• Grupa Azoty Głównym Partnerem Polskiego Związku Narciarstwa

  Grupa Azoty zacieśnia współpracę z Polskim Związkiem Narciarstwa. Grupa poinformowała, że przedłużyła o kolejne trzy lata umowę sponsorską z Reprezentacją Polski Skoczków Narciarskich, ale także stała się Partnerem Strategicznym Polskiego Narciarstwa Biegowego i głównym partnerem Reprezentacji Polski w Biegach Narciarskich.

  czytaj więcej

 • Chłopiec znaleziony w oknie życia. To 3 dziecko zostawione u tarnowskich Józefitek

  Ma kilka dni, był zdrowy i zadbany. W tarnowskim oknie życia Caritasu pozostawiono wczoraj noworodka. Siostry Józefitki z ulicy Mościckiego w Tarnowie, które opiekują się utworzonym w 2009 roku miejscem, usłyszały alarm wczoraj około godziny 18. To już 3 dziecko w historii działalności okna.

  czytaj więcej

 • Tarnów: Chcą szukać źródeł smrodu. Mieszkańcy boją się, że będzie go więcej

  Jednostka Ratownictwa Chemicznego Grupy Azoty planuje rekultywację części terenu, na którym składowany jest popiół. Mieszkańcy Klikowej, ale też Białej czy Bobrownik Wielkich boją się, że będą stamtąd dobiegały podobne uciążliwe zapachy jak z należącego do JRCH wysypiska niedaleko Azotów. Po stronie mieszkańców stanęła Wojewódzka Inspekcja Ochrona Środowiska. Jednostka chce jednak w naoczny sposób udowadniać, że to nie ona jest źródłem smrodu w całej okolicy.

  czytaj więcej

 • Czwartek: Sztuka uliczna na Wałowej

  Szczudlarze, kuglarze, żywe rzeźby, karykaturzysta, kataryniarz to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają nas już w najbliższy czwartek, 6 sierpnia, w centrum miasta. Akcja „Wałowa Str. Art” odbywać się będzie we wszystkie sierpniowe czwartki. Obok profesjonalistów wziąć w niej może udział każdy, kto chce zaprezentować publicznie swoje talenty muzyczne, plastyczne czy inne umiejętności artystyczne. Areną wydarzeń będzie ulica Wałowa.

  czytaj więcej

 • Brzesko: Nowe parkometry nie wydają reszty

  Przegląd prasy

  W Brzesku pojawiły się pierwsze parkometry. W mieście stanęło na razie sześć takich urządzeń. Mają one jednak pewien mankament, o którym donosi dziś "Gazeta Krakowska" - parkometry nie wydają reszty...

  czytaj więcej

 • Wracają upały - wraca kurtyna i woda mineralna

  Kolejna fala upałów będzie nam towarzyszyć do końca tygodnia. Jak informuje Aleksander Gawłowski z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, mieszkańcy Małopolski mogą spodziewać się wysokich temperatur, które potrwają do niedzieli 9 sierpnia. Synoptycy prognozują również wystąpienie burz z opadami deszczu, a lokalnie gradu. By ulżyć mieszkańcom, w Tarnowie ponownie pojawi się kurtyna wodna, a na ulicach będą rozdawane butelki z wodą.

  czytaj więcej

 • Pożar przy ulicy Fabrycznej w Tarnowie

  Zasłyszane w eterze

  Radio "RDN Małopolska" informuje o niebezpiecznym pożarze, który wybuchł po godz. 9:00 przy ul. Fabrycznej w Tarnowie. Na szczęście sytuacja została już opanowana. Nadal jednak nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

  czytaj więcej

 • Parking park and ride w Tarnowie nie tylko dla pasażerów kolei

  Początkowo przekonywano, że do skorzystania z taniego parkingu koło dworca kolejowego, przez pierwsze 5 lat będzie konieczny bilet na pociąg. Takie wymogi dofinansowania unijnego zniechęciły do budowy parkingów inne małopolskie miasta, które bały się o utrzymanie ogromnych budynków. Przez to ograniczenie oraz inne problemy, z czterech planowanych parkingów w Małopolsce powstaje tylko jeden. Ten w Tarnowie. Ma być otwarty w listopadzie i to dla szerszego grona kierowców niż planowano.

  czytaj więcej

 • O e-bankowości z seniorami - bezpłatne spotkanie

  Już jutro odbędzie się kolejne spotkanie przewidziane z myślą o seniorach. Osoby, które chcą poznać tajniki prowadzenia finansów za pośrednictwem internetu, będą miały okazję wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu zaplanowanym na najbliższą środę, 5 sierpnia.

  czytaj więcej

 • Żniwa w Paryi - "Otwarte wrota Pogórza"

  9 sierpnia Gospodarstwo Agroturystyczne „Paryia” w Ołpinach w powiecie tarnowskim zaprasza na „Żniwa w Paryi”, imprezę której celem jest ocalenie od zapomnienia dawnych zwyczajów związanych z czasem żniw oraz ukazującej życie wsi polskiej. Wydarzeniu patronuje Starosta Tarnowski Roman Łucarz, a jego organizację wspiera powiat tarnowski.

  czytaj więcej

 • GK: W Tarnowie zabrakło szczepionek dla dzieci

  Przegląd prasy

  W Tarnowie zabrakło szczepionek dla dzieci - alarmuje dzisiejsza "Gazeta Krakowska". Chodzi o preparaty przeciw krztuścowi, tężcowi i błonicy. Sanepid tłumaczy, że winę ponosi producent i uspokaja, że szczepionki pojawią się jeszcze w tym tygodniu.

  czytaj więcej

 • Można uniknąć kary za nielegalne odprowadzanie ścieków

  Wystarczy się przyznać

  Ci, którzy w Tarnowie lub okolicach nielegalnie odprowadzali ścieki, mogą teraz bez żadnej kary się do tego przyznać. Dotyczy to mieszkańców miasta oraz gminy Skrzyszów, którzy są podpięci do sieci kanalizacyjnej, ale za odprowadzane ścieki nie płacą. Tarnowskie Wodociągi właśnie dla tych właścicieli gospodarstw i nieruchomości, ogłosiły abolicję, która może uchronić od surowej kary. Wystarczy tylko się przyznać.

  czytaj więcej

 • Gmina Tarnów: Sezon inwestycyjny w pełni

  Okres wakacyjny to zawsze najlepszy czas na prowadzenie inwestycji - podkreśla samorząd gminy Tarnów. I nie inaczej jest w tym roku. Inwestycje, zarówno drogowe jak i kubaturowe, prowadzone są w większości gminnych sołectw.

  czytaj więcej

 • Zostań Mobilnym Asystentem Seniora

  Zainteresowani wzięciem udziału w szkoleniu i nabyciem umiejętności związanych z prowadzeniem zajęć z seniorami mogą zgłaszać swoje kandydatury do Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”. Wnioski przyjmowane będą do 7 sierpnia. Wszystkie przeszkolone osoby otrzymają certyfikat Mobilnych Asystentów Seniora oraz wynagrodzenie.

  czytaj więcej

 • Pożar stodoły w miejscowości Gwoździec

  Pożar w miejscowości Gwoździec w gminie Zakliczyn. Jak poinformował oficer dyżurny małopolskiej straży pożarnej, ogień całkowicie objął stodołę o powierzchni 30x15 m. Strażacy walczyli, by nie zajął także budynku mieszkalnego.

  czytaj więcej

 • Gnojnik: Zabiła męża. Mieszkańcy stają w jej obronie

  Zasłyszane w eterze

  Nawet dożywocie grozi 49-letniej Agacie D. z Gnojnika, którą Prokuratura Rejonowa w Brzesku oskarżyła o zabójstwo swojego męża - informuje Radio Kraków. Kobieta śmiertelnie raniła nożem 57-latka w trakcie sprzeczki. Mieszkańcy Gnojnika napisali list w jej obronie.

  czytaj więcej

 • Obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

  Msza święta w Kościele księży Filipinów 1 sierpnia zainauguruje obchody upamiętniające 71. rocznicę Powstania Warszawskiego.  Nabożeństwo w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej rozpocznie się o godzinie 19:00. Po mszy odbędą się uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

  czytaj więcej

 • Widzisz psa zamkniętego w nagrzanym aucie - interweniuj!

  Upały dla ludzi i dla zwierząt są szczególnie groźne - o tym niestety wciąż trzeba przypominać. Kilka dni temu słuchaczka Radia Kraków przed jedną z galerii handlowych w Tarnowie zauważyła kierowcę, który podczas upału psa zamknął... w bagażniku. Pani Karolina zaalarmowała ochronę sklepu. Pies w nagrzanym aucie spędził 20 minut!

  czytaj więcej

 • Autobusem po tarnowskim Rynku?

  W środę odbył się testowy przejazd autobusu przez centrum Tarnowa. Inicjatorem spotkania był prezydent Roman Ciepiela, a podróż odbywała się specjalnie przystosowanym autobusem. - Tak naprawdę przetestujemy nie same autobusy, tylko wpływ tego ruchu na przestrzeń miejską – mówił prezydent w czasie jazdy testowej. Trasa prowadziła między innymi przez Wałową, Krakowską i Rynek.

  czytaj więcej

 • Tarnów: Policjanci odwiedzili seniorów z klubu "Wiosna Życia"

  W miniony poniedziałek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie spotkali się z członkami Klubu Samopomocy „Wiosna Życia”, działającym w budynku Niepublicznego Gimnazjum „U Konarskiego” w Tarnowie  przy ul. Szewskiej 7. Poruszyli kwestie bezpieczeństwa osobistego, w szczególności oszustw, których częstymi ofiarami stają się osoby starsze, a także bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym.

  czytaj więcej

 • Młodzi na start - projekt realizowany przez PUP

  "Młodzi na start" to tytuł projektu realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie, w którym jak dotąd wzięło udział 759 osób. Jego celem jest aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy, będących mieszkańcami regionu tarnowskiego. Budżet przewidziany na realizację tego zadania to niemal 12,5 mln złotych.

  czytaj więcej

 • Walka z gumami do żucia: "Gum baster" nie pomógł

  Jak już informowaliśmy, Tarnów walczy z plamami po gumach do żucia, głównie na ul. Krakowskiej. Urzędnicy próbowali rożnych metod, testowali nawet specjalistyczne urządzenie do usuwania lepkich śladów. Radio Kraków informuje jednak, ze "Gum baster" nie dał rady.

  czytaj więcej

 • Zdobyła szczyt Kilimandżaro

  Joanna Marszalska-Tabiś, terapeutka i fizjoterapeutka w tarnowskiej Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 zdobyła szczyt Kilimandżaro. - Kilka zdjęć, rozwinięcie flagi i jak najszybszy powrót w dół, aby stracić wysokość i nie zachorować na chorobę wysokogórską – mówiła, relacjonując swoją wyprawę.

  czytaj więcej

 • Plac Rybny w Tarnowie w 4 lata po remoncie potrzebuje naprawy

  Będą poprawki wyremontowanego prawie 4 lata temu parkingu na Placu Rybnym obok tarnowskiego rynku. Trzeba wymienić płyty z piaskowca, które przypominały zarys murów dawnych budynków żydowskich. Dobrano jednak do tego zbyt słaby materiał, który się połamał.

  czytaj więcej

 • Dodatkowa rekrutacja na tarnowskiej PWSZ

  Od 1 do 18 września br. prowadzona będzie rekrutacja dodatkowa na I rok studiów w roku akademickim 2015/2016 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Lista kierunków, na których pozostały wolne miejsca i na które prowadzony będzie dodatkowy nabór, zostanie podana do wiadomości tuż po 14 sierpnia, tj. po zakończeniu wpisów na I rok studiów.

  czytaj więcej

 • Całoroczne lodowisko w Wierzchosławicach jest wielką klapą

  Miało być jedną z największych atrakcji regionu i przyciągać mieszkańców całej Małopolski, tymczasem już od kilku tygodni jest zamknięte na cztery spusty. Całoroczne, plastikowe lodowisko w Wierzchosławicach, jedyne takie w regionie tarnowskim, zamiast przyciągać amatorów ślizgania, generuje koszty. Lodowisko zamknięto na wakacje, bo gminy nie stać na jego utrzymanie.

  czytaj więcej

 • Zakaz kąpieli w zbiorniku retencyjnym w Skrzyszowie jeszcze przez kilka lat

  Jeszcze co najmniej przez kilka lat nie będzie można legalnie i bezpiecznie pływać w zbiorniku retencyjnym w Skrzyszowie. Zbiornik wybudowany ze środków europejskich przez 5 lat zgodnie z zaleceniami Unii ma służyć tylko do ochrony przeciwpowodziowej - nie do rekreacji. Gmina jednak przygotowuje się do zatwierdzenia planu zagospodarowania tego miejsca na tereny rekreacyjne - przyznał na antenie Radia Kraków wójt Skrzyszowa Marcin Kiwior.

  czytaj więcej

 • Syreny alarmowe zabrzmią 1 sierpnia

  Dla uczczenia 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia o godzinie 17:00 na terenie Tarnowa zostaną włączone syreny alarmowe. Syreny zawyją przez jedną minutę. Jednocześnie w Parku Strzeleckim rozpocznie się wielopokoleniowe śpiewanie piosenek z Powstania Warszawskiego.

  czytaj więcej

 • Tarnowska straż gminna straci swoje fotoradary

  Nie oznacza to jednak, że urządzenia przestaną robić zdjęcia kierowcom. Decyzją Sejmu, od 1 stycznia fotoradary przenośne straży miejskich oraz gminnych ma przejąć policja, natomiast stacjonarne, jak w Tarnowcu, Inspekcja Transportu Drogowego. Jeśli ustawę przyjmie Senat i podpisze ją prezydent, dla kierowców zmieni się niewiele, ale gminy stracą pieniądze z mandatów.

  czytaj więcej

 • Tragiczny finał poszukiwań nad Dunajcem. Odnaleziono ciało 15-latka

  Po prawie trzech dniach poszukiwań nad Dunajcem koło Tarnowa znaleziono ciało 15-latka. W środę po południu chłopaka porwał nurt rzeki w okolicach mostu autostradowego w Bobrownikach. 15-latek poszedł się tam schłodzić z rówieśnikami. Zaraz po wejściu do rzeki stracił równowagę i zniknął pod wodą. W sobotę rano wznowiono poszukiwania. Ciało chłopca znaleziono w nieczynnej zatoce promowej.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum