• Nowy-stary wójt gminy Skrzyszów ma duże plany na nową kadencję

  Żłobek, Dom Pomocy Społecznej czy plenerowe siłownie - takie plany inwestycyjne ma dla gminy Skrzyszów na tę kadencję wybrany w wyborach wójt Marcin Kiwior. W listopadowych wyborach reelekcję zapewnił sobie ponad 88% poparciem. To jeden z najlepszych wyników wyborczych w regionie.

  czytaj więcej

 • Nowi zastępcy i pełnomocnicy w Urzędzie Miasta Tarnowa

  W obiektywie Tarnowianin.com

  Krystyna Latała, Dorota Krakowska, Henryk Słomka-Narożański i Piotr Augustyński będą pełnić obowiązki wiceprezydentów Tarnowa. To decyzja wybranego w listopadowych wyborach prezydenta Romana Ciepieli.

  czytaj więcej

 • Od nowego roku zmiany w niektórych rozkładach jazdy

  Od 1 stycznia 2015 r. zostaną wprowadzone zmiany w rozkładach jazdy linii nr 12, 33, 48 i 210. Wprowadzenie zmian rozkładowych to efekt wniosków i propozycji pasażerów, Rad Osiedli oraz Urzędu Gminy Tarnów.

  czytaj więcej

 • Protest wyborczy w Tarnowie. Sąd sprawdzi karty do głosowania

  Tarnowski sąd chce na własne oczy sprawdzić, czy podczas wyborów doszło do nieprawidłowości. Dlatego wystąpił do prezydenta miasta o przesłanie kart do głosowania w wyborach do rady miasta w jednym z okręgów. To efekt protestu wyborczego jednego z kandydatów. Marek Ciesielczyk przekonywał w nim m.in. że na niektórych kartach brakowało nazwiska Bartłomieja Kawuli ze stowarzyszenia "Tarnowianie". Przed sądem potwierdził to jeden ze świadków.

  czytaj więcej

 • Komunikacja miejska w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

  W Wigilię Bożego Narodzenia tj. w środę 24 grudnia 2014 r. autobusy tarnowskiej komunikacji miejskiej będą kursować według rozkładów jazdy na soboty. W pozostałe dni komunikacja miejska będzie obsługiwana zgodnie z typem poszczególnych dni.

  czytaj więcej

 • Sprawa Ryszarda Ścigały trafi do Brzeska

  Zasłyszane w eterze

  Będzie to już trzeci sąd, który ma się zająć tarnowską aferą korupcyjną. Najpierw sędziowie z Tarnowa rękami i nogami bronili się przed sądzeniem byłego prezydenta swojego miasta. Jak dowiedziało się Radio Kraków - teraz podobnie zachowali się sędziowie z Wieliczki, którzy doprowadzili do przekazania sprawy do Brzeska. Powodem kolejnych przenosin jest… dobro świadków, którzy nie powinni jeździć do sądu za daleko.

  czytaj więcej

 • Mechaniczne współpracują z Izbą Rzemieślniczą

  Umowa o współpracy w zakresie edukacji

  Zakłady Mechaniczne Tarnów zawarły kolejną umowę o współpracy w zakresie edukacji. Tym razem dotyczy ona kształcenia na poziomie szkoły zawodowej. Partnerem przedsiębiorstwa jest Centrum Szkół Zawodowych prowadzone przez Izbę Rzemieślniczą, Drobnej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie. Porozumienie dotyczy kształcenia w zawodach: operator procesów skrawania CNC, ślusarz, spawacz, frezer i tokarz.

  czytaj więcej

 • Debata oksfordzka "Świat ma przed sobą wspaniała przyszłość"

  W obiektywie Tarnowianin.com

  15 grudnia w Centrum Sztuki Mościce odbyła się transmisja debaty oksfordzkiej. Tezą spotkania było hasło: "Świat ma przed sobą wspaniałą przyszłość". Debata odbywała się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, a transmitowana była w sali kina Millenium w Centrum Sztuki Mościce oraz w wielu innych miast Polski. Za pośrednictwem Internetu obserwatorzy mogli zadać pytania uczestnikom debaty.

  czytaj więcej

 • Sprawa nastolatków, którzy zrzucili bryłę lodu na TIRa, do ponownego rozpatrzenia

  Krakowski sąd apelacyjny uchylił właśnie kolejny wyrok w tej sprawie i skierował ją do ponownego rozpatrzenia. Dwa lata temu trzech nastolatków zrzuciło z wiaduktu nad autostradą Kraków - Tarnów dużą bryłę lodu. Trafili w ciężarówkę, jej kierowca zginął na miejscu.

  czytaj więcej

 • Tarnów: Radni dyskutowali o budżecie

  W debacie na temat przyszłorocznego budżetu Tarnowa udział wzięli przedstawiciele władz, radni oraz pracownicy Urzędu Miasta. Odbyła się ona w Sali Lustrzanej. Wprowadzenie do założeń jednego z głównych dokumentów miasta zaprezentował prezydent Roman Ciepiela. Projekt zakłada m.in., że ewentualne zwiększenie zadłużenia może być przeznaczone wyłącznie na cele rozwojowe i absorpcję środków zewnętrznych oraz ograniczanie wydatków bieżących. Dochody miasta wyniosą około 600 milionów złotych.

  czytaj więcej

 • Grupa Azoty: Inwestycja w Tarnowie za 320 mln zł

  Grupa Azoty podpisała dziś (16 grudnia 2014r.) umowę z niemiecką firmą Uhde Inventa-Fischer dotyczącą rozpoczęcia budowy nowej Wytwórni Poliamidu 6 w Tarnowie. Kontrakt obejmuje zakup licencji, projektu procesowego oraz urządzeń niezbędnych do realizacji inwestycji. Łączne nakłady inwestycyjne na to zadanie wynoszą 320 mln zł. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2016 r. Nowa inwestycja umożliwi wytwarzanie 80 tysięcy ton poliamidu rocznie.

  czytaj więcej

 • Radni z SLD chcą tańszej komunikacji

  Przegląd prasy

  Tarnowscy radni z SLD chcą, aby przejazdy komunikacją miejską były tańsze - informuje dzisiejsza "Gazeta Krakowska". Złożyli projekt uchwały, w którym m.in. proponują obniżkę cen biletów na autobus o 50 groszy.

  czytaj więcej

 • Tarnów: Zamiast "Szlachetnej Paczki" pojawi się "Promyk Nadziei"

  W tym roku w Tarnowie nie będzie ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Wolontariusze z Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa za późno zgłosili lidera grupy. Pomóc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin można jednak w inny sposób. Ci sami wolontariusze w zamian po raz pierwszy zorganizowali akcję "Promyk Nadziei". Paczkę można zrobić dla wybranej rodziny lub zebrane dary zostaną przydzielone przez wolontariuszy. - Akcja skierowana jest do rodzin wielodzietnych. W tym momencie mamy 14 takich rodzin - mówi Radiu Kraków wolontariuszka Monika Pudełek. - Zbieramy żywność, środki czystości, słodycze dla dzieci, czasem ubrania. Zbiórka potrwa do 20 grudnia. Produkty można przynosić do kościoła św. Józefa - Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa przy ul. Dwernickiego 1. W tym samym dniu paczki trafią do potrzebujących rodzin. [Agnieszka BEDNARZ] info: Radio Kraków

  czytaj więcej

 • II edycja konkursu "Tarnów pełen blasku"

  Najpiękniejsze iluminacje zostaną nagrodzone

  Ruszyła II edycja konkursu „Tarnów pełen blasku”. Domy, balkony, sklepy, firmy, biura, szkoły i przedszkola, a nawet ulice tarnowianie ozdabiają tysiącami świateł. Najpiękniejsze dekoracje świetlne zostaną nagrodzone.

  czytaj więcej

 • Rodzina kierowcy zabitego bryłą lodu chce wyższych kar dla sprawców

  Sąd znowu zajmuje się zabójstwem bryłą lodu na autostradzie A4 niedaleko Tarnowa. Przed dwoma laty trzej nastolatkowie zrzucili 16-kilogramową bryłę na przejeżdżającą pod wiaduktem ciężarówkę. Trafili w kierowcę, który zginął na miejscu. Początkowo sąd I instancji skazał ich na wyroki od 4 do 6 lat więzienia uznając, że nie zdawali sobie sprawy, że mogą zabić. Po apelacji sąd okręgowy stwierdził jednak, że musieli przewidywać, iż kierowca może zginąć i podwyższył wyrok do 8 lat więzienia. To nadal nie zadowala rodziny tragicznie zmarłego kierowcy.

  czytaj więcej

 • W Odporyszowie otwarto nowoczesny dom dziecka

  Mieszka już w nim 14 dzieci

  Nowoczesne wnętrza, basen i sauna. To pierwszy w Polsce wybudowany od podstaw i tak wyposażony dom dziecka. Nowoczesną placówkę otwarto w podtarnowskim Odporyszowie. Nad tym przedsięwzięciem Stowarzyszenie Siemacha pracowało kilka lat.

  czytaj więcej

 • Porozumienie o współpracy w zakresie realizacji Programu "Centralna Ciepła Woda - komfort i bezpieczeństwo"

  MPEC Tarnów realizuje Program "Centralna Ciepła Woda - komfort i bezpieczeństwo", którego głównym celem jest podniesienie komfortu i poprawa bezpieczeństwa przygotowania ciepłej wody użytkowej dla mieszkańców Tarnowa. 12 grudnia zarząd MPEC oraz zarządy tarnowskich spółdzielni mieszkaniowych i Miejskiego Zarządu Budynków podpisały porozumienie o współpracy w zakresie realizacji tego programu.

  czytaj więcej

 • Kolejny nocny monitoring w ramach "Akcji Zima"

  Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie wraz z inspektorami Straży Miejskiej znów monitorowali miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne. Działania są prowadzone w ramach "Akcji Zima".

  czytaj więcej

 • Inauguracja Międzynarodowego Forum Młodzieży

  W obiektywie Tarnowianin.com

  Stowarzyszenie Projekt Tarnów już po raz trzeci organizuje Międzynarodowe Forum Młodzieży na szeroką skalę. "Europe! Support the youth! Forum of young Europe" będzie spotkaniem młodych ludzi z Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Mołdawii i Polski.

  czytaj więcej

 • Tarnów: Sesje rady miasta będzie można oglądać w internecie

  Kamery zmobilizują tarnowskich radnych do sprawniejszej pracy? Sesje rady miasta będą transmitowane na żywo w internecie. Radni w przeszłości byli już podglądani przez mieszkańców na szklanym ekranie dzięki transmisjom lokalnej telewizji kablowej. Teraz będzie można przyglądać się ich pracy nie ruszając się sprzed komputera.

  czytaj więcej

 • Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie laureatem Skrzydeł Zdrowego Biznesu

  W dniu 11 grudnia br. podczas sympozjum e-Zdrowie – Medycyna 3.0 ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego rankingu szpitali wg Dziennika Gazeta Prawna pn. „Skrzydła Zdrowego Biznesu”. W gronie laureatów znalazł się Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie.

  czytaj więcej

 • Nowy termin ubierania choinki na Rynku

  Najbliższy wtorek 16 grudnia, godz.12.00

  Z powodu deszczu i brzydkiej pogody nie udało się zrealizować 14. edycji Choinki Dzieci w  pierwszym terminie. Jednak organizatorzy nie dają za wygraną i w najbliższy wtorek, 16 grudnia, na tarnowskim Rynku odbędzie wielkie dekorowanie żywych choinek ozdobami wykonanymi przez przedszkolaków.

  czytaj więcej

 • Śledczy odmówili wszczęcia śledztwa w sprawie mostu nad Wątokiem

  Tarnowska prokuratura nie dopatrzyła się nieprawidłowości przy budowie drugiego etapu połączenia autostradowego w mieście. Śledczy odmówili wszczęcia w tej sprawie postępowania. Wnioskowali o to tarnowscy radni.

  czytaj więcej

 • Tarnów ma więcej terenów inwestycyjnych

  53 hektary włączone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej

  Po żywej dyskusji radni jednomyślnie zgodzili się na włączenie 53 hektarów terenów inwestycyjnych do Specjalnej Strefy Ekonomicznej – „Krakowskiego Parku Technologicznego”. To inicjatywa prezydenta Romana Ciepieli i jedno z pierwszych działań po objęciu funkcji włodarza miasta. – Poszerzenie strefy jest jedną z podstawowych szans dla Tarnowa, miasto pozostaje właścicielem gruntów – mówi prezydent Ciepiela.

  czytaj więcej

 • Tarnów: Mąż byłej wiceprezydent odwołuje się od wyroku

  Do tarnowskiego sądu trafiła apelacja męża byłej wiceprezydent Tarnowa. Piotr Skrzyniarz, który jako przewodniczący zasiadał w Radzie Nadzorczej MPEC-u decyzją sądu w Dąbrowie Tarnowskiej ma oddać spółce 75 tysięcy złotych wynagrodzenia, które otrzymywał na tym stanowisku. Sąd uznał bowiem, że został powołany niezgodnie z prawem.

  czytaj więcej

 • 33. Rocznica Stanu Wojennego. Tarnów pamięta

  13 grudnia msza w Bazylice Katedralnej

  W 33. Rocznicę Stanu Wojennego, 13 grudnia, o godzinie 18.00, w tarnowskiej Bazylice Katedralnej odprawiona zostanie msza święta w intencji Ofiar Stanu Wojennego. To inicjatywa prezydenta Romana Ciepieli.

  czytaj więcej

 • PiS już nie chce obniżyć pensji nowego prezydenta Tarnowa

  Radni PiS wycofali się z tego pomysłu

  Nowy prezydent Tarnowa jednak nie będzie zarabiał mniej od swojego poprzednika. PiS wycofał się ze swojej propozycji obniżenia pensji Romanowi Ciepieli w stosunku do Ryszarda Ścigały. Roman Ciepiela będzie zarabiał zatem maksymalną stawkę 12 tysięcy 365 złotych i 22 groszy brutto.

  czytaj więcej

 • Pechowe windy przy Mickiewicza znowu zadziałają?

  Zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców, dlatego przed miesiącem je wyłączono, ale windy przy przejściu podziemnym w centrum Tarnowa lada dzień mają znowu zacząć działać. Dwa tygodnie po terminie, który na początku zakładali urzędnicy.

  czytaj więcej

 • Badania dla uczniów za darmo do 18 grudnia

  Jeszcze do 18 grudnia uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i wyższych oraz słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych będą mogli korzystać bezpłatnie z badań profilaktycznych w Poradni Medycyny Pracy znajdującej się w Zespole Przychodni Specjalistycznych przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 1. Posiadanie ważnych badań jest warunkiem koniecznym kontynuowania nauki w szkołach o profilu zawodowym.

  czytaj więcej

 • Potwierdzają się pierwsze wątpliwości ws. remontu ul. Krakowskiej w Tarnowie

  Potwierdzają się pierwsze wątpliwości w sprawie feralnego remontu ul. Krakowskiej w Tarnowie. Jak dowiedziało się Radio Kraków, wyniki badań przeprowadzonych przez specjalistyczną firmę na zlecenie prokuratury wskazują, że materiał, z którego została wykonana ta pechowa inwestycja oraz sposób realizacji modernizacji są rozbieżne z założonym projektem.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum