• Wojewódzki przegląd musztry paradnej klas mundurowych - zdjęcia

  W obiektywie Tarnowianin.com

  Dziś przy budynku Wojskowej Komisji Uzupełnień w Tarnowie odbył się Wojewódzki przegląd musztry paradnej klas mundurowych. Zwycięska drużyna będzie reprezentować województwo w ogólnopolskim etapie III Przeglądu Musztry Klas Mundurowych, który odbędzie się w dniach 6 – 7 czerwca 2015 r. w Tarnowie.

  czytaj więcej

 • Karty do głosowania poprawne

  Trzy niezależne składy zweryfikowały wczoraj poprawność kart do głosowania w niedzielnych, ponownych wyborach do Rady Miejskiej w trzecim okręgu wyborczym. - Karty są zgodne z uchwałą Miejskiej Komisji Wyborczej, nie ma przeszkód aby zostały wykorzystane w niedzielnych wyborach - mówi sędzia Daniel Panocha, przewodniczący MKW.

  czytaj więcej

 • Dotacja za łącznik autostradowy nie do zwrotu

  Prezydent Roman Ciepiela podczas posiedzenia VIII zwyczajnej sesji Rady Miejskiej 23 kwietnia przedłożył radnym projekt uchwały zmieniający tegoroczną uchwałę budżetową miasta. W przedstawionej koncepcji zaproponowano m.in. zwrot dotacji za łącznik autostradowy. – Musimy znaleźć rozwiązanie bezpiecznie dla naszego miasta – wyjaśniał prezydent.

  czytaj więcej

 • Gm. Tarnów: Patriotyczne pogadanki i flagi dla najmłodszych

  W przyszłym tygodniu we wszystkich przedszkolach, oddziałach przedszkolnych oraz klasach I-III placówek oświatowych z gminy Tarnów odbędą się patriotyczne pogadanki. Maluchy otrzymają także flagi.

  czytaj więcej

 • Będą zmiany w tarnowskiej strefie płatnego parkowania

  Radni na wniosek prezydenta zdecydowali, że od czerwca nie będą już pobierane opłaty za parkowanie w soboty. Roman Ciepiela chciał też skrócenia obowiązywania strefy w tygodniu z godziny 18 do 17. Poprawki radnych były jednak jeszcze dalej idące, bo ostatecznie od czerwca opłaty za postój w centrum Tarnowa będą pobierane nie od 8, a od 9 i tylko do 16.

  czytaj więcej

 • Program walki z hałasem przyjęty

  Około dziewięć tysięcy mieszkańców Tarnowa narażonych jest na przekroczoną wartość dopuszczalnego poziomu hałasu - wynika z programu ochrony środowiska przed hałasem dla Miasta Tarnowa do roku 2019, który został przyjęty podczas obrad VIII zwyczajnej sesji tarnowskiej Rady Miejskiej 23 kwietnia.

  czytaj więcej

 • Policjant przypadkowo zastrzelił 28-latka. Jest ciąg dalszy tej sprawy

  Na początku 2011 roku Daniel Szwed strzelał do kierowcy samochodu, który przerwał blokadę w Tuchowie. Wtedy śmiertelnie ranny w głowę został Andrzej Swoszowski. Policjant był oskarżony o przekroczenie uprawnień i nieumyślne spowodowanie śmierci. Wyroki uniewinniające sądu rejonowego i okręgowego uchylił jednak sąd najwyższy i nakazał jeszcze raz zbadać sądowi w Tarnowie, czy policjant w ogóle powinien strzelać.

  czytaj więcej

 • Zabili kantorowca z Tarnowa. Skazani na dożywocie

  Przegląd prasy

  Wyroki dożywocia usłyszeli wczoraj Tadeusz G. i Wojciech W. za pięć zabójstw i dwa usiłowania zbrodni w latach 2005-2007. Jak informuje "Gazeta Krakowska", jedną z ofiar był kantorowiec z Tarnowa - Mieczysław R. - który został zastrzelony 29 stycznia 2007 roku.

  czytaj więcej

 • Małżeństwo pedagogów oczyszczone z zarzutów

  Głośna sprawa dwójki tarnowskich pedagogów została ostatecznie zakończona. Tarnowski sąd uniewinnił małżeństwo - byłego dyrektora tarnowskiej szkoły muzycznej i byłą szefową tarnowskiego Pałacu Młodzieży, którzy byli oskarżeni o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją małoletnią córką.

  czytaj więcej

 • Poparcie dla Centrum Przygotowań Paraolimpijskich

  Sportowe środowiska osób niepełnosprawnych popierają pomysł utworzenia Centrum Przygotowań Paraolimpijskich w Tarnowie. – Moim zdaniem powstanie ośrodka pozwoli nie tylko na promocję miasta, ale także na organizację imprez międzynarodowych w Tarnowie – podkreślał Bogusław Szczepański, członek prezydium Polskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start” w trakcie posiedzenia Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki.

  czytaj więcej

 • Właściciel zabezpieczył zniszczony przez pożar Młyn Szancera

  Po tym jak ogień strawił wnętrze zabytkowego budynku, nie można było do niego wchodzić. Do tej pory właściciel nie dostosowywał się do zaleceń nadzoru budowlanego i przy młynie nie postawił tablic ostrzegawczych ani nie naprawił ogrodzenia. W końcu udało się dojść do porozumienia z inwestorem.

  czytaj więcej

 • I LO w czołówce szkół średnich w Małopolsce

  I Liceum Ogólnokształcące zajęło 12 miejsce w rankingu małopolskich szkół średnich opublikowanym na łamach Gazety Wyborczej 21 kwietnia. – Klasyfikacja ta potwierdza słuszność naszych działań podejmowanych w ramach przygotowań uczniów do matury, olimpiad i konkursów – mówi Jadwiga Skolmowska, dyrektor I LO.

  czytaj więcej

 • Ranking "DP": Gimnazjum społeczne najlepsze w Tarnowie

  W ubiegłym tygodniu "Dziennik Polski" opublikował ranking najlepszych tarnowskich gimnazjów, przygotowany w oparciu o tzw. wskaźnik EWD, określający efektywność nauczania. Pierwsze miejsce na liście zajmuje Społeczne Gimnazjum Matematyczno-Przyrodnicze Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

  czytaj więcej

 • Kolejny dzień procesu ws. afery korupcyjnej. Kto złożył propozycję łapówki prezydentowi Ścigale?

  W kolejnej odsłonie procesu ws. tarnowskiej afery korupcyjnej zeznawał Piotr W. z firmy STRABAG. Były pracownik giganta budowlanego potwierdza przed sądem przekazywanie łapówek byłemu prezydentowi Tarnowa. Piotr W. podkreślił jednak, że to nie przedstawiciele STRABAGA wyszli z taką inicjatywą. Główny świadek oskarżenia przekonywał, że z taką propozycją miał się do niego zwrócić ówczesny prezes żużlowej sportowej spółki akcyjnej Unia Tarnów Bogdan G.

  czytaj więcej

 • Przy drogach powiatu tarnowskiego znaleziono 16 ton śmieci

  To niechlubny rekord. Akcję wiosennych porządków, jak co roku, zorganizował Powiatowy Zarząd Dróg. Pracownicy przez miesiąc wysprzątali ponad 580 kilometrów przydrożnych rowów i poboczy.

  czytaj więcej

 • Kolejny etap termomodernizacji

  Kilkunastu oferentów rywalizuje w przetargu na wykonanie termomodernizacji budynków czterech przedszkoli (nr 5, 14, 15, 19) i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Mickiewicza. Zwycięzcę przetargu powinniśmy poznać w ciągu dwóch tygodni.

  czytaj więcej

 • Uczniowskie laury docenione na sesji Rady Powiatu

  Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego stała się okazją do podsumowania ostatnich osiągnięć uczniów szkół z terenu powiatu. Tradycyjnie już podczas obrad wręczone zostały dyplomy gratulacyjne i okolicznościowe zestawy upominków od samorządu powiatu, dla uczniów, którzy w ostatnich miesiącach uzyskali znaczące osiągnięcia naukowe, sportowe oraz w zakresie promocji powiatu tarnowskiego.

  czytaj więcej

 • Łatwiej dla niepełnosprawnych w budynkach UMT

  Trzy specjalnie przystosowane dla osób niepełnosprawnych windy zostaną zamontowane w budynkach Urzędu Miasta Tarnowa. Poprawią one dostępność do poszczególnych jednostek organizacyjnych magistratu. Przetargi na rozbudowę obiektów urzędu przy ul. Goldhammera 3, Nowej 4 i Mickiewicza 2 zostały już ogłoszone.

  czytaj więcej

 • Właściciel zniszczonego Młyna Szancera nie wypełnia zaleceń nadzoru budowlanego

  Po tym jak w Wielkanoc ogień strawił drewniane wnętrze zabytkowego budynku, nie można do niego wchodzić. Powinny przed tym przestrzegać tablice informacyjne, a właściciel miał także naprawić ogrodzenie. Nie dość, że tego nie zrobił, to nadal wynajmuje część placu przy budynku na parking samochodowy.

  czytaj więcej

 • Modernizacja pomnika I transportu do KL Auschwitz

  Niebawem rozpocznie się drugi etap modernizacji Pomnika Pierwszego Transportu Polskich Więźniów Politycznych do Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz w Oświęcimiu. W ramach drugiego etapu sprawdzony zostanie stan fundamentów pomnika, wymieniona płyta główna oraz maszty flagowe. Przed płytą główną zostanie ułożony bruk z historycznej drogi, którą przeszli więźniowie pierwszego transportu. Prace będą kosztowały ok. 40 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Ruszył egzamin gimnazjalny

  Ponad tysiąc uczniów tarnowskich szkół rozpoczęło dzisiaj (21 kwietnia) zmagania z egzaminem kończącym edukację na poziomie szkoły gimnazjalnej. Na początek gimnazjaliści otrzymają do rozwiązania arkusze z wiedzy humanistycznej, w kolejnym dniu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. 23 kwietnia przystąpią do testu z języka obcego.

  czytaj więcej

 • Uczniowie wyposażeni w odblaski jadą na wycieczkę

  Zestawy elementów odblaskowych, uczniom Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Tarnowie, przekazał poseł Robert Wardzała, który na początku roku zainicjował kampanię społeczną „Modnie w odblaskach - bezpiecznie na drodze”. To odpowiedź na prośbę dzieci i młodzieży z tej placówki. Rozdawaniu elementów odblaskowych towarzyszyła prelekcja przedstawiciela Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

  czytaj więcej

 • Dołącz do zbiórki i pomóż dzieciom z Ukrainy

  Szpital św. Łukasza w Tarnowie wraz ze Stowarzyszeniem Malta Służba Medyczna po raz kolejny organizują pomoc dla Załucza. Głównym celem najbliższej wizyty jest wsparcie działającego tam ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych. Obecnie przebywa w nim około 130 dzieci z różnego rodzaju upośledzeniami psychicznymi i ruchu. Są tam osoby z zespołem Downa, dziecięcym porażeniem mózgowym, różnego rodzaju defektami spowodowanymi awarią w Czarnobylu.

  czytaj więcej

 • Parkingi przyszpitalne w Tarnowie - gdzie i ile zapłacimy?

  Od piątku pacjenci szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie nie muszą płacić za pierwszą godzinę postoju na wewnętrznym parkingu miejskiej lecznicy. Każda kolejna godzina kosztuje 3 zł. Darmowy będzie natomiast postój w weekendy. Na razie nie wiadomo, czy podobne zasady będą obowiązywać przed szpitalem wojewódzkim im. św. Łukasza.

  czytaj więcej

 • XVI Dyktando Ortograficzne "O złote pióro" - zdjęcia

  W Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie odbyło się XVI Dyktando Ortograficzne - "O złote pióro". W tym roku na konkurs przyjechali nie tylko regionalni specjaliści od języka polskiego, ale także ogólnopolscy mistrzowie, którzy chcieli napisać słynne dyktando profesora Uniwersytetu Jagielońskiego, Bogusława Dunaja.

  czytaj więcej

 • Motoserce - Motocykliści dzieciom - zdjęcia

  W obiektywie Tarnowianin.com

  W sobotę, 18 kwietnia, ulicami Tarnowa przejechała parada jednośladów i zabytkowych samochodów. Tak fani motoryzacji rozpoczęli akcję Motoserce – Motocykliści dzieciom.

  czytaj więcej

 • Szkoły z Tarnowa walczyły w Finałach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich

  Dwa dni emocjonujących pojedynków, bardzo dobra organizacja, niesamowita atmosfera. Chyba tak można podsumować najkrócej to, co się działo 14-15 kwietnia w Poznaniu na Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich. Dla tarnowskich szkół to był także bardzo intensywny czas. Niestety nie udało się obronić tytułu Mistrza Polski.

  czytaj więcej

 • Wybrano prorektorów tarnowskiej PWSZ

  W czwartek wybrano prorektorów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Przedstawiciele pracowników i studentów uczelni powierzyli dr Małgorzacie Kołpie stanowisko prorektora ds. współpracy i rozwoju, prorektorem ds. studenckich i dydaktyki została natomiast dr Małgorzata Martowicz.

  czytaj więcej

 • Tarnów: Powtórzone wybory już 26 kwietnia

  W obiektywie Tarnowianin.com

  Za niecały tydzień odbędą się powtórzone wybory do rady miejskiej w trzecim okręgu wyborczym w Tarnowie. - O ile wybory samorządowe były wielopłaszczyznowe, bo dokonywaliśmy wyboru prezydenta i radnych sejmiku, o tyle 26 kwietnia wybieramy siedmiu radnych w okręgu trzecim - mówi sędzia Daniel Panocha, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej.

  czytaj więcej

 • Podsumowanie XXIII Finału WOŚP: Tarnów zebrał ponad 257 tys. zł

  Podsumowano XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trzy tarnowskie sztaby WOŚP zebrały w tegorocznej imprezie ponad 257 tys. zł – poinformowano podczas piątkowej konferencji w tarnowskim magistracie.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum