• Aplikacja ułatwi zwiedzanie regionu tarnowskiego

  Mobilny przewodnik po Szlaku Architektury Drewnianej

  W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, wieńcząca realizację projektu mobilnego przewodnika turystycznego po „Szlaku Architektury Drewnianej”.

  czytaj więcej

 • Komunikacja miejska w niedzielę 2 listopada

  Rozkłady jazdy na dni świąteczne

  W niedzielę 2 listopada 2014 r. wszystkie linie tarnowskiej komunikacji miejskiej kursują według rozkładów jazdy na dni świąteczne. Dodatkowo Tarnowski Organizator Komunalny uruchamia linie okolicznościowe (specjalne) C1, C2 i C5 odpowiednio do cmentarzy w Krzyżu, w Mościcach i w Klikowej. Na niektórych liniach będą obowiązywać zmiany tras.

  czytaj więcej

 • Koncert skończył się po 22:00. Sąd umorzył sprawę

  Zasłyszane w eterze

  Sąd umorzył postępowanie ws. zakłócenia ciszy nocnej na tarnowskim rynku. Przypomnijmy, gdy w sierpniu koncert przedłużył się o około 15 minut po 22.00, jeden z mieszkańców wezwał policję. Ta sprawę zgłosiła do sądu, ale potem z wniosku o ukaranie się wycofała. Sąd wczoraj rozpatrzył sprawę.

  czytaj więcej

 • Sernik od wychowanków Zakładu Poprawczego i rysunki od przedszkolaków

  Z inicjatywy Stowarzyszenia Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego „Kropla Słońca”, odbyło się nietypowe spotkanie z władzami Tarnowa. - Dziękując za objęcie patronatem prezydenta 3. Festiwalu Psychologii, w połączeniu z realizowaną przez nas szeroko pojętą ideą integracji i resocjalizacji, przychodzimy do władz miasta z ciastem wykonanym przez podopiecznych tarnowskiego Poprawczaka oraz rysunkami od dzieci. Mamy też wyniki ankiet przeprowadzonych podczas zakończonego niedawno kilkudniowego, psychologicznego wydarzenia - mówiła prezes Stowarzyszenia Weronika Wrzesińska.

  czytaj więcej

 • Szczeklik na 8. miejscu w rankingu szpitali

  W ścisłej czołówce najlepszych szpitali w Polsce

  Szpital Szczeklika na ósmym miejscu w rankingu Rzeczpospolitej i Centrum Monitorowania Jakości. To już 11 edycja tego najbardziej prestiżowego rankingu szpitali w Polsce, gdzie zaproszenie/ankieta wysyłana jest do ponad 1000 szpitali – zarówno publicznych, jak i prywatnych. - W ubiegłym roku zajęliśmy 20 pozycję i i wtedy wydawało się, że to już szczyt możliwości. Zresztą 10 lat temu, weszliśmy do pierwszej setki, a pierwsza dziesiątka jawiła się jako niemożliwe do spełnienia marzenie – mówi dyrektor Marcin Kuta.

  czytaj więcej

 • Znamy nazwiska laureatów Nagrody Tertila

  Była to już ósma edycja Nagrody

  Podczas wspólnej uroczystej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego nagrodzono najlepsze prace licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie poruszające tematykę Tarnowa oraz regionu tarnowskiego. Wyróżnienia wręczyli starosta tarnowski Roman Łucarz, zastępca prezydenta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński i przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Światłowski.

  czytaj więcej

 • Mechaniczne drugie w rankingu "Rzeczpospolitej"

  W zestawieniu najbardziej innowacyjnych firm

  Debiut i to od razu na pozycji wicelidera krajowego rankingu. Tarnowskie Zakłady Mechaniczne zajęły drugie miejsce w zestawieniu najbardziej innowacyjnych firm "Rzeczpospolitej". Stało się tak dzięki ponad dwukrotnemu zwiększeniu inwestycji w zakresie badań i rozwoju. Pierwsze miejsce zajął gdyński producent radiostacji i radiotelefonów Radmor, który jako główny dostawca łączności krótkofalowej dla polskiego wojska także reprezentuje sektor przemysłu obronnego.

  czytaj więcej

 • Autostrada A4 Tarnów-Dębica już czynna!

  W obiektywie Tarnowianin.com

  Dobra informacja dla kierowców poruszających się autostradą A4. Dziś ok. godz 10:30 został oddany do użytku brakujący fragment autostrady Tarnów - Dębica (34km).

  czytaj więcej

 • Jest połączenie A4 ze starą czwórką w Wojniczu

  Duże ułatwienie dla kierowców

  Kolejarze - z rocznym opóźnieniem - otworzyli wreszcie przejazd pod wiaduktem w Bogumiłowicach - tuż przy węźle autostrady Tarnów - Zachód. Także w środę kierowcy wjechali na południowy fragment wschodniej obwodnicy Wojnicza.

  czytaj więcej

 • PWSZ nagrodzi studentów promujących uczelnię

  Konkurs na najlepszy projekt

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie organizuje konkurs dla studentów na najlepszy projekt promujący uczelnię. Może to być plakat, film reklamowy albo gadżet związany z uczelnią. Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody.

  czytaj więcej

 • Ksiądz skazany za molestowanie 12-latki

  Wyrok: 2 lata w zawieszeniu na 5 lat

  Na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat skazał tarnowski sąd księdza z jednej z podtarnowskich parafii za molestowanie 12-letniej dziewczynki. Ksiądz wysyłał do dziewczynki sms-y, w których składał jej niemoralne propozycje, raz dopuścił się również wobec niej - jak to określa sąd - "innej czynności seksualnej".

  czytaj więcej

 • Tarnów przykładem na konferencji Smart Citizen

  Spotkanie w Ambasadzie Francji

  W Ambasadzie Francji w Warszawie odbyła się konferencja Smart Citizen dotycząca narzędzi i systemów ułatwiających codzienne życie w miastach. Tarnów był jednym z przykładów pionierskich rozwiązań.

  czytaj więcej

 • Mandaty dla pieszych bez odblasków

  Ok. 50 mandatów wlepiła w ciągu ostatniego tygodnia tarnowska policja pieszym, którzy po zmierzchu poruszali się bez odblasków - informuje "RDN Małopolska". Za złamanie przepisów w tym zakresie grozi kara w wysokości do 20 do nawet 500 zł.

  czytaj więcej

 • W Wojniczu w końcu będzie łatwiej jeździć

  Zasłyszane w eterze

  Kolejarze - z rocznym opóźnieniem - udostępnią kierowcom wreszcie wygodne połączenie autostrady ze starą krajową czwórką w Wojniczu koło Tarnowa. W środę mają otworzyć przejazd pod wiaduktem kolejowym w Bogumiłowicach - tuż przy węźle autostrady Tarnów - Zachód. W tym samym dniu kierowcy przejadą także południowym fragmentem wschodniej obwodnicy Wojnicza.

  czytaj więcej

 • Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

  Zobacz zmiany związane z dniem Wszystkich Świętych

  W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, 1 listopada obowiązywać będą zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w Tarnowie.

  czytaj więcej

 • Wirtualny znicz zamiast wizyty na cmentarzu?

  To możliwe dzięki stronie internetowej

  Nie mogą odwiedzić swoich bliskich na cmentarzach, więc zapalają wirtualną świeczkę. Za kilka dni będziemy wspominać swoich zmarłych bliskich, nie wszyscy jednak groby odwiedzają osobiście, niektórzy przez internet. Od roku tarnowianie mogą łatwiej zlokalizować nagrobki swoich bliskich. Od tego czasu bowiem tarnowskie cmentarze zostały ujęte w internetowej bazie grobonet.com.

  czytaj więcej

 • Policjanci organizują Wielką Zbiórkę Krwi

  Będą zbierać także słodycze i zabawki

  Działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie, Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza wszystkich chętnych na Wielką Zbiórkę Krwi. Akcja odbędzie się 6 listopada, w godzinach 8.00-12.00, w budynku komisariatu Policji Tarnów-Centrum przy ul. Narutowicza 6.

  czytaj więcej

 • Fałszywe alarmy bombowe w US i sądzie

  Zasłyszane w eterze

  Wczoraj rano pracę obu tarnowskich urzędów skarbowych oraz Sądu Okręgowego w Tarnowie sparaliżowała informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego z trującym gazem - informuje radio "RDN Małopolska". Tym razem nie podjęto decyzji o ewakuacji pracowników, zamknięto jednak drzwi przed klientami. Po dokładnym przeszukaniu budynków, nie ujawniono w nich ładunków wybuchowych.

  czytaj więcej

 • Wiadukt przy Warsztatowej powiększą w przyszłym roku

  Zasłyszane w eterze

  W mediach w całym kraju zasłynął jako "wiadukt dla krasnoludków". Tarnowski magistrat zapewnia, że już w przyszłym roku wiadukt przy ul. Warsztatowej będzie przejezdny dla wszystkich samochodów.

  czytaj więcej

 • O prawach niepełnosprawnych w Tarnowie

  Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem

  - Każdy z nas jest albo kiedyś będzie niepełnosprawny. Bo starość to także niepełnosprawność i różne ograniczenia – mówił w Tarnowie szef sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, poseł Sławomir Piechota, poruszający się na wózku inwalidzkim. Był on gościem konferencji o prawach osób niepełnosprawnych zorganizowanej przez Urząd Miasta Tarnowa. Na ten temat, przy prezydialnym stole, dyskutowali także m.in. pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, minister Jarosław Duda, wicemarszałek Roman Ciepiela oraz konsultant ds. osób niepełnosprawnych Andrzej Ziembowski.

  czytaj więcej

 • Nie było chętnych na mościcki dworzec

  Zasłyszane w eterze

  Radio "RDN Małopolska" donosi o kolejnej nieudanej próbie sprzedaży dworca kolejowego w Mościcach. Tym razem PKP chciało sprzedać obiekt z działką w drodze rokowań, za minimalną kwotę 550 500 zł, ale nadal nie udało się znaleźć kupca.

  czytaj więcej

 • Nagrody prezydenta dla najlepszych policjantów

  Wręczył je szef tarnowskiej policji

  Zastępca prezydenta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański docenił pracę najlepszych tarnowskich policjantów. Dziewięciu spośród nich zostało wyróżnionych przyznanymi przez niego nagrodami finansowymi. W grupie tej znaleźli się prewencjusze, policjanci ruchu drogowego i sztabu policji.

  czytaj więcej

 • Zatrucie czadem w Tarnowie. 4 os. w szpitalu

  KRÓTKO

  W jednym z mieszkań w bloku przy przy ul. Krasińskiego 4 w Tarnowie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Czad wydobywał się prawdopodobnie z gazowego ogrzewacza wody. Cztery osoby trafiły do szpitala.

  czytaj więcej

 • Komunikacja miejska w dniu 1 listopada

  TOK uruchamia uruchamia dodatkowe linie okolicznościowe

  Tarnowski Organizator Komunalny w dniu 1 listopada uruchamia dodatkowe linie okolicznościowe (specjalne) C1, C2, C3, C4, C5 oraz C6 do cmentarzy w Krzyżu, w Mościcach i w Klikowej oraz dodatkowe kursy na linii nr 9.  Ponadto, w związku ze zmianą organizacji ruchu w sąsiedztwie cmentarzy, ulegają zmianie trasy niektórych linii komunikacji miejskiej.

  czytaj więcej

 • Prace nad projektem budżetu - 90 mln na inwestycje

  Dochody ok. 600 mln, wydatki - nieco więcej

  To jedno z założeń budżetowych jednego najważniejszych dokumentów finansowych Tarnowa na 2015 rok. - Trwają prace nad projektem budżetu. Przygotowujemy opracowanie, które będzie realizował już nowy prezydent. Wydatki zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej będą kontynuowane – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański. Dochody miasta wyniosą około 600 milionów złotych, wydatki będą najprawdopodobniej nieco większe.

  czytaj więcej

 • Nagroda Starosty dla skrzypaczki z Wierzchosławic

  Młoda artystka, utalentowana skrzypaczka z Wierzchosławic - Katarzyna Szydłowska otrzymała Nagrodę Starosty Tarnowskiego w wysokości 2000 zł. Tym samym Zarząd Powiatu przychylił się do wniosku Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach, które zwróciło się do Starosty Tarnowskiego o nagrodzenie młodej artystki.

  czytaj więcej

 • Speckomisja składa zawiadomienie do prokuratury

  Odsyła tam sprawę mostu nad Wątokiem

  Tarnowscy radni ze speckomisji zakończyli kolejną kontrolę i ponownie kończą ją zawiadomieniem do prokuratury. Tym razem pod lupę trafia połączenie autostradowe w Tarnowie (ulicy Starodąbrowskiej i Gumniskiej) i budowany na tym etapie most nad Wątokiem.

  czytaj więcej

 • Tarnów przygotowany do "Akcji Zima"

  Służby w gotowości

  Nadzór przez całą dobę, służby w gotowości. Tak w największym skrócie można opisać przygotowanie Tarnowa do „Akcji Zima”. W Urzędzie Miasta odbyło się posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego. – Główny nacisk kładziemy na utrzymanie przejezdności dróg – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

  czytaj więcej

 • Trwa przebudowa trasy rowerowej

  Wygodniej rowerem

  Trwa przebudowa trasy rowerowej pomiędzy zachodnią granicą Tarnowa a ulicą Słoneczną. Urząd Miasta wyda na ten cel w tym roku 300 tysięcy złotych.

  czytaj więcej

 • Łęg Tarnowski: Stado kur zakażone salmonellą

  Mięso nie trafi bezpośrednio do sklepów

  W Łęgu Tarnowskim inspektorzy podczas rutynowej kontroli wykryli bakterie w hodowli brojlerów. Ponad 7 tysięcy ptaków z powodu zakażenia salmonellą trafiło na ubój.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum