• Komunikacja miejska w dniu 1 listopada

  TOK uruchamia uruchamia dodatkowe linie okolicznościowe

  Tarnowski Organizator Komunalny w dniu 1 listopada uruchamia dodatkowe linie okolicznościowe (specjalne) C1, C2, C3, C4, C5 oraz C6 do cmentarzy w Krzyżu, w Mościcach i w Klikowej oraz dodatkowe kursy na linii nr 9.  Ponadto, w związku ze zmianą organizacji ruchu w sąsiedztwie cmentarzy, ulegają zmianie trasy niektórych linii komunikacji miejskiej.

  czytaj więcej

 • Prace nad projektem budżetu - 90 mln na inwestycje

  Dochody ok. 600 mln, wydatki - nieco więcej

  To jedno z założeń budżetowych jednego najważniejszych dokumentów finansowych Tarnowa na 2015 rok. - Trwają prace nad projektem budżetu. Przygotowujemy opracowanie, które będzie realizował już nowy prezydent. Wydatki zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej będą kontynuowane – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański. Dochody miasta wyniosą około 600 milionów złotych, wydatki będą najprawdopodobniej nieco większe.

  czytaj więcej

 • Nagroda Starosty dla skrzypaczki z Wierzchosławic

  Młoda artystka, utalentowana skrzypaczka z Wierzchosławic - Katarzyna Szydłowska otrzymała Nagrodę Starosty Tarnowskiego w wysokości 2000 zł. Tym samym Zarząd Powiatu przychylił się do wniosku Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach, które zwróciło się do Starosty Tarnowskiego o nagrodzenie młodej artystki.

  czytaj więcej

 • Speckomisja składa zawiadomienie do prokuratury

  Odsyła tam sprawę mostu nad Wątokiem

  Tarnowscy radni ze speckomisji zakończyli kolejną kontrolę i ponownie kończą ją zawiadomieniem do prokuratury. Tym razem pod lupę trafia połączenie autostradowe w Tarnowie (ulicy Starodąbrowskiej i Gumniskiej) i budowany na tym etapie most nad Wątokiem.

  czytaj więcej

 • Tarnów przygotowany do "Akcji Zima"

  Służby w gotowości

  Nadzór przez całą dobę, służby w gotowości. Tak w największym skrócie można opisać przygotowanie Tarnowa do „Akcji Zima”. W Urzędzie Miasta odbyło się posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego. – Główny nacisk kładziemy na utrzymanie przejezdności dróg – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

  czytaj więcej

 • Trwa przebudowa trasy rowerowej

  Wygodniej rowerem

  Trwa przebudowa trasy rowerowej pomiędzy zachodnią granicą Tarnowa a ulicą Słoneczną. Urząd Miasta wyda na ten cel w tym roku 300 tysięcy złotych.

  czytaj więcej

 • Łęg Tarnowski: Stado kur zakażone salmonellą

  Mięso nie trafi bezpośrednio do sklepów

  W Łęgu Tarnowskim inspektorzy podczas rutynowej kontroli wykryli bakterie w hodowli brojlerów. Ponad 7 tysięcy ptaków z powodu zakażenia salmonellą trafiło na ubój.

  czytaj więcej

 • Tarnów apeluje o czystą kampanię wyborczą

  Podstawowe zasady dot. prowadzenia kampanii

  W związku z trwającą kampanią wyborczą Urząd Miasta zwraca się z prośbą do komitetów wyborczych i kandydatów o prowadzenie jej z poszanowaniem prawa i akceptowanych norm. Poniżej zamieszczamy podstawowe zasady dotyczące prowadzenia kampanii wyborczej.

  czytaj więcej

 • Szpital Szczeklika zadba o przyszłe mamy

  Placówka otrzyma ponad 1,8 mln zł na realizację projektu

  Są pieniądze na modernizację pionów matki i dziecka w miejskim szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie. Decyzją Ministra Zdrowia „stary” szpital otrzyma ponad 1,8 mln na realizację projektu pod hasłem „Świadoma mama – zdrowe dziecko – lepsze jutro – program zwiększenia liczby urodzeń w mieście Tarnowie i powiecie tarnowskim”. Projekt rusza już teraz i zakończy się w kwietniu 2016 roku, a jego całkowity koszt to 2,3 mln złotych.

  czytaj więcej

 • Otwarcie A4 Tarnów-Dębica 30 października

  Potwierdzają się informacje "Radia Kraków", że brakujący fragment autostrady A4 zostanie otwarty w czwartek przed uroczystością Wszystkich Świętych. Drogowcy przyznają, że to nie tylko zapewni dużo bardziej komfortowy przejazd z zachodu na wschód Polski, ale także odciąży Tarnów, na którym kończy się na razie autostrada oraz odciąży starą krajową czwórkę.

  czytaj więcej

 • Medale dla Komendanta i Naczelnika Wydziału Prewencji

  Wyróżnienie od Ministra Edukacji Narodowej

  Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Robert Biernat oraz Naczelnik Wydziału Prewencji  tarnowskiej komendy – nadkom. Grzegorz Habel odebrali Medale Komisji Edukacji Narodowej. Wyróżnienia tarnowskim funkcjonariuszom wręczył  Małopolski Kuratora Oświaty.

  czytaj więcej

 • W Tarnowie o prawach osób niepełnosprawnych

  Konferencja z udziałem ministra Jarosława Dudy i posła Sławomira Piechoty

  W najbliższy piątek, 24 października, na zaproszenie zastępcy prezydenta Henryka Słomki-Narożańskiego, gościć będą Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, minister Jarosław Duda oraz przewodniczący sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, poseł Sławomir Piechota.

  czytaj więcej

 • Wzięli sprawy w swoje ręce - wyremontowali podwórka

  Działania środowiskowe w ramach Programu Aktywności Lokalnej

  Nie do poznania zmieniły się podwórka przy ulicach Tuchowskiej 76, ul. Krzyskiej 13 oraz Okrężnej 18. To efekt realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie Programu Aktywności Lokalnej „Razem Silni”.  Remonty wykonano przy ogromnym zaangażowaniu uczestników projektu i mieszkańców ww. budynków.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ruchu przy wiadukcie na Krakowskiej

  Od piątku 24 października

  Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w rejonie remontowanej przez PKP przeprawy kolejowej przy ul. Krakowskiej. Od najbliższego piątku, 24 października, nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Będą one polegały na wyłączeniu z ruchu wewnętrznych pasów obu jezdni. Będzie się on odbywał po zewnętrznych pasach jezdni. Jednocześnie do 3,2 m ograniczona zostanie wysokość pojazdów, które będą mogły przejechać pod wiaduktem (rzeczywista skrajnia pionowa 3,70m).

  czytaj więcej

 • Afera łącznikowa: Kolejne 2 osoby zatrzymane

  Zasłyszane w eterze

  Radio "RDN Małopolska" informuje o kolejnych dwóch osobach podejrzanych w sprawie zmowy przetargowej przy budowie łącznika autostradowego w Tarnowie. To Łukasz R. i Alojzy M. - przedstawiciele jednej z firm budowlanych, która zdaniem śledczych zrezygnowała z konkurowania w przetargu, by mogło go wygrać konsorcjum innych firm.

  czytaj więcej

 • Tarnowscy maturzyści wśród najlepszych w kraju

  Troje tarnowskich licealistów w krajowej czołówce

  Fundacja „Panteon Narodowy” wraz z Małopolskim Kuratorium Oświaty inaugurują projekt ogólnopolskiego funduszu stypendialnego dla najlepszych, corocznych maturzystów zdających egzaminy maturalne na 100% punktów. - Wśród 11 najlepszych tegorocznych maturzystów w Małopolsce znalazło się troje uczniów z tarnowskich liceów – informuje zastępca prezydenta Krystyna Latała.

  czytaj więcej

 • Ogólnopolski Tydzień Kariery w Gimnazjum nr 4

  Hasło: Planowanie kariery zawodowej. Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?

  "Planowanie kariery zawodowej" - pod takim hasłem w Gimnazjum nr 4 odbył się cykl zajęć dla uczniów III klas w ramach trwającej właśnie VI edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Zrealizowane działania doskonale wpisały się w hasło tegorocznego wydarzenia - młodzież w praktyce miała okazję sprawdzić - "Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?".

  czytaj więcej

 • Koncert skończył się po 22. Sprawa w sądzie

  Za zakłócani spokoju i spoczynku nocnego odpowie dyrektor TCK

  Ta sprawa wzbudziła wiele kontrowersji, a teraz trafiła do tarnowskiego sądu. Przypomnijmy, w sierpniu do policji trafiło zawiadomienie o zakłócaniu ciszy nocnej podczas koncertu na tarnowskim rynku. Wówczas impreza przeciągnęła się o kilka minut po 22:00.

  czytaj więcej

 • Remont do późna przy Jana Pawła II

  Podobnie jak w przypadku ul. Mickiewicza

  Trwają prace modernizacyjne przy al. Jana Pawła II. Podobnie jak w przypadku ulicy Mickiewicza, drogowcy pracują do późnych godzin wieczornych. – To rozwiązanie już się nam raz sprawdziło, z wykonawcą kolejnego remontu ustaliliśmy podobny scenariusz – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

  czytaj więcej

 • Debata kandydatów na prezydenta

  Dyskusja organizowana przez Radio Kraków i Gazetę Krakowską

  Dziś o godz. 18:10 w tarnowskim ratuszu rozpocznie się debata pretendentów na urząd prezydenta Tarnowa - - pierwsza po oficjalnym terminie rejestracji kandydatów. Dyskusję organizują Radio Kraków i "Gazeta Krakowska". Udział w debacie potwierdzili wszyscy pretendenci do prezydenckiego fotela.

  czytaj więcej

 • Wkrótce poznamy zwycięzców Nagrody Tertila

  Dwie nagrody i trzy wyróżnienia

  Kapituła konkursu o Nagrodę im. Tadeusza Tertila wyłoniła zwycięzców w tegorocznej, ósmej już edycji. Ich nazwiska poznamy 30 października podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej i Rady Powiatu Tarnowskiego.

  czytaj więcej

 • Radny jednak nie spalił dokumentów

  Janusz Małochleb: Uderzam się w piersi

  Ta wiadomość przed kilkoma dniami wprawiła w osłupienienie tarnowskich radnych. Ich kolega Janusz Małochleb miał puścić z dymem urzędowe dokumenty, na podstawie których kontrolował m.in. miejskie inwestycje. W poniedziałek przyznał "Radiu Kraków", że jednak nie spalił dokumentów, ale protokoły z kontroli przepadły razem z dyskiem komputera. Do tej pory rozsądny i sumienny radny stowarzyszenia "Tarnowianie" przeprasza, a całą sprawę tłumaczy... niedopatrzeniem i niedbalstwem oraz przyczynami osobistymi.

  czytaj więcej

 • Ruszyła kampania. Miejska Komisja Wyborcza pracuje

  16 miejsc do bezpłatnego umieszczania plakatów wyborczych

  Ruszyła kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi.. Na terenie Tarnowa komitety wyborcze mogą rozwieszać nieodpłatnie swoje plakaty w 16 przygotowanych do tego miejscach. Miejska Komisja Wyborcza już pracuje.

  czytaj więcej

 • Kandydaci na prezydenta i radnych w Tarnowie - LISTY

  Sześciu kandydatów na fotel prezydenta

  Minęły terminy rejestracji list z nazwiskami kandydatów na radnych i na prezydenta Tarnowa. Swoje listy do Rady Miejskiej zarejestrowało siedem komitetów wyborczych, każdy z nich miał prawo wystawić swojego pretendenta na urząd prezydenta. Ostatecznie o prezydenturę w Tarnowie walczyć będzie sześciu kandydatów.

  czytaj więcej

 • Proces Ścigały opóźni się przez skargę na przewlekłość postępowania

  Złożył ją jeden z oskarżonych, Bogdan G.

  Mimo że akt oskarżenia jest gotowy od lipca, to nadal nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszy proces w sprawie tarnowskiej afery korupcyjnej. Najpierw sąd rejonowy w Tarnowie przez dwa miesiące wyłączał się od sądzenia Ryszarda Ścigały oraz innych oskarżonych z nim osób. Kiedy we wrześniu sprawa trafiła wreszcie do sądu w Wieliczce, wydawało się, że będzie mogła ruszyć z miejsca. Ale i tam pojawił się problem w wyznaczeniu terminu procesu. Paradoksalnie jest nim skarga jednego z oskarżonych na... przewlekłość postępowania, a także choroba sędziego. W takiej sytuacji już wiadomo na pewno, że proces w sprawie tarnowskiej afery korupcyjnej nie ruszy w tym roku. Może się to stać na przełomie stycznia i lutego, a nawet w marcu.

  czytaj więcej

 • Maszerowali w intencji uprowadzonego misjonarza

  Marsz przeszedł w niedzielę ulicami Tarnowa

  W minioną niedzielę - Niedzielę Misyjną - ulicami Tarnowa przeszedł marsz w intencji prześladowanych chrześcijan, podczas którego modlono się za ks. Mateusza Dziedzica, uprowadzonego przez rebeliantów w Republice Środkowoafrykańskiej. W marszu uczestniczyło ok. pół tysiąca osób.

  czytaj więcej

 • Remont PKP w gm. Tarnów - nowe ustalenia

  Po spotkaniu w UG z przedstawicielami PKP i firmą Intercor

  W środę, 15 października w Urzędzie Gminy Tarnów odbyło się spotkanie przedstawicieli gminnego samorządu z reprezentantami PKP oraz liderem konsorcjum firmą Intercor – wykonawcą modernizacji linii kolejowej nr 91 w Woli Rzędzińskiej.

  czytaj więcej

 • T. Mazur kandydatem "Tarnowian" na prezydenta

  Ścigała zrezygnował z walki o prezydenturę

  Stowarzyszenie Tarnowianie, które zakładał prezydent Ryszard Ścigała, znalazło się pod ścianą. Po tym jak ze startu w wyborach na prezydenta zrezygnował oskarżony o korupcję Ścigała, stowarzyszenie dopiero za drugim podejściem, na kilka godzin przed końcem rejestracji kandydatów, wybrało na swojego kandydata wiceprzewodniczącego rady miasta Tadeusza Mazura.

  czytaj więcej

 • Ścigała rezygnuje z walki o prezydenturę

  Oficjalne oświadczenie. Na kogo postawią "Tarnowianie"?

  Ryszard Ścigała rezygnuje z obiegania się o fotel prezydenta Tarnowa. Zarząd Stowarzyszenia "Tarnowianie" oraz kandydaci na radnych muszą podjąć pilną decyzję czy wystawia swojego kandydata na Prezydenta Miasta i kto nim będzie. - Decyzja zostanie podjęta ok. godz. 21.00 - informuje rzecznik komitetu Artur Kubanik. Termin rejestracji kandydatów mija dziś o północy.

  czytaj więcej

 • Komisariat Tarnów-Wschód przy al. Jana Pawła?

  Wraca temat budowy obiektu

  Powraca temat budowy komisariatu Tarnów – Wschód. W tej sprawie, w siedzibie Urzędu Miasta Tarnowa, spotkali się zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański, wicekomendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie insp. Jacek Fabisiak wraz z Komendantem Miejskim Policji w Tarnowie insp. Robertem Biernatem. Ustalono, że do dwóch lat mają się zakończyć prace projektowe nowego obiektu. Stanie on najprawdopodobniej przy al. Jana Pawła II.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum