• Roman Ciepiela wygrał z Andrzejem Dudą proces w trybie wyborczym

  Zasłyszane w eterze

  Jest decyzja sądu w sprawie pozwu wyborczego, jaki kandydat na fotel prezydenta Tarnowa Roman Ciepiela wytoczył europosłowi PiS, Andrzejowi Dudzie. Sąd przyznał rację wicemarszałkowi i uznał, że Duda rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na jego temat.

  czytaj więcej

 • Minister Skarbu Państwa z wizytą w Grupie Azoty

  – Planowane przez Grupę Azoty inwestycje to dowód na to, że konsolidacja polskiej chemii przynosi wymierne efekty – powiedział Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa podczas poniedziałkowej wizyty w siedzibie Grupy Azoty S.A. w Tarnowie. Na spotkaniu przedstawiciele Zarządu Spółki przedstawili szefowi resortu strategię rozwoju oraz plany inwestycyjne do roku.

  czytaj więcej

 • Roman Ciepiela żąda od europosła Dudy sprostowania i przeprosin

  Chodzi o wypowiedź Dudy z ubiegłego tygodnia

  Kandydat na prezydenta Tarnowa, Roman Ciepiela z Platformy Obywatelskiej, domaga się od europosła Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Dudy sprostowania i przeprosin. Pozew wpłynął do miejscowego sądu.

  czytaj więcej

 • Miejska Komisja Wyborcza przygotowuje się do II tury

  Trwa aktualizacja spisu wyborców

  Miejska Komisja Wyborcza przygotowuje się do drugiej tury wyborów. Najważniejsze prace dotyczą teraz aktualizacji spisu wyborców. Odbywa się ona w dziale Ewidencji Ludności Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta.

  czytaj więcej

 • Tarnów gotowy na zimę

  Nadzór przez całą dobę, służby w gotowości. Tak w największym skrócie można opisać przygotowanie Tarnowa do „Akcji Zima”. – Główny nacisk kładziemy na utrzymanie przejezdności dróg – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

  czytaj więcej

 • "Oburzeni" chcą unieważnienia wyborów w Tarnowie

  Złożyli pozew do sądu

  Tarnowski sąd sprawdzi, czy doszło do nieprawidłowości podczas wyborów w mieście. Pierwszy protest wyborczy do sądu okręgowego w Tarnowie złożył Komitet Nowej Prawicy i Stowarzyszenie "Oburzeni". Jego członkowie chcą przynajmniej częściowego unieważnienia wyborów w Tarnowie. Uważają, że podczas wyborów doszło do nieprawidłowości w okręgu numer 3 - obejmującym Piaskówkę, Klikową, Krzyż i Starówkę.

  czytaj więcej

 • W środę debata kandydatów na prezydenta Tarnowa

  W Ratuszu o godz. 14:00

  W środę 26 listopada w tarnowskim Ratuszu odbędzie się otwarta debata "Radia Kraków" z udziałem kandydatów na prezydenta Tarnowa, którzy w I turze wyborów uzyskali największe poparcie mieszkańców. Początek o godz. 14:00. W debacie udział wezmą kandydaci na urząd prezydenta Tarnowa: Roman Ciepiela (Platforma Obywatelska) i Kazimierz Koprowski (Prawo i  Sprawiedliwość). Debatę poprowadzą:  Agnieszka Wrońska (Radio Kraków) i Andrzej Skórka ("Gazeta Krakowska"). Partnerem debaty jest "Gazeta Krakowska". [kn]

  czytaj więcej

 • Andrzej Duda w Tarnowie: "PiS ma zupełnie nową ofertę dla tego miasta"

  Przyjechał do Tarnowa, by wesprzeć kandydata PiS-u Kazimierza Koprowskiego

  "Prawo i Sprawiedliwość ma dla Tarnowa zupełnie nową ofertę całkowitej zmiany w stosunku do tego, czego doświadczył w ostatnich latach" - zapewniał w tym mieście europoseł PiS, Andrzej Duda. W Tarnowie pojawił się po to, aby wesprzeć kandydata PiS-u Kazimierza Koprowskiego przed drugą turą wyborów prezydenckich.

  czytaj więcej

 • Kaczyński poparł Koprowskiego i zaatakował Ciepielę

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził w sobotę Tarnów, by wesprzeć w kampanii walczącego o fotel prezydenta miasta kandydata PiS-u Kazimierza Koprowskiego. Jego rywalem w II turze wyborów jest dotychczasowy wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela, którego Jarosław Kaczyński niespodziewanie zaatakował. Sprawa prawdopodobnie trafi do sądu.

  czytaj więcej

 • Żużlowiec Janusz Kołodziej twarzą kampanii Biała Wstążka

  III edycja obchodów akcji w Tarnowie

  III edycja obchodów międzynarodowej Kampanii pn. „Biała wstążka” –  już wkrótce w Tarnowie. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach od 24 do 28 listopada. Jest to największa na świecie akcja organizowana od 23 lat w ponad 55 krajach. Jej celem jest manifestacja sprzeciwu przeciwko przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, czyli przeciwko łamaniu podstawowych praw człowieka.

  czytaj więcej

 • Rozbudowują się tereny inwestycyjne w Tarnowie

  Trwa rozbudowa SAG

  Dobiegają końca roboty budowlane przy drugim etapie rozbudowy Strefy Aktywności Gospodarczej (SAG) na terenach przy Zakładach Mechanicznych. To kolejna część dużego projektu realizowanego przez miasto, którego celem jest przygotowanie kompleksowej oferty dla firm chcących w Tarnowie rozszerzyć lub rozpocząć działalność gospodarczą.

  czytaj więcej

 • Kolejne tarnowskie inwestycje zakończone

  W obiektywie Tarnowianin.com

  Zakończyły się następne inwestycje realizowane przez Urząd Miasta w kończącej się kadencji samorządu. To remonty alei Jana Pawła II, letniego amfiteatru i boiska przy III Liceum Ogólnokształcącym oraz budowa bazy sportowej na Górze św. Marcina.

  czytaj więcej

 • Oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Małopolskiego

  Potwierdziły się nieoficjane informacje

  Wojewódzka Komisja Wyborcza w Krakowie opublikowała oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 17 mandatów (36,7% głosów), 14 Platforma Obywatelska (28,3%), a 8 Polskie Stronnictwo Ludowe (20%). Z okręgu tarnowskiego PiS uzyskał trzy mandaty, a PO i PSL po dwa.

  czytaj więcej

 • Powiat: Koalicja PiS i PSL. Łucarz starostą

  Zasłyszane w eterze

  Prawo i Sprawiedliwość dogadało się z Polskim Stronnictwem Ludowym w sprawie koalicji w Radzie Powiatu Tarnowskiego - poinformowało radio "RDN Małopolska". Starostą tarnowskim pozostaje Roman Łucarz, a stanowisko wicestarosty obejmie Zbigniew Karciński z PSL.

  czytaj więcej

 • Afera z prawami jazdy: Już 126 osób z zarzutami

  Zasłyszane w eterze

  "Radio Kraków" informuje o następnych zatrzymaniach w związku z aferą z prawami jazdy uzyskiwanymi w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie. Zarzuty łapówkarstwa usłyszało kolejnych sześć osób.

  czytaj więcej

 • Starosta tarnowski liderem innowacyjnej edukacji

  Otrzymał Certyfikat Lidera Innowacyjnej Edukacji

  Starosta tarnowski Roman Łucarz otrzymał Certyfikat Lidera Innowacyjnej Edukacji w uznaniu przeprowadzenia w latach 2012-2014 największego innowacyjnego projektu edukacyjnego w dziedzinie szkolnictwa wyższego i edukacji, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  czytaj więcej

 • Proces Ryszarda Ścigały może ruszyć dopiero na wiosnę

  Skarga na przewlekłość postępowania, sędzia na zwolnieniu lekarskim

  Sprawa tarnowskiej afery korupcyjnej powinna się już dawno toczyć przed sądem, ale ugrzęzła na dobre i szybko nie ruszy. A przecież akt oskarżenia został przygotowany przez prokuraturę w lipcu. Start procesu opóźnia się paradoksalnie przez skargę na przewlekłość postępowania i chorobę sędziego, który miał sądzić prezydenta Ryszarda Ścigałę oraz 5 oskarżonych z nim.

  czytaj więcej

 • Zmiana rozkładów jazdy linii 9 i 224

  Od najbliższej soboty

  Od soboty, 22 listopada, zmieniają się rozkłady jazdy linii nr 9 i 224. Zmiana wynika z przebudowy wiaduktu kolejowego przy ul. Czerwonych Klonów i konieczności wprowadzenia objazdów.

  czytaj więcej

 • 21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

  Uroczystości w PWSZ w Tarnowie

  21 listopada w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przy ul. Adama Mickiewicza 8 odbędą się uroczyste obchody "Trzeciego Tarnowskiego Dnia Pracownika Socjalnego".

  czytaj więcej

 • Podział sejmikowych mandatów w okręgu tarnowskim

  Zasłyszane w eterze

  Nie mogąc się doczekać oficjalnych wyników dziennikarze "Radia Kraków" wzięli kalkulatory w ręce i policzyli za PKW. Chodzi o podział mandatów do sejmiku z regionu tarnowskiego. Z obliczeń radia wynika, że Prawo i Sprawiedliwość może tam liczyć na 3 mandaty, Platforma Obywatelska oraz PSL prawdopodobnie otrzymają po 2 mandaty.

  czytaj więcej

 • Nieoficjalnie: Radni powiatowi nowej kadencji

  Kto zostanie starostą? Rozmowy trwają

  Jak już informowaliśmy, wybory do rady powiatu tarnowskiego wygrał PiS, który zdobył 13 mandatów. Jednak - jak zauważa "Radio Kraków" - to od PSL-u może zależeć, kto będzie rządził w radzie.

  czytaj więcej

 • Znamy skład nowej Rady Miasta

  Władzę w Tarnowie przejmuje PiS. Ścigała w Radzie Miasta

  Bezdyskusyjne zwycięstwo PiS w wyborach do tarnowskiej Rady Miejskiej. Radni tego ugrupowania stanowią większość jej składu i mogą rządzić nie wchodząc z nikim w koalicję.

  czytaj więcej

 • Finał konkursu "Rośniemy zdrowo. Mój szkolny ogródek"

  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem

  Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Rośniemy zdrowo. Mój szkolny ogródek” ogłoszony przez Stowarzyszenie Medycyna Polska, CenterMed i CH Max. Na konkurs plastyczny wpłynęło 78 prac z 9 tarnowskich szkół podstawowych. Jury miało duży problem z wyborem najlepszych. Wygrały prace: Nataszy Polek ze Szkoły Podstawowej nr 3, Mirosława Mytnika z Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących oraz Emilii Stasior, która chodzi do Szkoły Podstawowej nr 11.

  czytaj więcej

 • Pierwsze przetasowania nieoficjalnych wyników. PO zyskuje jeden mandat

  Zasłyszane w eterze

  Jeszcze nie ma oficjalnych wyników, ale są pierwsze przetasowania wyników nieoficjalnych. Po dokładnym przeliczeniu głosów do tarnowskiej rady miasta Platforma Obywatelska zyskuje jeden mandat i ma ich teraz 6. Jeden mandat mniej przypadłby wtedy SLD, który w tym układzie wprowadziłby do tarnowskiej rady miasta trzech kandydatów.

  czytaj więcej

 • Roman Łucarz nadal starostą tarnowskim?

  Zasłyszane w eterze

  "RDN Małopolska" informuje o nieoficjalnych wynikach wyborów do Rady Powiatu Tarnowskiego. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 13 z 29 mandatów, drugą pozycję zajęło Polskie Stronnictwo Ludowe, które wprowadzi 9 radnych. Wszystko wskazuje na to, że starostą tarnowskim nadal będzie Roman Łucarz.

  czytaj więcej

 • Kazimierz Koprowski: "Głosują ludzie, którzy oczekują zmian. Na nich liczę"

  Kandydat na prezydenta Tarnowa w rozmowie z Radiem Kraków

  "Nie wygrywa się plakatami czy kolorowymi widokówkami, choć to element ważny. Mamy na terenie Tarnowa tego typu doświadczenia, ale głosują ludzie, głosują mieszkańcy, głosują osoby, którym spodoba się program, którzy ten program poprą i którzy oczekują zmian. I taki kierunek w Tarnowie obserwujemy" - mówił w rozmowie z reporterem "Radia Kraków" Kazimierz Koprowski, kandydat prawicy na prezydenta Tarnowa.

  czytaj więcej

 • W azylu trwają przygotowania do zimy

  KRÓTKO

  Azyl dla Psów i Kotów w Tarnowie przygotowuje się do zimy. Pozyskane i zamontowane zostały już materiały i zasłonki do ocieplenia bud. Przed zimą ukończony zostanie także nowy kontener dla kotów i szczeniąt. A w chwili obecnej trwają przygotowania do uruchomienia kolejnych boksów dla psów.

  czytaj więcej

 • Nowy most w Jadownikach Mokrych otwarty

  W Jadownikach Mokrych odbyła się uroczystość otwarcia nowego obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 1305K relacji Szczurowa - Żelichów. Inwestycja wiązała się również z przebudową dojazdów do mostu w tej miejscowości.

  czytaj więcej

 • Roman Ciepiela: Druga tura to będą jakby inne wybory

  Kandydat na prezydenta Tarnowa w rozmowie z Radiem Kraków

  W Tarnowie wicemarszałek Roman Ciepiela z PO o prezydenturę powalczy za dwa tygodnie z radnym PiS Kazimierzem Koprowskim. W rozmowie z "Radiem Kraków" R. Ciepiela przyznał: "Druga tura to będą jakby inne wybory. (...) Trzeba będzie zbudować jeszcze raz elektorat i przekonać osoby do własnego programu".

  czytaj więcej

 • Tarnów na 5. miejscu w Rankingu Zdrowia Polski

  Zwyciężył Kraków

  Miasto zajęło wysoką, piątą, lokatę w grupie miast w Rankingu Zdrowia Polski, przeprowadzonym przez Dziennik Gazetę Prawną. W rankingu wybrano 80 najzdrowszych powiatów oraz 30 najzdrowszych miast.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum