmiana tras linii nr 12 i 14 związana z zamknięciem przejazdu ulicą Zbylitowską w miejscu budowy nowego wiaduktu kolejowego.

  czytaj więcej

 • Mikołaj z Laponii na tarnowskim Rynku

  Wszyscy, którzy będą chcieli poznać Świętego Mikołaja, będą mieli okazję zobaczyć się z nim na tarnowskim Rynku. Mikołaj przyjedzie wprost ze swojej podbiegunowej siedziby, by 5 grudnia o godz. 17 spotkać się z najmłodszymi tarnowianami.

  czytaj więcej

 • Uwaga KONKURS! Do wygrania kosz zakupów od LIDLA

  Już 26 listopada zostanie otwarty sklep Lidl w Tarnowie. Dzień otwarcia to czas wielu atrakcji. Będzie można zrobić zakupy w promocyjnych cenach, wziąć udział w warsztatach kulinarnych oraz wspólnym grillowaniu. Dla tych, którzy nie mogą się już doczekać przygotowaliśmy konkurs.

  czytaj więcej

 • Przejechał przez galerię handlową na motocyklu. "Nie chciałem nikogo narazić na niebezpieczeństwo"

  Przyznaje, że przejechał przez tarnowską galerię handlową motocrossem, ale wyklucza, że chciał kogoś narazić na niebezpieczeństwo. Rozpoczął się proces 17-letniego kierowcy. Chłopak przed sądem podkreślał, że przejazd został tak zorganizowany, żeby nikt nie ucierpiał. Po to wybrał sobotni poranek, a także miał pomocników, którzy mieli informować klientów o takim pomyśle oraz zabezpieczać trasę przejazdu.

  czytaj więcej

 • Święto pracowników socjalnych. Odznaczenia wręczone

  Kilkaset osób wzięło udział w uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego i Wszystkich Służb Społecznych 23 listopada. Podczas wydarzenia przekazano między innymi odznaczenia przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla zasłużonych pracowników w obszarze pomocy społecznej.

  czytaj więcej

 • W jakich komisjach zasiedli nasi posłowie?

  Okręg tarnowski (powiaty bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, wielicki, tarnowski oraz m. Tarnów) reprezentuje w Sejmie 9 posłów. W jakich komisjach będą pracować?

  czytaj więcej

 • Nowy pawilon na 180 lat starego szpitala w Tarnowie

  To będzie prawdziwa rewolucja. Jeszcze przed świętami zostanie otwarty nowy pawilon szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Zostanie tam przeniesiona izba przyjęć. W nowym pawilonie znajdzie się też 5 nowoczesnych sal operacyjnych.

  czytaj więcej

 • Wiadukt na ul. Czerwonych Klonów przejezdny

  Zakończyły się prace drogowe na części jezdni w obszarze wiaduktu kolejowego na ul. Czerwonych Klonów. PKP zdecydowało o puszczeniu ruchu w tym rejonie. Równocześnie PKP zawiadomiło o planowanym zamknięciu ul. Zbylitowskiej. Tam roboty mają ruszyć już we wtorek, 24 listopada.

  czytaj więcej

 • Wkrótce otwarcie tarnowskich lodowisk

  Ruszają przygotowania do sezonu zimowego na dwóch tarnowskich lodowiskach. Pierwsi łyżwiarze będą mogli pojawić się na obiekcie przy ul. Wojska Polskiego w ostatni weekend listopada.

  czytaj więcej

 • Joniny: Złodziejki okradły podczas prezentacji

  W samo południe w Joninach do mieszkańca jednego z tamtejszych domów podjechał samochód i wysiadły z niego dwie kobiety. Zaproponowały sprzedaż różnego rodzaju oferowanych przez siebie produktów. Podczas prezentacji jedna z kobiet pod nieuwagę domownika oddaliła się i przeszła do pokoju obok, z którego ukradła gotówkę oraz złotą biżuterię na sumę ponad 2500 złotych. Następnie kobiety wsiadły do samochodu i oddaliły się z miejsca w nieznanym kierunku.

  czytaj więcej

 • Bieg uliczny Tarnowska Dyszka - utrudnienia

  Już w najbliższą niedzielę, 22 listopada, fani sportu biegowego staną na starcie biegu ulicznego Tarnowska Dyszka. W związku z zawodami dla niektórych linii autobusowych wyznaczono objazdy.

  czytaj więcej

 • Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Przewodniczącego Rady Powiatu

  Na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia Medali Komisji Edukacji Narodowej. Wśród wyróżnionych znalazł się Paweł Smoleń, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego.

  czytaj więcej

 • Nowe auto dla tarnowskiego Azylu

  Jest większy, bezpieczniejszy, zdecydowanie bardziej komfortowy dla zwierząt i zaprojektowany specjalnie do ich przewozu. Mowa o nowym aucie, jakie do transportu azylowych zwierząt zakupiło Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

  czytaj więcej

 • Projekty inwestycji dla szkół z gminy Tarnów

  Wśród niezaplanowanych wcześniej działań, na które udało się wygospodarować dodatkowe środki, znalazło się projektowanie inwestycji związanych z rozbudową bądź adaptacją pomieszczeń w szkołach na terenie gminy Tarnów. Aktualnie wykonywane są projekty dla czterech szkół: w Łękawce, Błoniu, Zawadzie i Zbylitowskiej Górze.

  czytaj więcej

 • Awantura na tarnowskiej sesji Rady Miasta o sanitariaty w budynku dla Call Center

  Zanosiło się na kolejny skandal związany z działalnością Tarnowskiego Klastra Przemysłowego. Podczas nadzwyczajnej sesji tarnowscy radni pytali, jak to możliwe, że w budynku przy ulicy Kochanowskiego, który był szykowany dla Call Center, wykonano toalety za 672 tysiące złotych. Wszystko jednak wskazuje na to, że „afery toaletowej” nie było.

  czytaj więcej

 • Walizka z atrapami narkotyków dla policji

  Atrapy 24 środków odurzających i narkotyków znajdują się w zakupionej przez magistrat walizce edukacyjnej. Materiały służące do zadań z zakresu działalności informacyjnej, edukacyjnej i profilaktycznej w obszarze przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii i przemocy zostaną przekazane na potrzeby Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Miasto na ten zakup przeznaczyło blisko 5 tysięcy złotych.

  czytaj więcej

 • Tarnowski Klaster Przemysłowy może trafić pod lupę Najwyższej Izby Kontrol

  Z wnioskiem o kontrolę zwrócili się radni podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Mają oni sporo wątpliwości do działalności spółki, która miała przyciągać do Tarnowa inwestorów, ale ostatnio zaliczała same wpadki. Wniosek PiS o kontrolę NIKu oraz komisji rewizyjnej poparli jednogłośnie wszyscy radni. Prezydent Roman Ciepiela nie był tym zaskoczony.

  czytaj więcej

 • Numer alarmowy na zimę

  W związku ze zbliżającym się okresem zimowym pod numerem 112 można sygnalizować wszystkie nietypowe sytuacje i przypadki osób wymagających pomocy.

  czytaj więcej

 • Nowy Komendant Miejski Policji w Tarnowie

  17 listopada w Sali Lustrzanej w Tarnowie odbyła się niezwykła uroczystość. W obecności I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Pawła Dzierżaka zgodnie z obowiązującym ceremoniałem policyjnym nastąpiło uroczyste przekazanie dowodzenia Komendą Miejską Policji w Tarnowie. Z dniem 16 listopada stanowisko Komendanta objął mł. insp. Mirosław Moryl.

  czytaj więcej

 • Będzie bezpieczniej przy drodze powiatowej w Grabnie

  W Grabnie rozpoczęła się dawno oczekiwana budowa chodnika przy drodze powiatowej. Znacząco poprawi on bezpieczeństwo obok coraz bardziej ruchliwej jezdni.

  czytaj więcej

 • Nowoczesne fotoradary na polskich drogach. Jeden z nich pojawi się na obwodnicy Tarnowa

  To ma być nowe oręże do walki z piratami drogowymi. W całej Polsce ruszył montaż urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości samochodów. Te nowoczesne fotoradary zainstalowane zostaną na 29 odcinkach dróg krajowych w całym kraju - także w Małopolsce na drodze krajowej numer 94. Urządzenie zainstalowane zostanie na ponad 5-kilometrowym odcinku południowej obwodnicy Tarnowa.

  czytaj więcej

 • Kolejni oszukani metodą "na wnuczka"

  Komenda Miejska Policji w Tarnowie w ostatnim czasie po raz kolejny została powiadomiona o oszustwach metodą na „wnuczka” oraz „policjanta”. Przestępcy w coraz śmielszy sposób usiłują wzbudzić w ofiarach poczucie odpowiedzialności za swoje rodziny. Wymyślają nowsze metody działania, za każdym razem jednak kończy się to wyłudzeniem pieniędzy.

  czytaj więcej

 • Kolejarze wznawiają prace w Tarnowie

  Kontynuację prac związanych z remontem wiaduktów kolejowych w ciągu ul. Tuchowskiej zapowiedzieli przedstawiciele PKP. Kolejny etap robót ma ruszyć 23 listopada. W związku z tym całkowicie wyłączone z ruchu zostanie przejście dla pieszych znajdujące się w tym rejonie.

  czytaj więcej

 • Nowy samochód do ratownictwa chemicznego

  Tarnowscy strażacy zyskali nowoczesny sprzęt i samochód do ratownictwa chemicznego oraz ekologicznego.

  czytaj więcej

 • List prezydenta Tarnowa do Konsula Generalnego Francji

  W sobotę, w związku z zamachami terrorystycznymi we Francji, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela przesłał list na ręce Konsula Generalnego Francji Thierry GUICHOUX. Poniżej jego treść.

  czytaj więcej

 • Park and ride w Tarnowie dla wszystkich podróżnych

  Parking "park and ride" położony po południowej stronie dworca PKP będzie dostępny dla wszystkich osób korzystających z transportu zbiorowego, a nie tylko kolejowego, jak wcześniej zapowiadano. Inwestycja jest już w fazie finalnej. Prace powinny się zakończyć w drugiej połowie listopada.

  czytaj więcej

 • Samorządowe Centrum Edukacji z akredytacją i nową siedzibą

  W lipcu br. Samorządowe Centrum Edukacji, jednostka doskonalenia nauczycieli powiatu tarnowskiego, jako jedna z nielicznych w Polsce tego rodzaju placówek, uzyskała akredytację, w wyniku spełnienia wymagań obowiązujących w procedurach określonych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w oparciu o obowiązujące przepisy prawa oświatowego.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum