• Obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej w rządowym Programie Budowy Dróg

  Na te informacja mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej czekali kilkanaście lat. Do Programu Budowy Dróg Krajowych na kolejne lata wpisana została budowa obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej. To krok do tego, aby ta droga wreszcie powstała, bo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czekała na wpisanie jej do tego dokumentu, by móc ogłosić przetarg na wybudowanie drogi.

  czytaj więcej

 • Blisko 180 tys. zł dla niepełnosprawnych

  Gmina Miasta Tarnowa otrzymała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dodatkowe środki w wysokości prawie 180 tys. złotych na rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.

  czytaj więcej

 • Śledztwo ws. zmowy przetargowej przedłużone do 15 stycznia 2016

  Zasłyszane w eterze

  Prokuratura przedłużyła śledztwo w sprawie tzw. zmowy przetargowej, do której miało dojść przy budowie łącznika autostradowego w Tarnowie - dowiedziało się "Radio Kraków". Nowy termin zakończenia śledztwa to 15 stycznia przyszłego roku.

  czytaj więcej

 • Młodzi artyści z Białorusi będą zapraszać na dożynki powiatowe

  W najbliższą sobotę i niedzielę w Wojniczu odbędą się XVII Dożynki Powiatu Tarnowskiego. Wśród atrakcji dożynkowych zaplanowane zostały występy zespołów z Francji, Niemiec i Białorusi. A już w piątek oraz w niedzielne przedpołudnie będzie można zobaczyć i posłuchać na wojnickim rynku białoruskich artystów, którzy będą zapraszać do uczestnictwa w dożynkach.

  czytaj więcej

 • Od 1 września zmiany w komunikacji miejskiej

  Od 1 września 2015 r. nastąpią zmiany rozkładów jazdy linii nr 0, 1, 9, 14, 31 i 46. Podobnie jak w latach ubiegłych, po zakończeniu wakacji nie będzie kursować linia nocna N, a także nie będą wykonywane dodatkowe kursy uruchamiane wyłącznie na okres przerwy wakacyjnej na linii nr 31. Na liniach 5, 6, 33, 206, 208, 210, 224, 225 i 239 przywrócona zostanie obsługa kursów z oznaczeniem literowym „W”, które nie są wykonywane w okresie wakacji.

  czytaj więcej

 • Tarnów: Remont przy wiadukcie na ulicy Lwowskiej potrwa dłużej niż zakładano

  Niestety do takich informacji kolej nas już przyzwyczaiła. Nie uda się zakończyć w terminie prac przy wiadukcie kolejowym nad ulicą Lwowską w Tarnowie, czyli na odcinku łączącym zjazd z autostrady A4 w Krzyżu z tak zwaną "starą czwórką". Remont tego ważnego przejazdu miał zakończyć się w najbliższy poniedziałek. Prace potrwają jeszcze co najmniej do 10 września.

  czytaj więcej

 • Porządkują koryto Wątoku

  Pół tony odpadów zebrano w ostatnich dniach podczas letniego sprzątania Wątoku. W akcji prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną „Serwis” pracuje pięć osób, trzech mężczyzn i dwie kobiety. Czyszczenie potoku powinno zakończyć się w najbliższy wtorek, 1 września.

  czytaj więcej

 • Tarnowska straż miejska, niczym ksiądz, rozgrzeszy mieszkańców miasta

  Już w najbliższy piątek będzie można skorzystać z "amnestii". Każdy, kto 28 sierpnia zgłosi się do siedziby straży miejskiej z niezałatwioną sprawą dotycząca jakiegoś wykroczenia, może liczyć na darowanie kary. "Trzeba będzie jednak wyrazić skruchę" - mówi komendant tarnowskiej straży, Krzysztof Tomasik.

  czytaj więcej

 • GK: "Zabrakło karetki dla chorej kobiety"

  Przegląd prasy

  Prokuratura bada sprawę odmowy wysłania karetki pogotowia do 66-letniej kobiety, która uskarżała się na silny ból brzucha. Pomoc próbował wezwać jej syn, który w końcu sam zawiózł matkę do szpitala. Od lekarza usłyszał, że jeśli nie przywiózłby mamy, mogła umrzeć. Okoliczności tych wydarzeń opisała dzisiejsza "Gazeta Krakowska".

  czytaj więcej

 • Nadciąga kolejna fala upałów

  Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego już jutro, 27 sierpnia, do Małopolski napłynie gorąca masa powietrza. Słupki termometrów w ciągu dnia mogą wskazać nawet 34 stopnie. Według prognoz taka aura utrzyma się do końca sierpnia.

  czytaj więcej

 • Artyści znów na Wałowej w Tarnowie

  Dziś kolejna odsłona Wałowa STR. ART. Szczudlarze, kuglarze, żywe rzeźby, karykaturzysta, kataryniarz to tylko niektóre z atrakcji, jakie umilą nam spacery po Wałowej między godzinami 13 a 18.

  czytaj więcej

 • Darmowa komunikacja dla bezrobotnych z regionu tarnowskiego

  Darmowe przejazdy tarnowską komunikacją miejską będą możliwe już za kilka dni. Jak już informowało Radio Kraków, od 1 września bezrobotni z gminy Tarnów, Pleśna, Lisia Góra i Tarnowa będą mogli jeździć bezpłatnie na każdej miejskiej i podmiejskiej linii bez żadnych ograniczeń. Wystarczy z urzędu pracy wybrać zaświadczenie, że jest się bezrobotnym oraz posiadać kartę miejską.

  czytaj więcej

 • Będzie konkurs na prezesa Klastera. Sławomir Turek zrezygnował

  Po posiedzeniu Rady Nadzorczej Tarnowskiego Klastera Przemysłowego, które odbyło się 26 sierpnia, Urząd Miasta Tarnowa otrzymał komunikat podpisany przez przewodniczącego Rady. Informuje on, że Sławomir Turek, który miał objąć stanowisko prezesa Klastera, zrezygnował z pełnienia tej funkcji. O tym, kto zostanie prezesem TKP, zadecyduje więc konkurs.

  czytaj więcej

 • Praca nad muralem wre

  Trwają prace nad największym muralem w Tarnowie. Co kilka dni można zobaczyć nowe elementy obrazu pt. „Dawno temu w przyszłości”, który powstaje przy Pałacu Młodzieży.

  czytaj więcej

 • Wybiorą powiatową radę ds. osób niepełnosprawnych

  Ruszył nabór do Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie na lata 2015-2019. Kandydatów można zgłaszać do 18 września.

  czytaj więcej

 • Rafał Działowski: "Napotkałem na opór organu nadzorczego"

  Odwołany ze stanowiska prezesa Tarnowskiego Klastera Przemysłowego Rafał Działowski odpowiada na opublikowane przez magistrat oświadczenie Rady Nadzorczej TKP S.A. Wyjaśnia, że mimo swoich starań napotkał na opór organu nadzorczego w wielu istotnych sprawach. Dodaje również, że brak współpracy ze strony Rady niejednokrotnie powodował opóźnienia w rozmowach z inwestorami.

  czytaj więcej

 • Pustułki i sowa odlatują z Azylu

  Pracownicy Azylu dla Psów i Kotów, działającego przy Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych, wypuścili na wolność swoich nietypowych podopiecznych: trzy pustułki i jedną sowę.

  czytaj więcej

 • Stypendia Powiatu Tarnowskiego dla najzdolniejszych uczniów i studentów

  Powiat Tarnowski tradycyjnie doceni najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów, przyznając im stypendia za szczególne osiągnięcia. Wnioski wraz z odpowiednimi załącznikami można składać do 10 października. W sumie do rozdzielenia jest 130 tys. zł. Stypendia trafią do młodzieży z końcem bieżącego roku.

  czytaj więcej

 • Odholowany samochód odbierzesz o każdej porze

  Pojazd, który został odholowany po popełnieniu wykroczenia, będziemy mogli odebrać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. To efekt zarządzenia, jakie wydał prezydent miasta. Wcześniej opłatę za holowanie można było uiścić tylko w godzinach pracy urzędu.

  czytaj więcej

 • Ostatnia szansa na dotację na ekologiczne ogrzewanie

  Mieszkańcy Tarnowa planujący likwidację pieców węglowych i zastąpienie ich ekologicznym źródłem ogrzewania mają ostatnią szansę na uzyskanie dotacji w ramach programu "KAWKA". Wnioski można składać do końca września w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Dofinansowanie uzyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie może mogą sięgać nawet 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

  czytaj więcej

 • Budżet Obywatelski: Znamy listę projektów do głosowania

  39 projektów, w tym 12 ogólnomiejskich i 27 osiedlowych znalazło się na liście do głosowania w czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekty te spełniły wymagania formalne i uzyskały pozytywną opinię Komisji Rozwoju Miasta i Spraw Komunalnych oraz radnych Rady Miejskiej. - 26 sierpnia rozpoczynamy kampanię informacyjną, zachęcającą już do samego głosowania. Liczę, że i ten etap spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców – mówi prezydent Roman Ciepiela. Głosowanie nad wyborem pomysłów do realizacji ruszy 9 września, a zakończy się 18 września. 30 września magistrat poda ostateczne wyniki głosowania.

  czytaj więcej

 • Chore, pogryzione, bez wody do picia - tarnowska prokuratura bada sprawę znęcania się nad psami w Zbylitowskiej Górze

  Sprawę fatalnego traktowania zwierząt do o Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zgłosili mieszkańcy. Towarzystwo skontrolowało hodowców w Zbylitowskiej Górze i odebrało im osiem psów.

  czytaj więcej

 • Zmiana na stanowisku prezesa Tarnowskiego Klastera Przemysłowego

  Rafał Działowski nie będzie już prezesem Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. Od 3 września zastąpi go Sławomir Turek. O zmianie na stanowisku prezesa Rada Nadzorcza TKP S.A. poinformowała w oświadczeniu, które opublikował tarnowski magistrat.

  czytaj więcej

 • Wjazd do Tarnowa od strony południowej, czyli z Tuchowa - utrudniony

  Ta osiedlowa tarnowska ulica była objazdem przez kilkanaście miesięcy, teraz ją trzeba objeżdżać. W Tarnowie ruszył remont ul. Tuwima - tej, która sama jest objazdem remontu wiaduktu przy ul. Tuchowskiej. Podczas remontu, dla tych, którzy chcą wyjechać z miasta, zostanie zamknięty wjazd na ulicę Tuwima od strony ulicy Zamkowej.

  czytaj więcej

 • Rekrutacja dodatkowa na PWSZ - sprawdź wolne miejsca

  Są jeszcze wolne miejsca na wybranych kierunkach studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Rekrutacja dodatkowa na I rok studiów w roku akademickim 2015/2016 w tarnowskiej PWSZ prowadzona będzie w terminie od 1 do 18 września 2015 r.

  czytaj więcej

 • "Park Wodny" nieczynny do 5 września

  Przypominamy, że od poniedziałku, 24 sierpnia, "Park Wodny" przy ulicy Piłsudskiego 30 będzie nieczynny. Jak informuje Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wynika to z planowanej przerwy technologicznej. Basen zostanie ponownie otwarty 5 września.

  czytaj więcej

 • Najstarsza tarnowianka skończyła 108 lat

  Najstarsza tarnowianka skończyła w piątek 108 lat. Pani Maria wychowała czworo dzieci, doczekała się pięciorga wnucząt i trzech prawnuków. Jubilatkę odwiedził prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, który złożył jej życzenia od wszystkich mieszkańców naszego miasta.

  czytaj więcej

 • Wóz strażacki dla OSP Pasieka Otfinowska - efekt współpracy powiatów z Polski i Niemiec

  3 lipca podczas wspólnego posiedzenia Rady Powiatu Tarnowskiego i Rady Powiatu Pfaffenhofen a.d. Ilm podpisana została nowa umowa partnerska, pomiędzy samorządami obu powiatów. Jej pierwszym efektem jest wóz strażacki, przekazany przez stronę niemiecką dla potrzeb jednostki OSP Pasieka Otfinowska.

  czytaj więcej

 • Policjanci przy szkołach od 1 września

  W zawiązku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2015/2016 z dniem 1 września rusza akcja tarnowskiej policji pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” i trwać będzie ona do 4 września. Głównym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży szkolnej poruszającym się po drogach.

  czytaj więcej

 • Doraźne remonty tarnowskich ulic

  Remontami doraźnymi objęto w ostatnich dniach kolejne ulice w mieście. Prace wykonano w rejonie: os. Legionów, ul. Skrzetuskiego, Kopernika, Piłsudskiego, Jagodowej, Ledóchowskich, Gałczyńskiego, Moraczewskiego, Bitwy o Wał Pomorski, Dunajcowej, os. Zielonego, Wolności i Niezawisłości, Prusa, Kassali, Topolowej, parkingu przy Al. Solidarności.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum