• Tarnowskie akcenty lotnicze na targach obronności

  Wszystko co najlepsze w polskiej armii

  Najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny techniki wojskowej będą prezentowane będą podczas XXII już edycji kieleckich targów obronnych. Nie zabraknie sprzętu z tarnowskich Zakładów Mechanicznych, mających bardzo szerokie kompetencje, od wyposażenia indywidualnego żołnierzy po systemy obrony przeciwlotniczej.

  czytaj więcej

 • Tarnów: Mieszkania studenckie tanie jak nigdy

  Przegląd prasy

  W Tarnowie ceny mieszkań i pokoi dla studentów są najniższe od lat - zwraca uwagę dzisiejsza "Polska Gazeta Krakowska". Powód? Więcej ofert i mniej studentów, którzy decydują się na naukę w Tarnowie.

  czytaj więcej

 • Zwalniam przed szkołą! Akcja MORD i policji

  Akcja na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

  O zwracaniu szczególnej uwagi na bezpieczne zachowanie w okolicach szkół przypomni kierowcom akcja „Zwalniam przed szkołą”. Od kilku lat 1 września przed szkołami w Tarnowie oraz powiatach bocheńskim, brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim prowadzą ją Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz policjanci z wydziałów ruchu drogowego komend powiatowych policji.

  czytaj więcej

 • Kataryniarz z Burku raz gra, raz nie gra

  Zasłyszane w eterze

  Już po raz czwarty informatycy z Urzędu Miasta będą instalować czujnik w rzeźbie kataryniarza na tarnowskim Burku - informuje "Radio Kraków". Kataryniarz ma odgrywać melodie, kiedy ktoś się do niego zbliży, ale mechanizm ciągle się psuje. Urzędnicy obiecują, że w przyszłym tygodniu będzie już działał prawidłowo.

  czytaj więcej

 • Park and Ride: Umowa z wykonawcą podpisana

  Obiekt ma być gotowy do grudnia 2015 roku

  Budowa nowego parkingu przy dworcu PKP w Tarnowie coraz bliżej. Z wyłonioną w przetargu firmą Targowiska Miejskie podpisały umowę na projekt i wykonanie. Realizowany w ramach systemu Park&Ride parking gotowy będzie do grudnia przyszłego roku. - Termin jest nieprzekraczalny. Jako że inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnych musi się zakończyć i być rozliczona w tym czasie - mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

  czytaj więcej

 • Zmiana rozkładu. Nowy autobus na Westerplatte

  Autobusy nowej linii będą miały numer 24

  W Tarnowie od 1 września nastąpią powakacyjne zmiany w rozkładzie jazdy niektórych linii autobusowych. Ponadto uruchomiona zostanie całkiem nowa linia autobusowa. – Wychodząc naprzeciw wnioskom Rady Osiedla, Spółdzielni Mieszkaniowej oraz mieszkańców, zaproponowaliśmy rozwiązanie komunikacyjne, które ułatwi mieszkańcom osiedla Westerplatte poruszanie się komunikacją miejską, skomunikuje osiedle z resztą miasta – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

  czytaj więcej

 • Co ze sprawą Ścigały? Sędziowie składają wnioski

  Zasłyszane w eterze

  Pod koniec przyszłego tygodnia będzie wiadomo, co dalej w sprawie oskarżonego o korupcję prezydenta Tarnowa - informuje "Radio Kraków". Do tego czasu mają być skompletowane wnioski od tarnowskich sędziów o wyłączenie ich z postępowania.

  czytaj więcej

 • Delegacja z niemieckiego Guben u wiceprezydenta

  Rozmawiali o biznesowej współpracy

  Z inicjatywy tarnowskiej Grupy Azoty w Tarnowie gościła delegacja z niemieckiego miasta Guben. Pełniący obowiązki burmistrza tego miasta położonego na lewym brzegu Nysy Łużyckiej w kraju związkowym Brandenburgia, Fred Mahro rozmawiał z zastępcą prezydenta Henrykiem Słomką-Narożańskim oraz wiceprezesem Grupy Azoty Andrzejem Skolmowskim na temat gospodarczej współpracy obydwu miast.

  czytaj więcej

 • 20 tys. uczniów rozpocznie nowy rok szkolny

  1 września uczniowie wracają do szkoły

  Ostatnie przygotowania do nowego roku szkolnego. 1 września do tarnowskich placówek szkolnych i przedszkolnych rozpocznie prawie 20 tysięcy uczniów, w tym ponad 200 sześciolatków. - To bardzo dobry wynik, a może być jeszcze lepszy. Czekamy bowiem na końcowe wyniki dodatkowej rekrutacji, która potrwa do końca sierpnia – mówi dyrektor wydziału edukacji Bogumiła Porębska.

  czytaj więcej

 • Wyremontują zjazd z autostrady w Tarnowie

  Zasłyszane w eterze

  Jeszcze w tym roku ma zostać wyremontowana aleja Jana Pawła II w Tarnowie, którą kierowcy zjeżdżają z autostrady A4. Jak dowiedziało się "Radio Kraków", właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę ulicy.

  czytaj więcej

 • Nowe parkometry pod koniec października

  W sumie w Tarnowie będą 72 takie urządzenia

  W Tarnowie z końcem października staną kolejne 22 parkometry. - Umowa jest podpisana, przetarg wygrała ta sama firma, która wyprodukowała i zamontowała wszystkie dotychczasowe parkometry funkcjonujące w Tarnowie - mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański. Koszt inwestycji to nieco ponad 570 tysięcy złotych.

  czytaj więcej

 • Brzesko: Nowa biblioteka po 3 latach do remontu

  Przegląd prasy

  BRZESKO. Oddane trzy lata temu Centrum Kulturalno-Biblioteczne wymaga już naprawy. Na ścianach budynku pojawiła się wilgoć i pęknięcia. Szkody oszacowano na około 140 tysięcy zł - donosi w poniedziałkowym numerze "Gazeta Krakowska".

  czytaj więcej

 • Coraz bliżej VII Forum Inwestycyjnego w Tarnowie

  1-2 września, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

  250 gości zarówno z kraju, jak i z zagranicy, weźmie udział w zbliżającym się dwudniowym Forum Inwestycyjnym Forum Ekonomicznego w Tarnowie. - Do miasta przyjedzie liczna, bo czterdziestoosobowa delegacja z Ukrainy oraz z Chin – mówi wicemarszałek Roman Ciepiela, przedstawiciel głównego partnera Forum Inwestycyjnego, który będzie także gospodarzem ukraińsko-chińskiej części spotkania. Trwają ostatnie przygotowania.

  czytaj więcej

 • Spotkanie z Mordechajem Dawidem Palzurem - zdjęcia

  W obiektywie Tarnowianin.com

  W piątek o godz. 17:00 w Tarnowskim Muzeum Okręgowym odbyło się wyjątkowe spotkanie z Mordechajem Dawidem Palzurem - tarnowianinem, dyplomatą izraelskim, pierwszym ambasadorem Izraela w Polsce po wznowieniu stosunków dyplomatycznych w 1989 roku.

  czytaj więcej

 • Tarninowe Koralobranie w Tarnowie - zdjęcia

  W obiektywie Tarnowianin.com

  W sobotę na tarnowskim Rynku odbyło się "Tarninowe Koralobranie". Wszyscy posiadacze Karty Miejskiej Premium mogli otrzymać za  jej okazaniem kask rowerowy lub "tarninowe" korale. Dla najmłodszych mieszkańców Wydział Ruchu Drogowego w Tarnowie zorganizował gry i zabawy mające na celu poszerzanie wiedzy z bezpieczeństwa na drodze.

  czytaj więcej

 • I etap projektu edukacyjnego powiatu podsumowany

  Projekt potrwa do czerwca 2015 r.

  20 sierpnia w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy etap projektu "Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego". To największy projekt edukacyjny w historii powiatu tarnowskiego i największy tego typu realizowany obecnie w kraju.

  czytaj więcej

 • Trzydziestu strażników miejskich wyróżnionych

  Z okazji święta Straży Miejskiej

  Za szczególne osiągnięcia zawodowe, z okazji święta tej formacji, trzydziestu strażników miejskich zostało wyróżnionych przez zastępcę prezydenta Henryka Słomkę-Narożańskiego. - Ponad 20 lat pełnionej w Tarnowie służby pokazuje, że Straż Miejska może i potrafi dać mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. To dzięki Wam i Waszej współpracy z innymi służbami, nasze miasto staje się bardziej komfortowe – mówił wiceprezydent.

  czytaj więcej

 • Minister spraw wewnętrznych w Tarnowie - zdjęcia

  W obiektywie Tarnowianin.com

  Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych, odwiedził w czwartek tarnowski komisariat policji. 24 lipca w komisariacie przy ul. Narutowicza w Tarnowie odsłonięto cztery XIX-wieczne freski odrestaurowane przez konserwatorki zabytków.

  czytaj więcej

 • Dziś spotkanie z dyplomatą izraelskim

  Ratusz, start o godz. 17:00. Wstęp wolny

  W piątek 22 sierpnia o godz. 17.00 w tarnowskim Ratuszu rozpocznie się spotkanie z Mordechajem Palzurem, urodzonym w naszym mieście dyplomatą izraelskim, laureatem tytułu Tarnovia Merenti.

  czytaj więcej

 • PRACA: Hurtownia szuka przedstawicieli w Tarnowie

  Ogłoszenie płatne

  czytaj więcej

 • Sorys powalczy nie tylko o prezydenturę w Tarnowie

  Zasłyszane w eterze

  Będę walczył nie tylko o fotel prezydenta Tarnowa - przyznał na antenie "Radia Kraków" Stanisław Sorys z PSL, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Zapowiedział, że wystartuje także w wyborach do sejmiku województwa.

  czytaj więcej

 • UOKiK ukarał firmę sprzedającą garnki

  Wysokie kary finansowe za wprowadzanie klientów w błąd

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył kary finansowe na dwie firmy - Eco Vital i Mat Medic - które także w Małopolsce sprzedawały na specjalnych pokazach garnki i urządzenia paramedyczne.

  czytaj więcej

 • GK: Tarnów pilnie potrzebuje nowych autobusów

  Przegląd prasy

  "Tarnów pilnie potrzebuje nowych autobusów!" - zwraca uwagę na pierwszej stronie dzisiejsza "Gazeta Krakowska". Dziennik zaznacza, że większość pojazdów z taboru tarnowskiego MPK ma co najmniej kilkanaście lat i sześciocyfrowy przebieg. Szansą na odmłodzenie taboru mają być pieniądze unijne, ale będzie je trudniej zdobyć niż dotychczas.

  czytaj więcej

 • Tarnów: Bezpańskich psów coraz więcej

  Zasłyszane w eterze

  "Radio Kraków" zwraca uwagę na problem bezpańskich, porzuconych psów, których w te wakacje w regionie tarnowskim jest wyjątkowo dużo. Tarnowski Azyl jest przepełniony i nie jest w stanie już przyjmować kolejnych czworonogów.

  czytaj więcej

 • PKP znów wystawi mościcki dworzec na sprzedaż

  Zasłyszane w eterze

  PKP zamierza podjąć kolejną próbę sprzedaży budynku dworca w Tarnowie Mościcach - poinformowała rozgłośna "RDN Małopolska". Teraz spółka planuje znacząco obniżyć cenę i sprzedać budynek nie w przetargu, a w drodze rokowań.

  czytaj więcej

 • Medyczna branża chce inwestować w Tarnowie

  Podpisano list intencyjny

  List intencyjny w sprawie rozpoczęcia rozmów nt. uruchomienia w Tarnowie nowego zakładu produkcyjnego podpisali w siedzibie Tarnowskiego Klastera Przemysłowego prezes spółki będącej jednym z liderów sektora medycznego w Polsce i Rafał Działowski, prezes TKP. Zatrudnienie w planowanej fabryce może znaleźć ponad 200 osób.

  czytaj więcej

 • Prokuratura zbada smród w Brzesku?

  Przegląd prasy

  Płynąca przez Brzesko rzeka Uszwica brzydko pachnie. Na tyle brzydko, i na tyle już długo, że mieszkańcy mają dość, a radni miejscy także postanowili działać. Komisja gospodarki komunalnej i ochrony środowiska przegłosowała wniosek o zgłoszenie sprawy do prokuratury.

  czytaj więcej

 • 5,5 mln dla 5 gmin na gospodarkę wodno-ściekową

  Środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

  Pięć gmin z regionu tarnowskiego otrzyma blisko 5,5 mln zł dofinansowania na projekty w zakresie budowy systemów wodociągowych, kanalizacyjnych oraz oczyszczalni ścieków. Wsparcie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 trafi do gmin: Iwkowa, Pleśna, Szerzyny, Ryglice i Tuchów.

  czytaj więcej

 • 94. rocznica Bitwy Warszawskiej - zdjęcia

  W obiektywie Tarnowianin.com

  Mszą świętą w tarnowskiej Bazylice Katedralnej zainaugurowano miejskie obchody 94. rocznicy Bitwy Warszawskiej - Cudu nad Wisłą. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie odbyła się dalsza część patriotycznego wspomnienia.

  czytaj więcej

 • Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę - zdjęcia

  W obiektywie Tarnowianin.com

  Ponad 200 kilometrów w 9 dni. Z Tarnowa wyruszyła 32 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegorocznym hasłem są słowa ks. Jana Twardowskiego "Miłość na śmierć nie umiera".

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum