• Mówią "nie" islamskim uchodźcom. Ok. 200 osób protestowało w Tarnowie

  Po Krakowie, Bochni czy Limanowej - w niedzielę mieszkańcy Tarnowa protestowali przeciwko przyjmowaniu islamskich imigrantów. Na manifestację na Placu Sobieskiego niedaleko Rynku przyszło około 200 osób.

  czytaj więcej

 • Akcja "Zima" w Tarnowie rozpoczęta

  W związku ze znacznym spadkiem temperatury powietrza oraz opadami deszczu ze śniegiem, już wczoraj ruszyła akcja "Zima". Wszystkie służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie ulic, chodników i placów są w pełni przygotowane do odpowiednich działań.

  czytaj więcej

 • Dziennik lekcyjny także na smartfonie

  Uczniowie i nauczyciele tarnowskich szkół mogą już korzystać z aplikacji elektronicznego dziennika lekcyjnego przeznaczonego na smartfony i tablety. Bezpłatny program dostępny jest w zasobach sklepów internetowych z aplikacjami. Dla rodziców i uczniów przygotowano aplikację Dzienniczek+, dla nauczycieli z kolei program Lekcja+. Dotychczas elektroniczny dziennik można było użytkować tylko za pomocą komputerów.

  czytaj więcej

 • Spadł pierwszy śnieg. Uwaga, ślisko

  W tym roku nieco wcześniej niż zwykle spadł pierwszy śnieg. Co za tym idzie, warunki drogowe uległy znacznej zmianie. Droga hamowania naszych samochodów wydłuża się, w związku z czym może dochodzić do kolizji. Policja apeluje o rozsądek, zdecydowane zmniejszenie prędkości i przystosowanie jej do panujących warunków drogowych.

  czytaj więcej

 • Nowe autobusy wyjadą na ulice Tarnowa

  Pięć ekologicznych autobusów polskiej firmy Solaris wyjedzie na tarnowskie ulice w pierwszej połowie grudnia. W środę, 7 października, w budynku Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego umowę w tej sprawie podpisali prezydent Roman Ciepiela, prezes Jerzy Wiatr oraz Andrzej Sienkiewicz, przedstawiciel Solaris.

  czytaj więcej

 • Europejskie wsparcie na termomodernizację

  Niemal pięć milionów złotych dofinansowania otrzyma miasto z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego "EOG" na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej. W tym roku pracami modernizacyjnymi z tego tytułu objęto dziesięć placówek oświatowych. Część robót budowlanych jest już na finiszu, pozostałe zakończoną się na wiosnę przyszłego roku.

  czytaj więcej

 • Szkolenie i integracja pracowników MPK zakończyły się... bójką

  Najpierw uczyli się pierwszej pomocy, a później pobili. Tak zakończyło się szkolenie połączone z integracją pracowników oraz kierownictwa tarnowskiego MPK. Na miejsce wezwano policję, ale kiedy funkcjonariusze przyjechali, nikt nie czuł się pokrzywdzony. Dla co najmniej jednego z pracowników MPK integracja zakończyła się jednak urazem nogi i zwolnieniem lekarskim.

  czytaj więcej

 • Tarnowski karabin na badaniach w USA

  Zwiększenie przychodów z produkcji cywilnej - to jeden z celów strategii rozwoju Zakładów Mechanicznych Tarnów i wszystkich spółek z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Temu zamierzeniu ma służyć plan wprowadzenia na rynek amerykański tarnowskich karabinów, przeznaczonych do długodystansowego strzelania precyzyjnego. Zapadły właśnie decyzje o rozpoczęciu badań w Stanach Zjednoczonych. Są one niezbędne dla pozyskiwania licencji, umożliwiających obrót bronią wewnątrz USA i jej import.

  czytaj więcej

 • W Tarnowie jednak nie będzie call center? Wszystko na to wskazuje

  Wszystko wskazuje na to, że w Tarnowie nie uda się otworzyć tak hucznie zapowiadanego oddziału call center ogólnopolskiej firmy DataContact. Firma straciła kontrahenta, dla którego usługi miały być wykonywane w Tarnowie. To niedobra informacja dla mieszkańców Tarnowa, bo do call center przeprowadzono już nawet rekrutację pracowników.

  czytaj więcej

 • Kryzys migracyjny: Wojewoda zdumiony reakcją gmin

  Kolejne gminy w odpowiedzi na pytanie wojewody małopolskiego deklarują, że nie chcą widzieć u siebie uchodźców. - Jestem negatywnie zaskoczony tą reakcją. Mam nadzieję, że to tylko przed wyborami... - mówił dziś rano na antenie Radia Kraków wojewoda Jerzy Miller.

  czytaj więcej

 • Konkurs na prezesa tarnowskiego Klastra rozstrzygnięty

  Magdalena Gadecka-Bukało została kandydatką na nowego prezesa Tarnowskiego Klastra Przemysłowego S.A. O tym, czy obejmie tę funkcję, zdecyduje Rada Nadzorcza na najbliższym posiedzeniu spółki, 14 października, po uzgodnieniu warunków pracy i płacy. – Jeżeli kandydatka wyrazi aprobatę co do naszej propozycji, to Rada Nadzorcza decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa podejmie w trybie niezwłocznym - mówi Piotr Augustyński, przewodniczący Rady Nadzorczej TKP S.A.

  czytaj więcej

 • Brzesko: Wciąż nie ma wyroku ws. dziecka porażonego prądem w sklepie

  Mimo zapowiedzi sądu - nie zapadł jeszcze wyrok w precedensowej sprawie porażenia prądem dziecka w markecie budowlanym w Brzesku. W lipcu ubiegłego roku 5-latek przebywał tam razem z mamą i babcią. Chłopiec dotknął jednej z listew elektrycznych do testowania żarówek - poraził go prąd. Skończyło się na strachu i poparzeniu palca, ale prokuratura oskarżyła kierownika sklepu o nieumyślne narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd nie wydał wyroku w tej sprawie, bo uznał, że opinia biegłego lekarza jest nierzetelna.

  czytaj więcej

 • Konkurs na zagospodarowanie Owintaru - ostatni dzień

  Jeszcze tylko dziś można składać oferty na konkurs „Tarnów-Nowe Miasto”. Konkurs polega na opracowaniu koncepcji zagospodarowania południowo-zachodniej części śródmieścia Tarnowa, w tym poprzemysłowego terenu byłego zakładu „Owintar”. Obszar ten nie jest jednak własnością miasta i to, czy koncepcja doczeka się realizacji, w dużej mierze zależeć będzie od właścicieli terenów, które są objęte projektem.

  czytaj więcej

 • Trzecie podejście sądu do sprawy przypadkowego śmiertelnego postrzału przez policjanta

  Trzecie podejście do sprawy śmiertelnego postrzału

  W styczniu 2011 roku Daniel Szwed próbując zatrzymać kierowcę, który przerwał blokadę w Tuchowie, zaczął do niego strzelać. Po podwójnym rykoszecie kula trafiła jednak w głowę 28-latka, który przyglądał się całej sytuacji. Policjant został uniewinniony, ale sąd najwyższy uchylił wyrok i nakazał jeszcze raz zbadać, czy Szwed w ogóle powinien sięgać po broń. Zdaniem obrońcy ta sprawa może stać się złym sygnałem dla policjantów, w sprawie używania broni.

  czytaj więcej

 • Dziś ruch wahadłowy na moście w Ostrowie

  W związku z naprawą istniejących ubytków na obiekcie mostowym na rzece Dunajec w ciągu drogi powiatowej nr 1346K w miejscowości Ostrów, Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z siedzibą w Zgłobicach informuje, że 6 października - w godzinach od 8:00 do 14:00 - zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

  czytaj więcej

 • Marcin Pałach z tytułem Małopolska Osobowość Turystyki

  Tytuł "Małopolska Osobowość Turystyki" trafił do Marcina Pałacha - dyrektora Tarnowskiego Centrum Informacji. Laureat odebrał wyróżnienie podczas małopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki połączonego z finałem XVI edycji plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski w Zakopanem.

  czytaj więcej

 • Beata Szydło w Tarnowie: Czy premier panuje nad tym, na co wydawane są pieniądze podatników?

  Kandydatka PiS na premiera odwiedziła w niedzielę Tarnów. W ramach kampanii wyborczej najpierw odwiedziła tarnowskie Azoty, a potem spotkała się z sympatykami partii na tarnowskim rynku. Przed siedzibą chemicznego giganta w Tarnowie Beata Szydło zapewniała, że tarnowskie Azoty, firma, która jest perełką polskiej gospodarki, musi być chroniona przez państwo.

  czytaj więcej

 • Gm. Tarnów: Bezpłatne szczepienia dla seniorów

  CenterMed w Zgłobicach rozpoczął akcję darmowego szczepienia przeciw grypie dla seniorów. Ze szczepienia mogą skorzystać mieszkańcy gminy Tarnów, którzy są zapisani do CenterMed i mają powyżej 65 lat. Liczba szczepionek jest ograniczona.

  czytaj więcej

 • Tarnowski teatr Solskiego doceniony

  We wrześniowym czasopiśmie branżowym „Teatr” - w zestawieniu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2014/2015” czterokrotnie pojawił się Teatr im. L. Solskiego ze swoimi współpracownikami. Wyróżnione zostały trzy produkcje teatralne: „Jakobi i Leidental”, „Król” oraz „Grażyna”.

  czytaj więcej

 • Rusza środowiskowy dom samopomocy

  Początkiem października swoją działalność rozpocznie środowiskowy dom samopomocy typu C dla osób wykazujących przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Placówka będzie się mieścić przy ul. Piotra Skargi 29a.

  czytaj więcej

 • Od poniedziałku duże utrudnienia na ulicy Narutowicza w centrum Tarnowa

  W poniedziałek o godzinie 8.00 ruszy remont mostu nad Wątokiem. Urzędnicy przypominają, że przejścia dla pieszych na tej przeprawie są w tak złym stanie, że w obawie przed tragedią jedną z nich trzeba było zamknąć. Żeby wyremontować konstrukcję mostu, trzeba rozebrać drogę i nawet na 3 miesiące wprowadzić tam ruch wahadłowy.

  czytaj więcej

 • Tarnowski budżet obywatelski złapał zadyszkę?

  W tegorocznej, czwartej edycji zagłosowało 15 tysięcy osób. To dużo, ale jednak o połowę mniej niż przed rokiem. Spadek frekwencji władze miasta tłumaczą tym, że w tegorocznej edycji nie mogły startować szkoły i przedszkola, które zdominowały poprzedni budżet obywatelski.

  czytaj więcej

 • Darmowe warsztaty w Zespole Przychodni Specjalistycznych

  Ruszyły zapisy do udziału w warsztatach przeznaczonych dla rodziców, których dzieci zmagają się z atopowym zapaleniem skóry, czyli AZS. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 października w godz. 16-18 w siedzibie ZPS przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie. Poradom dotyczącym łagodzeniu objawów choroby skóry będą towarzyszyć wskazówki związane z alergią pokarmową. To już druga edycja przedsięwzięcia cieszącego się dużym zainteresowaniem rodziców.

  czytaj więcej

 • Przebudowa ronda w Lisiej Górze zakończona

  Rondo w Lisiej Górze praktycznie gotowe. Wykonywane są ostatnie, porządkowe prace. Dzięki tej inwestycji zdecydowanej poprawie ulegnie drożność na ruchliwej drodze krajowej na Warszawę. Podniesie się także poziom bezpieczeństwa, zarówno kierowców, jak i pieszych.

  czytaj więcej

 • Drugi raz rozdano Nagrody Gospodarcze Starosty Tarnowskiego

  Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu po raz drugi wręczone zostały Nagrody Gospodarcze Starosty Tarnowskiego. To inicjatywa sprzed roku Starosty Romana Łucarza, mająca na celu honorowanie najlepszych firm z terenu Powiatu Tarnowskiego, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju i lepszej jakości życia społeczności lokalnej oraz promowanie postaw proinwestycyjnych.

  czytaj więcej

 • Harmonogram prac przy wiaduktach kolejowych

  Nowy harmonogram prac prowadzonych w Tarnowie przez PKP przy wiaduktach i przejazdach kolejowych był przedmiotem rozmów pomiędzy przedstawicielami PKP a reprezentantami samorządu. – Wyraziliśmy stanowczy sprzeciw wobec propozycji przedstawionej przez PKP, ponieważ jej przyjęcie groziłoby paraliżem miasta. Równocześnie zaproponowaliśmy rozwiązania, które będą relatywnie najmniej uciążliwe dla mieszkańców – podkreśla Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

  czytaj więcej

 • Głośna sprawa afery korupcyjnej w tarnowskim ZUS wraca na wokandę

  Podczas rozpatrywania apelacji oskarżonych w tej sprawie okazało się, że sąd wydając wyroki w sprawie 4 lekarzy orzeczników zamieszanych w tę sprawę, nie skazał ich za wszystkie zarzucane im czyny. Lekarze oskarżeni byli o przyjmowanie łapówek od pacjentów starających się o świadczenia rentowe.

  czytaj więcej

 • 4. edycja Budżetu Obywatelskiego w Tarnowie - znamy wyniki

  Znamy wyniki 4. edycji Budżetu Obywatelskiego w Tarnowie. W tegorocznej edycji można było wybierać spośród 39 projektów: 12 ogólnomiejskich i 27 osiedlowych. W wyniku głosowaniu do realizacji w 2016 roku wybrano 4 projekty ogólnomiejskie oraz 20 projektów osiedlowych.

  czytaj więcej

 • Obwodnica Dąbrowy: Ogłoszono przetarg

  Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu drogi krajowej nr 73. Firmy zainteresowane budową drogi mają czas do 10 listopada 2015 r. godz. 12.00. na składanie ofert.

  czytaj więcej

 • Konsultacje społeczne do 2 października

  Jeszcze tylko kilka dni zostało na przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie dwóch projektów uchwał, które Komisja Statutowa skierowała pod obrady Rady Miejskiej. Dokumenty te dotyczą zmian w statutach tarnowskich osiedli oraz podziału Osiedla Rzędzin i utworzenia jednostki pomocniczej pod nazwą Osiedle Nr 16 "Zielone".

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum