• Zatrzymana dwa razy tego samego dnia

  Kilka dni temu patrolujący teren policjanci tarnowskiej "drogówki" zauważyli jadącego rondem ul. Jaracza w Lisiej Górze volkswagena. Uwagę policjantów przykuła kierująca nim kobieta, która podczas jazdy używała telefonu komórkowego. Podjęli oni interwencję, podczas której wyczuli od kierującej zapach alkoholu.

  czytaj więcej

 • Tu mieszkam, tu zmieniam. Ruszyła II edycja

  Ruszyła druga edycja konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”, w którym można zdobyć fundusze na realizację projektów wspierających inicjatywy lokalne. Aby otrzymać jeden z 300 grantów przyznawanych przez Bank Zachodni WBK, należy przedstawić pomysł, który usprawni życie w lokalnych społecznościach, wprowadzi realne i odczuwalne zmiany. Pula przeznaczona na ten cel wynosi 1,5 mln złotych.

  czytaj więcej

 • "Wyprzedzić smutek", czyli jak walczyć z depresją

  Depresja to problem, który dotyczy coraz większej liczby osób. Chorobę trudno się leczy, dlatego tak ważna jest profilaktyka i konsultacja ze specjalistą. Program „Wyprzedzić smutek” to możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji, przez mieszkańców regionu tarnowskiego, którzy podejrzewają u siebie depresję.

  czytaj więcej

 • Tarnów boi się budowy spalarni śmieci na terenie Azotów

  Jak już informowało Radio Kraków, chemiczna spółka przekonuje, że takie rozwiązanie byłoby tańsze niż wcześniej zakładana lokalizacja przy ulicy Cmentarnej. Mimo opracowania zleconego przez Grupę Azoty, miasto oraz MPEC nie do końca w to wierzą, ale nie sama spalarnia wywołuje największe kontrowersje. Chodzi o to, że Azoty chcą sprzedawać miastu ciepło powstające przy spalaniu śmieci.

  czytaj więcej

 • W Tarnowie powstaje mapa antysemityzmu

  Wolontariusze fundacji "AntySchematy 2" oraz tarnowskiego muzeum okręgowego tworzą listę miejsc, na których znaleźć można napisy nawołujące do antysemityzmu. W drugiej połowie sierpnia organizatorzy chcieliby usunąć z miasta wszystkie obraźliwe hasła i symbole. - Akcja nie tylko eliminuje przejawy antysemityzmu, pozwala również zaszczepić pozytywne wartości - uważa Tomasz Malec, prezes fundacji. W prace zaangażowanych jest dwudziestu wolontariuszy.

  czytaj więcej

 • Małopolski finał Turnieju Par Patrolowych rozstrzygnięty. Policjanci z Tarnowa w czołówce

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w  Krakowie prewencjusze z całego województwa rywalizowali o tytuł najlepszego patrolu. W zawodach nie zabrakło policjantów z Tarnowa. Reprezentantami Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie byli straszy sierżant Paweł Cudek oraz starszy posterunkowy Piotr Solarz.

  czytaj więcej

 • Rekordowo w Pałacu Młodzieży w Tarnowie

  Ponad 300 dzieci będzie uczestniczyć w wakacyjnych zajęciach zorganizowanych przez Pałac Młodzieży w lipcu. W pierwszej odsłonie akcji z atrakcji skorzystało 90 osób.

  czytaj więcej

 • Wolontariusze rozdają w Tarnowie butelki z wodą mineralną

  W związku z zapowiadanymi upałami na ulicach Tarnowa między godz. 12.00 a 16.00 rozdawane są butelki z wodą mineralną. Akcję zainicjowaną przez Urząd Miasta zorganizowano szczególnie z myślą o osobach starszych i matkach z dziećmi. Woda rozdawana przez wolontariuszy będzie dostępna dzisiaj (6 lipca) na placu Sobieskiego, parkingu przy Szpitalu im. Szczeklika, ul. Słonecznej przy deptaku na wysokości Szkoły Podstawowej nr 5 oraz w okolicy marketu przy ul. Marynarki Wojennej.

  czytaj więcej

 • Jest szansa na uratowanie ośrodka dla niepełnosprawnych w Zbylitowskiej Górze

  Podopieczni ośrodka szkolno-wychowawczego w Zbylitowskiej Górze mogą spokojnie przygotowywać się do nowego roku szkolnego. Tarnowskie starostwo będzie walczyć w sądzie o prawa do majątku, w którym znajduje się Ośrodek. Przypomnijmy, wyrokiem sądu prawa do tego terenu nabyli spadkobiercy prawowitych właścicieli. Władze powiatu próbowały dogadać się z nimi w sprawie odkupienia majątku. Negocjacje zakończyły się fiaskiem.

  czytaj więcej

 • Rozpoczęto remonty w tarnowskich przedszkolach

  Przeszło trzy i pół miliona złotych kosztować będą roboty modernizacyjne, obejmujące cztery tarnowskie przedszkola. Inwestycje już ruszyły, a wykonawcom przekazano place budów. Większość prac remontowych potrwa do 21 sierpnia.

  czytaj więcej

 • Dwie tragedie nad wodą: w Radłowie i Dęborzynie

  Przegląd prasy

  "Gazeta Krakowska" informuje o dwóch tragediach nad wodą. W sobotę utopili się dwaj młodzi mężczyźni - jeden utonął na kąpielisku w Radłowie, drugi w rzece Wisłoce.

  czytaj więcej

 • Wyniki matur w tarnowskich szkołach

  Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia oraz I i III Liceum Ogólnokształcące to szkoły, które przodują w rankingu zdawalności tegorocznych matur z zakresu przedmiotów obowiązkowych w Tarnowie. Tuż za podium uplasowało się II LO oraz mościcka "Czwórka".

  czytaj więcej

 • Zmarła przez pracę w poradni pokrytej azbestem? Rodzina będzie się sądziła z tarnowskim magistratem

  Pani Jolanta była psychologiem w poradni przy ulicy Nadbrzeżnej Dolnej. Zmarła na międzybłoniaka opłucnej - rodzaj nowotworu charakterystycznego dla osób mających kontakt z azbestem. A tego nie brakowało na budynku, w którym swoją siedzibę ma także Straż Miejska. Miasto od lat nie może sobie poradzić z przeniesieniem stamtąd poradni i strażników. Teraz rodzina kobiety, która pracowała tam przed 8 lat, chce od tarnowskiego magistratu 450 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

  czytaj więcej

 • Kurtyna wodna na rynku dla ochłody

  W związku z zapowiadanymi upałami w Tarnowie pojawiła się kurtyna wodna. Wszystko po to, by ulżyć mieszkańcom w najbliższych dniach, gdy temperatura będzie się wahać między 30 a 35 st. C. Upały są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i osób w podeszłym wieku, chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem.

  czytaj więcej

 • Ojciec przez dwa lata molestował córkę. Skazany na 4 lata więzienia

  Przegląd prasy

  Na cztery lata więzienia Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał 39-letniego mężczyznę, który przez dwa lata molestował swoją córkę - informuje dzisiejsza "Gazeta Krakowska". Po raz pierwszy dopuścił się tego, gdy dziewczynka miała dziewięć lat. Sprawę pomogły ujawnić panie z organizacji katolickiej, ksiądz i dyrektorka szkoły.

  czytaj więcej

 • Rozbiórka zabudowań na Romanowicza

  Z krajobrazu miasta znikają zabudowania znajdujące się na rogu ulicy Nowy Świat i Romanowicza. Na działce trwa rozbiórka, która ma związek z planowaną inwestycją na tym terenie.

  czytaj więcej

 • Akcja adopcyjna: Zwierzaki z Azylu szukają domu

  W najbliższą sobotę 4 lipca Tarnowski Azyl dla Psów i Kotów organizuje akcję adopcyjną „Szukam Domu”. Na parkingu przed Gemini Park Tarnów stanie charakterystyczny żółty namiot, w którym będzie można zobaczyć zwierzaki szukające nowych właścicieli i podpisać umowę adopcyjną.

  czytaj więcej

 • Największy mural w Tarnowie

  Długi na 74 metry i zajmujący powierzchnię 230 metrów kwadratowych mural powstanie na budynkach oraz murze przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Dzięki projektowi „Murale dla Tarnowa” tarnowianie mogą już zobaczyć grafikę „Opiekun Dworowy”, która znajduje się na budynku przy ul. ul. Sanguszków 32.

  czytaj więcej

 • Wschód Małopolski: Ludzie mieli otrzymywać ostrzeżenia powodziowe. System nie działa

  Szybki SMS lub e-mail - w taki sposób mieszkańcy powiatu tarnowskiego, gorlickiego i nowosądeckiego mieli być ostrzegani przed powodzią. Wiadomości mały przychodzić nawet 48 godzin przed wystąpieniem z brzegów rzeki Białej. Przypomnijmy, ten pilotażowy w kraju program przygotowuje Tarnowskie Starostwo, a Elektroniczny System Ostrzegania Powodziowego działa już od kwietnia. Tyle, że SMS-ów ani maili nie wysyła, a mieszkańcy od kilku tygodni nie mogą zarejestrować się na stronie systemu, aby powiadomienia otrzymywać.

  czytaj więcej

 • Będą niższe ceny biletów w Tarnowie?

  Projekt uchwały uwzględniający zarówno propozycje władz miasta, jak i radnych w sprawie wprowadzenia nowych taryf biletowych w komunikacji miejskiej zostanie poddany pod głosowanie na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej 9 lipca. Większość z postanowień miałaby wejść w życie już od 1 września, pozostałe od 1 lutego 2016 r. - Liczę, że uchwała zostanie podjęta i że takimi zmianami zachęcimy do korzystania z komunikacji miejskiej – mówi prezydent Roman Ciepiela.

  czytaj więcej

 • Eksperci ponownie zbadają stan mostu na Dunajcu w Ostrowie

  Przegląd prasy

  Most na Dunajcu w podtarnowskim Ostrowie sprawia problemy  - donosi dzisiejsza "Gazeta Krakowska". Od wysokich temperatur i dużego ruchu samochodowego pofałdował się asfalt. Powiat zlecił ekspertyzę przeprawy. Ma ona wykazać, czy konstrukcja jest bezpieczna.

  czytaj więcej

 • Nowi policjanci w Tarnowie i garnizonie małopolskim

  Od 1 lipca w jednostkach garnizonu małopolskiego służy 50 nowych funkcjonariuszy. Szeregi tarnowskiej policji zasiliło Trzech nowych policjantów. Posterunkowi Łukasz Sajdak, Kamil Witkowski i Karol Obal zostali przywitani przez Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie insp. Roberta Biernata.

  czytaj więcej

 • Retro zabawy seniorów w Parku Strzeleckim

  Rozpoczyna się akcja „Retro zabawy” zorganizowana przez seniorów z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej w Tarnowie. Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa i pokazanie młodszemu pokoleniu zabaw, które były popularne kilkadziesiąt lat temu, przed erą tabletów, telefonów komórkowych i mediów społecznościowych.

  czytaj więcej

 • Tarnowscy strażnicy miejscy będą ostrzej ścigali właścicieli psów

  Tarnowscy strażnicy miejscy na rowerach będą kontrolować właścicieli psów w Tarnowie. Po raz kolejny wypowiadają wojnę tym, którzy nie sprzątają po swoich pupilach. W Tarnowie akcji przypominających o tym obowiązku było wiele, ale patrząc chociażby na miejskie zieleńce, można odnieść wrażenie, że nie przyniosły one skutku.

  czytaj więcej

 • W tarnowskich Azotach rusza nowoczesna inwestycja

  Zwiększenie mocy produkcyjnych i zoptymalizowanie procesu produkcji to główne cele budowy nowej Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów w tarnowskich Azotach. Grupa Azoty konsekwentnie realizuje swoją strategię inwestycyjną rozpoczynając kolejny ważny projekt. W środę, 1 lipca, w obecności Ministra Skarbu Państwa, Andrzeja Czerwińskiego podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod budowę już drugiej instalacji tego typu.

  czytaj więcej

 • Taniej za wywóz śmieci w gminie Tarnów

  Od 1 lipca stawki opłat  za odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Tarnów ulegają obniżeniu. Zmianie ulega również harmonogram odbioru śmieci.

  czytaj więcej

 • W weekendy parking tarnowskiego starostwa za darmo

  W soboty, niedziele i święta będzie można bezpłatnie parkować przy budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie - informuje dzisiejsza "Gazeta Krakowska". Z tej możliwości kierowcy będą mogli skorzystać już od najbliższego weekendu.

  czytaj więcej

 • Tarnowska prokuratura ponownie umorzyła postępowanie ws. remontu ul. Krakowskiej

  Jak dowiedziało się Radio Kraków, pod koniec czerwca tarnowscy śledczy zakończyli śledztwo w sprawie ul. Krakowskiej, nie doszukując się podczas przebiegu remontu przestępstwa. To już drugie zakończone umorzeniem śledztwo dotyczące tego najsławniejszego tarnowskiego remontu.

  czytaj więcej

 • Zmiany w tarnowskiej komunikacji miejskiej na okres wakacji

  Rozpoczął się okres wakacyjny. Podobnie jak w ubiegłych latach, w lipcu i sierpniu uruchomiono dodatkowe kursy na linii nr 31 do basenu pod Górą Św. Marcina, będzie uruchomiona także linia nocna „N”. Na kilku liniach komunikacji miejskiej nie będą obsługiwane kursy wyszczególnione w rozkładach jazdy z oznaczeniem „W-nie kursuje w okresie wakacji”. Takie kursy zawieszane na okres wakacji występują w rozkładach jazdy linii nr 5, 6, 33, 206, 208, 210, 224, 225 i 239. Dodatkowo od 1 lipca 2015 r. wprowadzono zmiany w rozkładach jazdy linii nr 0, 1, 3, 9, 12, 24, 31, 206 i 224 tarnowskiej komunikacji miejskiej.

  czytaj więcej

 • Płatne odcinki w ramach viaTOLL

  Do systemu viaTOLL 30 czerwca włączono 251 km dróg różnych kategorii, w tym odcinek autostrady A4, węzeł Tarnów Północ - węzeł Dębica Wschód. Opłata obowiązuje pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusy. Po rozszerzeniu sieć dróg płatnych w ramach systemu viaTOLL wzrosła do ponad 3150 km.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum