• W Tarnowie o prawach osób niepełnosprawnych

  Konferencja z udziałem ministra Jarosława Dudy i posła Sławomira Piechoty

  W najbliższy piątek, 24 października, na zaproszenie zastępcy prezydenta Henryka Słomki-Narożańskiego, gościć będą Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, minister Jarosław Duda oraz przewodniczący sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, poseł Sławomir Piechota.

  czytaj więcej

 • Wzięli sprawy w swoje ręce - wyremontowali podwórka

  Działania środowiskowe w ramach Programu Aktywności Lokalnej

  Nie do poznania zmieniły się podwórka przy ulicach Tuchowskiej 76, ul. Krzyskiej 13 oraz Okrężnej 18. To efekt realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie Programu Aktywności Lokalnej „Razem Silni”.  Remonty wykonano przy ogromnym zaangażowaniu uczestników projektu i mieszkańców ww. budynków.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ruchu przy wiadukcie na Krakowskiej

  Od piątku 24 października

  Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w rejonie remontowanej przez PKP przeprawy kolejowej przy ul. Krakowskiej. Od najbliższego piątku, 24 października, nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Będą one polegały na wyłączeniu z ruchu wewnętrznych pasów obu jezdni. Będzie się on odbywał po zewnętrznych pasach jezdni. Jednocześnie do 3,2 m ograniczona zostanie wysokość pojazdów, które będą mogły przejechać pod wiaduktem (rzeczywista skrajnia pionowa 3,70m).

  czytaj więcej

 • Afera łącznikowa: Kolejne 2 osoby zatrzymane

  Zasłyszane w eterze

  Radio "RDN Małopolska" informuje o kolejnych dwóch osobach podejrzanych w sprawie zmowy przetargowej przy budowie łącznika autostradowego w Tarnowie. To Łukasz R. i Alojzy M. - przedstawiciele jednej z firm budowlanych, która zdaniem śledczych zrezygnowała z konkurowania w przetargu, by mogło go wygrać konsorcjum innych firm.

  czytaj więcej

 • Tarnowscy maturzyści wśród najlepszych w kraju

  Troje tarnowskich licealistów w krajowej czołówce

  Fundacja „Panteon Narodowy” wraz z Małopolskim Kuratorium Oświaty inaugurują projekt ogólnopolskiego funduszu stypendialnego dla najlepszych, corocznych maturzystów zdających egzaminy maturalne na 100% punktów. - Wśród 11 najlepszych tegorocznych maturzystów w Małopolsce znalazło się troje uczniów z tarnowskich liceów – informuje zastępca prezydenta Krystyna Latała.

  czytaj więcej

 • Ogólnopolski Tydzień Kariery w Gimnazjum nr 4

  Hasło: Planowanie kariery zawodowej. Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?

  "Planowanie kariery zawodowej" - pod takim hasłem w Gimnazjum nr 4 odbył się cykl zajęć dla uczniów III klas w ramach trwającej właśnie VI edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Zrealizowane działania doskonale wpisały się w hasło tegorocznego wydarzenia - młodzież w praktyce miała okazję sprawdzić - "Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?".

  czytaj więcej

 • Koncert skończył się po 22. Sprawa w sądzie

  Za zakłócani spokoju i spoczynku nocnego odpowie dyrektor TCK

  Ta sprawa wzbudziła wiele kontrowersji, a teraz trafiła do tarnowskiego sądu. Przypomnijmy, w sierpniu do policji trafiło zawiadomienie o zakłócaniu ciszy nocnej podczas koncertu na tarnowskim rynku. Wówczas impreza przeciągnęła się o kilka minut po 22:00.

  czytaj więcej

 • Remont do późna przy Jana Pawła II

  Podobnie jak w przypadku ul. Mickiewicza

  Trwają prace modernizacyjne przy al. Jana Pawła II. Podobnie jak w przypadku ulicy Mickiewicza, drogowcy pracują do późnych godzin wieczornych. – To rozwiązanie już się nam raz sprawdziło, z wykonawcą kolejnego remontu ustaliliśmy podobny scenariusz – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

  czytaj więcej

 • Debata kandydatów na prezydenta

  Dyskusja organizowana przez Radio Kraków i Gazetę Krakowską

  Dziś o godz. 18:10 w tarnowskim ratuszu rozpocznie się debata pretendentów na urząd prezydenta Tarnowa - - pierwsza po oficjalnym terminie rejestracji kandydatów. Dyskusję organizują Radio Kraków i "Gazeta Krakowska". Udział w debacie potwierdzili wszyscy pretendenci do prezydenckiego fotela.

  czytaj więcej

 • Wkrótce poznamy zwycięzców Nagrody Tertila

  Dwie nagrody i trzy wyróżnienia

  Kapituła konkursu o Nagrodę im. Tadeusza Tertila wyłoniła zwycięzców w tegorocznej, ósmej już edycji. Ich nazwiska poznamy 30 października podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej i Rady Powiatu Tarnowskiego.

  czytaj więcej

 • Radny jednak nie spalił dokumentów

  Janusz Małochleb: Uderzam się w piersi

  Ta wiadomość przed kilkoma dniami wprawiła w osłupienienie tarnowskich radnych. Ich kolega Janusz Małochleb miał puścić z dymem urzędowe dokumenty, na podstawie których kontrolował m.in. miejskie inwestycje. W poniedziałek przyznał "Radiu Kraków", że jednak nie spalił dokumentów, ale protokoły z kontroli przepadły razem z dyskiem komputera. Do tej pory rozsądny i sumienny radny stowarzyszenia "Tarnowianie" przeprasza, a całą sprawę tłumaczy... niedopatrzeniem i niedbalstwem oraz przyczynami osobistymi.

  czytaj więcej

 • Ruszyła kampania. Miejska Komisja Wyborcza pracuje

  16 miejsc do bezpłatnego umieszczania plakatów wyborczych

  Ruszyła kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi.. Na terenie Tarnowa komitety wyborcze mogą rozwieszać nieodpłatnie swoje plakaty w 16 przygotowanych do tego miejscach. Miejska Komisja Wyborcza już pracuje.

  czytaj więcej

 • Kandydaci na prezydenta i radnych w Tarnowie - LISTY

  Sześciu kandydatów na fotel prezydenta

  Minęły terminy rejestracji list z nazwiskami kandydatów na radnych i na prezydenta Tarnowa. Swoje listy do Rady Miejskiej zarejestrowało siedem komitetów wyborczych, każdy z nich miał prawo wystawić swojego pretendenta na urząd prezydenta. Ostatecznie o prezydenturę w Tarnowie walczyć będzie sześciu kandydatów.

  czytaj więcej

 • Proces Ścigały opóźni się przez skargę na przewlekłość postępowania

  Złożył ją jeden z oskarżonych, Bogdan G.

  Mimo że akt oskarżenia jest gotowy od lipca, to nadal nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszy proces w sprawie tarnowskiej afery korupcyjnej. Najpierw sąd rejonowy w Tarnowie przez dwa miesiące wyłączał się od sądzenia Ryszarda Ścigały oraz innych oskarżonych z nim osób. Kiedy we wrześniu sprawa trafiła wreszcie do sądu w Wieliczce, wydawało się, że będzie mogła ruszyć z miejsca. Ale i tam pojawił się problem w wyznaczeniu terminu procesu. Paradoksalnie jest nim skarga jednego z oskarżonych na... przewlekłość postępowania, a także choroba sędziego. W takiej sytuacji już wiadomo na pewno, że proces w sprawie tarnowskiej afery korupcyjnej nie ruszy w tym roku. Może się to stać na przełomie stycznia i lutego, a nawet w marcu.

  czytaj więcej

 • Maszerowali w intencji uprowadzonego misjonarza

  Marsz przeszedł w niedzielę ulicami Tarnowa

  W minioną niedzielę - Niedzielę Misyjną - ulicami Tarnowa przeszedł marsz w intencji prześladowanych chrześcijan, podczas którego modlono się za ks. Mateusza Dziedzica, uprowadzonego przez rebeliantów w Republice Środkowoafrykańskiej. W marszu uczestniczyło ok. pół tysiąca osób.

  czytaj więcej

 • Remont PKP w gm. Tarnów - nowe ustalenia

  Po spotkaniu w UG z przedstawicielami PKP i firmą Intercor

  W środę, 15 października w Urzędzie Gminy Tarnów odbyło się spotkanie przedstawicieli gminnego samorządu z reprezentantami PKP oraz liderem konsorcjum firmą Intercor – wykonawcą modernizacji linii kolejowej nr 91 w Woli Rzędzińskiej.

  czytaj więcej

 • T. Mazur kandydatem "Tarnowian" na prezydenta

  Ścigała zrezygnował z walki o prezydenturę

  Stowarzyszenie Tarnowianie, które zakładał prezydent Ryszard Ścigała, znalazło się pod ścianą. Po tym jak ze startu w wyborach na prezydenta zrezygnował oskarżony o korupcję Ścigała, stowarzyszenie dopiero za drugim podejściem, na kilka godzin przed końcem rejestracji kandydatów, wybrało na swojego kandydata wiceprzewodniczącego rady miasta Tadeusza Mazura.

  czytaj więcej

 • Ścigała rezygnuje z walki o prezydenturę

  Oficjalne oświadczenie. Na kogo postawią "Tarnowianie"?

  Ryszard Ścigała rezygnuje z obiegania się o fotel prezydenta Tarnowa. Zarząd Stowarzyszenia "Tarnowianie" oraz kandydaci na radnych muszą podjąć pilną decyzję czy wystawia swojego kandydata na Prezydenta Miasta i kto nim będzie. - Decyzja zostanie podjęta ok. godz. 21.00 - informuje rzecznik komitetu Artur Kubanik. Termin rejestracji kandydatów mija dziś o północy.

  czytaj więcej

 • Komisariat Tarnów-Wschód przy al. Jana Pawła?

  Wraca temat budowy obiektu

  Powraca temat budowy komisariatu Tarnów – Wschód. W tej sprawie, w siedzibie Urzędu Miasta Tarnowa, spotkali się zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański, wicekomendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie insp. Jacek Fabisiak wraz z Komendantem Miejskim Policji w Tarnowie insp. Robertem Biernatem. Ustalono, że do dwóch lat mają się zakończyć prace projektowe nowego obiektu. Stanie on najprawdopodobniej przy al. Jana Pawła II.

  czytaj więcej

 • Narkotesty trafiły do tarnowskiej policji

  W obiektywie Tarnowianin.com

  Kolejne narkotesty trafiły do tarnowskiej policji. – Od razu przekazujemy je policjantom, będą służyły zwłaszcza w ruchu drogowym, ale i w prewencji – mówi zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jacek Fabisiak. Umowę przekazania podpisali zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański oraz Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Robert Biernat.

  czytaj więcej

 • Brzesko: Tablica przy zjeździe z A4 zawyża prędkość?

  Przegląd prasy

  W czwartkowym wydaniu "Gazeta Krakowska" opisuje problem, z którym borykają się kierowcy zjeżdżający z autostrady w Brzesku. Starostwo powiatowe postawiło tam tablicę świetlną, która ma informować kierowców, z jaką prędkością jadą. Ci twierdzą jednak, że tablica wprowadza ich w błąd.

  czytaj więcej

 • Wybory: PKW rozlosowała numery list krajowych

  KRÓTKO

  Państwowa Komisja Wyborcza dokonała w dniu 17 października 2014 r. losowania jednolitych numerów dla list kandydatów na radnych 7 komitetów wyborczych, które spełniły ustawowy warunek zarejestrowania list kandydatów co najmniej w połowie okręgów wyborczych w wyborach do wszystkich sejmików województw.

  czytaj więcej

 • Zwierzaki z Azylu znalazły dom

  Udana październikowa akcja adopcyjna

  Podczas październikowej akcji adopcyjnej zorganizowanej przez Azyl dla Psów i Kotów w Tarnowie, kilka zwierzaków znalazło swój dom, swoją rodzinę. - Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, nasz namiot, gdzie prezentowaliśmy psy i koty odwiedziło mnóstwo ludzi - mówi kierownik Azylu, Janusz Łabno.

  czytaj więcej

 • Nowoczesna pracownia gastronomiczna w ZSP w Ryglicach

  Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Majorka w Ryglicach stał się okazją do otwarcia i oddania do użytku zmodernizowanej pracowni gastronomicznej. Szkoła może również poszczycić się uzyskaniem Certyfikatu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo, przyznawanym w ramach uczestnictwa w projekcie Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa.

  czytaj więcej

 • Konkurs plastyczny "Polska Niepodległa"

  Dla uczniów z klas IV-VI, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

  W związku z kolejną rocznicą odzyskania niepodległości Centrum Sztuki Mościce organizuje konkurs plastyczny "Polska Niepodległa". Adresowany jest on do uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI oraz do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Tarnowie.

  czytaj więcej

 • Stanisław Sorys liderem listy do sejmiku

  Przegląd prasy

  Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło swoje listy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa. Listę otwiera członek zarządu Stanisław Sorys, który zrezygnował z ubiegania się o fotel prezydenta Tarnowa i udzielił poparcia kandydatowi PO Romanowi Ciepieli.

  czytaj więcej

 • Pod Tarnowem powstał zbiornik retencyjny

  Zbiornik w Skrzyszowie gotowy

  Pod Tarnowem powstał 1 z 65 małych zbiorników retencyjnych. Razem z zaporą ma pomóc chronić przed powodzią Skrzyszów oraz Tarnów. Urzędnicy przekonują, że zbiornik retencyjny w Skrzyszowie może też pomóc podczas suszy, a w przyszłości także stać się miejscem odpoczynku. Powstał jako pierwszy z wielu planowanych, bo towarzyszyło mu najmniej protestów, problemów formalnych i błędów urzędników.

  czytaj więcej

 • Gemini Speed Race Show już w sobotę

  Wiele ciekawych atrakcji

  18 października Gemini Park Tarnów wraz z Speed Race Tarnów zapraszają na rodzinną imprezę motoryzacyjną "Gemini Speed Race Show 2014 ", która odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa". Imprezie będzie towarzyszyło wiele wydarzeń, obok których fani motoryzacji nie przejdą obojętnie.

  czytaj więcej

 • Nowe parkometry wkrótce staną w Tarnowie

  Magistrat przeznaczył na nie ponad 570 tys. zł

  Miasto zakupiło 22 nowe parkometry, dzięki którym strefa płatnego parkowania będzie już odpowiednio nasycona tymi urządzeniami. Koszt inwestycji to nieco ponad 570 tysięcy złotych. Montaż parkometrów powinien zakończyć się w ciągu kilkunastu dni.

  czytaj więcej

 • 3-latek połknął baterię. Opinia biegłych sprzeczna

  Zasłyszane w eterze

  Jeszcze co najmniej rok poczekamy na wyjaśnienie, czy w maju ubiegłego roku lekarze z tarnowskiego szpitala wojewódzkiego właściwie zajęli się dzieckiem, które połknęło baterię. Zdaniem matki trzylatka, medycy bagatelizowali sprawę i wykryli niebezpieczny przedmiot w przełyku dziecka dopiero po 6 dniach.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum