• Kłopot ze zbiórką podpisów pod listą poparcia dla A. Dudy

  Jak po grudzie idzie na razie zbieranie podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy na prezydenta Polski na wschodzie Małopolski. Jak wynika z informacji Radia Kraków, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w regionie tarnowskim mobilizują swoich ludzi do większej aktywności w zbieraniu podpisów, bo na razie jest ich za mało.## Do 26 marca w powiatach brzeskim, bocheńskim, tarnowskim, dąbrowskim, proszowickim oraz w mieście Tarnowie powinno być ich 30 tysięcy. W całej Małopolsce 100 tysięcy. Szef okręgowych struktur PiS, poseł Edward Czesak przekonuje jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. - Mamy poprzeczkę bardzo wysoko. Zbieramy podpisy, o ile pogoda dopisuje. Podtrzymuję, że w Małopolsce uda się zebrać ponad 100 tysięcy podpisów. Nie ma kłopotu - przekonuje Czesak. Jak wynika z informacji Radia Kraków, na uczestnictwo w wyborach w obwodowych komisjach wyborczych z ramienia PiS mogą liczyć tylko te osoby, które zbiorą co najmniej 50 podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy na prezydenta Polski. Zbiórkę podpisów, solidarnie bez względu na opcje, na razie utrudnia pogodę - przyznaje z kolei szef tarnowskich struktur Platformy Obywatelskiej Robert Wardzała. Poseł podkreśla, jednak, że Platforma chce zebrać więcej podpisów w Małopolsce niż PiS, bo 150 tysięcy. "Tutaj też jest swego rodzaju wyścig". Wardzała dodaje w rozmowie z Radiem Kraków, że zarówno w mieście, jak i powiecie tarnowskim, działacze mają zebrać po 10 tysięcy podpisów na Bronisława Komorowskiego. Dla porównania, to dwa razy więcej niż w PiSie, jeśli chodzi o miasto Tarnów i o 20 procent więcej w powiecie tarnowskim. [Bartłomiej MAZIARZ]  

  czytaj więcej

 • Nie będzie kolejnej edycji budżetu obywatelskiego w Tuchowie

  Władze miasteczka uznały, że zajmą się realizacją wszystkich projektów zgłoszonych do ubiegłorocznej edycji akcji. Wiceburmistrz Tuchowa, Kazimierz Kurczab, w rozmowie z Radiem Kraków podkreśla, że w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego miasteczka zgłoszono 7 propozycji i wielu mieszkańców na te pomysły zagłosowało. Tuchów nie miał jednak wystarczającego budżetu, aby zrealizować więcej zdań.

  czytaj więcej

 • "Aktywny Samorząd": Pieniądze dla niepełnosprawnych

  Tarnów po raz kolejny przystępuje do realizacji programu "Aktywny Samorząd". - To rozwiązanie pozwala nam likwidować bariery ograniczające społeczne i zawodowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych - mówi Dorota Krakowska, zastępca prezydenta Tarnowa. W tym roku do potrzebujących trafi kilkaset tysięcy złotych.

  czytaj więcej

 • Ponad 2,5 mln zł od PKP ze sprzedaży działek

  Ponad dwa i pół miliona złotych otrzyma budżet Tarnowa od PKP PLK. To efekt sprzedaży 35 działek komunalnych o łącznej powierzchni 2 hektarów, do której doszło w związku z przebudową linii kolejowej na odcinku tarnowskim.

  czytaj więcej

 • Gm. Wierzchosławice: Dwie podstawówki do przekształcenia

  Przegląd prasy

  Podczas piątkowej sesji rady gminy Wierzchosławice radni zdecydowali o oddaniu dwóch podstawówek w prywatne ręce - informuje dzisiejsza "Gazeta Krakowska". Chodzi o szkoły w Ostrowie i Mikołajowicach. Rodzice uczniów protestują.

  czytaj więcej

 • Wiosenne porządki w Tarnowie

  Najbardziej zaniedbane oraz zaśmiecone tereny zielone w Tarnowie zostaną posprzątane. Pracownicy Referatu Krajobrazu Miasta Urzędu Miasta Tarnowa aktualnie dokładnie dokumentują zaniedbane i zaśmiecone zieleńce oraz prywatne posesje w mieście. Chodzi o wyeliminowanie dzikich wysypisk i zapomnianych, zaśmieconych działek. Akcja realizowana cyklicznie, po okresie zimowym, ma na celu zidentyfikowanie najbardziej zaśmieconych i zaniedbanych miejsc.

  czytaj więcej

 • Ferie w mieście - ponad 12 tys. uczestników

  Ponad 12 tys. dzieci skorzystało z bogatej oferty zajęć organizowanych w Tarnowie podczas tegorocznych ferii. Większość atrakcji dofinansowano z budżetu Urzędu Miasta za kwotę prawie 94 tys. zł.  Propozycje spotkań były niezwykle zróżnicowane, dlatego każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

  czytaj więcej

 • Janusz Korwin-Mikke w Tarnowie - zdjęcia

  W obiektywie Tarnowianin.com

  W niedzielę 1 marca, w hotelu Bristol w Tarnowie, odbyło się spotkanie z pretendentem na fotel Prezydenta RP - Januszem Korwin-Mikkem. Wizyta kandydata przyciągnęła całą salę słuchaczy w każdym wieku.

  czytaj więcej

 • Porozumienie ws. poprawy atrakcyjności inwestycyjnej aglomeracji tarnowskiej

  W obiektywie Tarnowianin.com

  Miasto Tarnów podpisało dziś umowę z ośmioma pobliskimi gminami, która ma na celu poprawienie atrakcyjności inwestycyjnej aglomeracji tarnowskiej.

  czytaj więcej

 • Artur Kopeć przedstawicielem załogi w zarządzie Grupy Azoty

  Artur Kopeć został przedstawicielem załogi w zarządzie Grupy Azoty. Obradująca 26 lutego br. Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu go na stanowisko członka zarządu spółki.

  czytaj więcej

 • Śledztwo ws. zmowy przetargowej po raz kolejny przedłużone

  Prokuratura informuje przy tym lakonicznie, że czeka na opinię biegłego i przesłuchuje świadków, co potrwa co najmniej do 28 sierpnia. Przy okazji trwającego prawie od dwóch lat śledztwa natrafiono na aferę korupcyjną w tarnowskim magistracie z udziałem byłego prezydenta Ryszarda Ścigały. Na zmowie i korupcji Tarnów mógł stracić nawet 25 milionów złotych.

  czytaj więcej

 • Strefa zagrożenia wścieklizną poszerzona

  W związku z rozszerzaniem się zasięgu wścieklizny – stwierdzeniem na terenie Kępy Bogumiłowickiej kolejnego ogniska tej choroby - Powiatowy Lekarz Weterynarii powiększył teren uznany za zagrożony, obejmując strefą zagrożenia zachodnią część Tarnowa.

  czytaj więcej

 • Długie kolejki w Borzęcinie po darmowe... jabłka i marchew

  Nawet godzinę trzeba odstać w kolejce po jabłka i marchew w Borzęcinie koło Brzeska. Jedne i drugie są rozdawane za darmo wszystkim chętnym mieszkańcom. Pochodzą od rolników i sadowników, którzy przez rosyjskie embargo nie mieli co z nimi zrobić.

  czytaj więcej

 • Tarnów w gronie polskich miast przyszłości

  Tarnów znalazł się w czołówce rankingu „Polskie miasta przyszłości” opublikowanego przez Financial Times w kategorii od 100 do 250 tysięcy mieszkańców. Miasto zajęło drugie miejsce w dziedzinie kapitał ludzki i styl życia oraz trzecie w efektywności kosztowej, czyli jakości życia w stosunku do kosztów utrzymania.

  czytaj więcej

 • Klaster pomaga w rekrutacji

  Tarnowski Klaster Przemysłowy gromadzi aplikacje do pracy na potrzeby firmy świadczącej usługi typu „call center” i firm informatycznych. - Pomagamy w przeprowadzeniu rekrutacji kandydatów do pracy - deklaruje Rafał Działowski, prezes klastera.

  czytaj więcej

 • A4 między Wierzchosławicami a Tarnowem doczeka się połączenia z prawdziwego zdarzenia

  Po latach przepychanek jest wreszcie porozumienie w sprawie przebiegu docelowego połączenia autostrady w Wierzchosławicach z Tarnowem. Na razie kierowcy przejeżdżają m.in. ciasną - osiedlową ulicą w Ostrowie tuż pod oknami mieszkańców. Miasto Tarnów, powiat oraz gmina Wierzchosławice podpisały porozumienie z województwem w sprawie budowy nowej drogi już trzy lata temu. Dopiero teraz udało im się jednak uzgodnić wariant przebiegu trasy.

  czytaj więcej

 • Nowe mieszkania socjalne i komunalne

  W tym roku kosztem około 10 mln zł zostaną oddane do użytku dwa budynki z lokalami socjalnymi i komunalnymi.  Znajdą się w nich mieszkania dla niemal 90 rodzin. - Mieszkania socjalne to jeden z największych problemów samorządów. Problem również dotyczy Tarnowa, dlatego prowadzone są inwestycje - mówi Dorota Krakowska, zastępca prezydenta ds. społecznych.

  czytaj więcej

 • Tarnowski Azyl przepełniony pupilami - zdjęcia

  W obiektywie Tarnowianin.com

  Ostatnie tygodnie są dla tarnowskiego Azylu bardzo trudne. Przebywa tam, jak nigdy do tej pory, prawie setka zwierząt - 90 psów i 6 kotów. Bardzo mało osób decyduje się na adopcję psów i kotów, zarówno tę tradycyjną jak i wirtualną.

  czytaj więcej

 • To matka nie dopilnowała dziecka w markecie?

  Przegląd prasy

  "Gazeta Krakowska" informuje o nowych dowodach w sprawie porażenia prądem chłopca w jednym z brzeskich marketów budowlanych. Zdaniem śledczych odpowiedzialność za zdarzenie ponosi kierownik marketu, ale właściciel sklepu twierdzi, że to matka nie dopilnowała dziecka. I pokazuje monitoring.

  czytaj więcej

 • Tarnów wśród uczestników Listów dla Ziemi 2015

  W styczniu wystartowała trzecia edycja Listów dla Ziemi. Tegoroczny temat to ograniczanie ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcja. W gronie pierwszych uczestników akcji znalazł się Tarnów.

  czytaj więcej

 • Plany rozwoju Azylu - nowe boksy i wybieg dla psów

  Wybudowanie nowych boksów oraz dużego wybiegu dla psów - to plany PUK na ten rok związane z rozwojem tarnowskiego Azylu dla Psów i Kotów. - Nasze zamierzenia warunkujemy możliwościami finansowymi - mówi prezes PUK, Tomasz Gut. - Na wspomniane inwestycje zabezpieczyliśmy już odpowiednie środki.

  czytaj więcej

 • 1 marca: Janusz Korwin-Mikke w Tarnowie

  W niedzielę 1 marca w Hotelu Bristol w Tarnowie odbędzie się spotkanie z kandydatem Partii KORWiN na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - Januszem Korwin - Mikkem oraz prezesem tarnowskiego oddziału Partii KORWiN Arkadiuszem Obcieszko. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:45.

  czytaj więcej

 • Radni wytykają błędy ws. blamażu wyborczego. Tarnów szykuje się do procesu

  W oczekiwaniu na decyzję sądu apelacyjnego w sprawie powtórki części tarnowskich wyborów samorządowych, radni krytykują działania urzędników. Sprawę braku nazwiska jednego z kandydatów na kartach do głosowania badał zespół kontrolny komisji rewizyjnej. Miasto szykuje się za to do pozwu przeciwko częstochowskiej drukarni.

  czytaj więcej

 • Harcerskie ferie z ZHP Tarnów

  Dzień Myśli Braterskiej, zimowisko "W kręgu niedzickich legend" w Kacwinie, przygotowania do kursów instruktorskich – tegoroczne ferie zimowe harcerze z Hufca ZHP Tarnów spędzają niezwykle pracowicie.

  czytaj więcej

 • Brzesko będzie większe, by mogła powstać komenda

  Zasłyszane w eterze

  Brzesko poszerzy swoje granice administracyjne - informuje radio RDN Małopolska. Jest to konieczne ze względu na plany budowy nowej siedziby brzeskiej policji, która ma powstać w sąsiedztwie szpitala.

  czytaj więcej

 • CBA sprawdza jak funkcjonuje wierzchosławicka farma fotowoltaiczna

  Centralne Biuro Antykorupcyjne w Wierzchosławicach. Agenci badają między innymi farmę fotowoltaiczną. Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego potwierdził Radiu Kraków, że agenci CBA działają w Wierzchosławicach. Jak wyjaśnił mają pewne informacje, które teraz weryfikują. Nie są to czynności procesowe ani kontrolne, a na tym etapie jednak CBA nie chce informować o szczegółach podejmowanych tam czynności.

  czytaj więcej

 • Straż Pożarna zaprezentowała nowe obiekty

  Ponad 200 tysięcy złotych trafiło z tarnowskiego budżetu do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Dzięki dofinansowaniu udało się zbudować dwunastostanowiskowy garaż, zakupić pralnice przemysłowe, szafy suszarniane i kamerę termowizyjną. Nowy obiekt i sprzęt zaprezentowano w poniedziałek 23 lutego podczas corocznej narady strażaków.

  czytaj więcej

 • Stypendia od Fundacji abpa Ablewicza: Wnioski do 13 marca

  Tylko 13 marca można składać wnioski o stypendia, które przyzna diecezjalna Fundacja im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza. Jest to forma pomocy dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych o wysokiej średniej i niskich dochodach w rodzinie. Rok temu stypendia otrzymało stu dwudziestu pięciu młodych ludzi z całej diecezji tarnowskiej.

  czytaj więcej

 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa ofiar przestępstw to główne założenia Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który potrwa do 28 lutego. W ramach akcji można skorzystać z bezpłatnego wsparcia specjalistów. W organizację wydarzenia włączył się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z Komendą Miejską Policji.

  czytaj więcej

 • Szykują się grupowe zwolnienia w Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

  40 osób pracujących w Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej straci pracę. Spółdzielnia przygotowuje się do grupowych zwolnień i tłumaczy je oszczędnościami. Chodzi o pracowników fizycznych, którzy wykonywali prace porządkowe, naprawcze i konserwatorskie i mają odejść z dniem pierwszego lipca.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum