• Zadał swojej dziewczynie 100 ciosów nożem. Jest wyrok dla zabójcy

  Sprawca zabójstwa swojej byłej dziewczyny w Jadownikach koło Brzeska został w piątek skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. 32-latek spod Tuchowa w marcu 2015 roku zasztyletował swoją dziewczynę, mieszkankę Lipnicy. Czuł się oszukany i zdradzony. Nakrył 29-letnią Iwonę S. w motelu w Jadownikach z nowym partnerem.

  czytaj więcej

 • Jazda motocyklem po lodzie okupiona poważną kontuzją

  Wyjątkowo nierozsądnie zachował się młody mieszkaniec gminy Borzęcin (pow. brzeski), który 10 stycznia kierując motocyklem wjechał na taflę zamarzniętego stawu w Borzęcinie Dolnym.

  czytaj więcej

 • Nowe przystanki autobusowe w Tarnowie

  W przyszłym roku na terenie miasta pojawi się sześć nowych przystanków. Wyznaczenie dodatkowych miejsc postojowych dla autobusów ma związek z oddaniem do użytkowania nowych połączeń drogowych na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej, a także zmianą trasy linii nr 24.

  czytaj więcej

 • Martwe karpie wyrzucone koło garaży za ul. Wieniawskiego

  W dniu 31 grudnia 2015 roku jeden z mieszkańców powiadomił Straż Miejską, że w okolicy garaży znajdujących się za ul. Wieniawskiego w Tarnowie znajdują się martwe karpie. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze Straży Miejskiej znaleźli ok. 50 sztuk porzuconych karpi. Dwa z nich nabite były na ogrodzenie.

  czytaj więcej

 • Od wyborów parlamentarnych minęły 2 miesiące. Z Tarnowa nie zniknęły wszystkie plakaty kandydatów

  Plakaty wyborcze powinny zniknąć do końca listopada i w zdecydowanej większości tak się stało. Zostało jednak kilka dużych bilbordów, między innymi przy ulicy Krakowskiej. Grozi za to mandat od 20 do 500 złotych, ale kandydaci tłumaczą się, że usunięcie bilbordu ze swoim wizerunkiem wcale nie jest łatwe.

  czytaj więcej

 • Tarnowska Rada Seniorów w nowym składzie

  Powołana we wrześniu Tarnowska Rada Seniorów zmieniła swój skład. W miejsce Anny Czech, która od października jest posłem na Sejm RP, została wybrana Barbara Koprowska. O wyborze zdecydowali tarnowscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie. Kadencja rady zaplanowana jest na lata 2015 – 2019.

  czytaj więcej

 • Tarnów otrzymał ponad 14 mln dofinansowania

  Zgodnie z umową podpisaną przez prezydenta Romana Ciepielę i wicemarszałka małopolskiego Stanisława Sorysa, miasto otrzymało 14 mln 341 tys. złotych z tytułu dofinansowania do trzech zrealizowanych inwestycji drogowych. - To bardzo dobra wiadomość, pozwalająca zakończyć proces rozpoczęty przed kilkoma miesiącami – komentuje prezydent Roman Ciepiela.

  czytaj więcej

 • Przywitaj Nowy Rok na tarnowskim Rynku

  Tradycyjnie już Tarnowskie Centrum Kultury organizuje powitanie Nowego Roku na tarnowskim Rynku. Mieszkańcom, którzy zdecydują się w ten sposób pożegnać mijających dwanaście miesięcy, towarzyszyć będzie muzyka odtwarzana z playlisty. O północy natomiast zaplanowano 8-minutowy pokaz sztucznych ogni.

  czytaj więcej

 • Radni uchwalili budżet Tarnowa na 2016 rok

  Radni uchwalili zaproponowany przez prezydenta Romana Ciepielę budżet Tarnowa na 2016 rok. Przed głosowaniem prezydent przedłożył radnym szereg autopoprawek, które wynikały z złożonych przez rajców propozycji zmian do projektu budżetu. Za przyjęciem budżetu głosowali niemal wszyscy obecni na sali radni. Przeciwny przyjęciu uchwały budżetowej był radny Marek Ciesielczyk. Wcześniej radni przyjęli wieloletnią prognozę finansową Gminy Miasta Tarnowa na lata 2016 – 2026.

  czytaj więcej

 • Stadion Miejski w budżecie

  Radni zaakceptowali złożoną przez prezydenta autopoprawkę do przyszłorocznego budżetu, która zakłada realizację w najbliższych latach długo oczekiwanej przebudowy Stadionu Miejskiego w Tarnowie.

  czytaj więcej

 • Darmowe bilety na autobus dla bezrobotnych

  Przeszło 1700 osób bezrobotnych skorzystało z darmowych biletów autobusowych w okresie od września do 22 grudnia. Nieodpłatne podróżowanie komunikacją miejską to efekt podjętej we wrześniu uchwały Rady Miejskiej wprowadzającej możliwość bezpłatnych przejazdów dla osób niezatrudnionych.

  czytaj więcej

 • Włamywacz dotkliwie pobił 88-letnią kobietę

  Włamywał się do domów, kradł różne przedmioty. Ostatnio dotkliwie pobił 88-letnią kobietę – teraz zatrzymany przez tarnowskich policjantów odpowie za swoje przestępstwa, spędzając najbliższe miesiące w Zakładzie Karnym w Tarnowie.

  czytaj więcej

 • Mieszkańcy z petycją: Nie zmieniajcie nazw ulic na aleję L. Kaczyńskiego

  Na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie złożono petycję podpisaną w internecie przez ponad tysiąc osób, w której mieszkańcy apelują, aby nie zmieniać nazw ulic Spokojnej, Elektrycznej i Błonie na aleję Lecha Kaczyńskiego. Wcześniej z wnioskiem dotyczącej takiej zmiany wystąpiło stowarzyszenie Prawy Tarnów.

  czytaj więcej

 • Na południowej obwodnicy Tarnowa pojawiły się już urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości

  Prędkość będzie sprawdzana na trasie o długości 4 kilometrów 400 metrów, między wjazdem na obwodnicę od strony Ładnej/Rzeszowa, a zjazdem na ulice Tuchowską w stronę Tuchowa czy też centrum miasta. Pomiar ma w pełni ruszyć na początku roku. Tymczasem pojawia się pytanie o sens odcinkowego pomiaru w tym miejscu.

  czytaj więcej

 • 51 osób skorzystało z amnestii mandatowej w Tarnowie

  51 osób skorzystało z amnestii mandatowej przeprowadzonej przez tarnowską Straż Miejską 23 grudnia. 42 osoby przyszły do siedziby strażników ze swoimi sprawami. Pozostałym osobom darowano winy na mieście.

  czytaj więcej

 • Ferie zimowe w Tarnowie

  Basen, lodowisko, wspinaczka i karting to najczęściej wybierane atrakcje podczas zeszłorocznych ferii zimowych. W ubiegłym roku z zajęć przygotowanych przez magistrat skorzystało ponad 14 tysięcy małych tarnowian. Jak będzie w tym roku? Program „Ferie Zimowe Tarnów 2016” rusza już 16 stycznia. Miasto na tegoroczne zajęcia przekazało 94 tysiące złotych.

  czytaj więcej

 • Pociąg Dunajec odjedzie z Tarnowa wcześniej, ale i tak za późno dla sporej grupy pasażerów

  Na prośbę pasażerów popularny pociąg Dunajec zmieni nieco od czwartku godziny kursowania, ale niewiele to pomoże. Od czwartku będzie wyjeżdżał z Tarnowa wcześniej, bo o 6:53, ale i tak planowano dotrze do Krakowa dopiero dwie minuty przed 8.00. Czyli za późno, żeby zdążyć do pracy na tę godzinę.

  czytaj więcej

 • Zabytkowe elewacje do remontu

  Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków wyraził zgodę na remont elewacji budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie oraz Gimnazjum nr 2 w Tarnowie. Szacunkowy koszt modernizacji jednego budynku to kilkaset tysięcy złotych, ale realizacja prac zależy od tego, czy w przyszłorocznym budżecie znajdą się pieniądze na ten cel.

  czytaj więcej

 • Proces w sprawie śmierci kibica Tarnovii będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami

  Sąd na pierwszej rozprawie podkreślił, że sprawa jest ściśle związana z konfliktem pomiędzy kibicami dwóch tarnowskich klubów. Zdaniem sądu istnieje realne prawdopodobieństwo, że jawność rozprawy mogłaby wywołać zakłócenie spokoju publicznego. Przypomnijmy, 24-letni kibic Tarnovii zginął potrącony przez sympatyka Unii. Prokuratura nie znalazła jednak dowodów na to, że było to działanie umyślne. Dlatego oskarżyła sprawcę o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

  czytaj więcej

 • Dwie nowe karetki dla Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego

  15 grudnia Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego otrzymała dwie nowe karetki marki Fiat Ducato. Karetki te zostały sfinansowane ze środków Wojewody Małopolskiego.

  czytaj więcej

 • Przełom w sprawie zmowy przetargowej na budowę tarnowskiego łącznika z autostradą A4?

  Jak dowiedziało się Radio Kraków, jedna z firm przyznała się przed Urzędem Kontroli Skarbowej do milionowych oszustw związanych z tą inwestycją. Jak już informowało Radio Kraków, podczas śledztwa w sprawie zmowy przetargowej wyszło na jaw, że tarnowski łącznik z autostradą dało się wybudować nawet za 14-15 milionów złotych. Tymczasem miasto zapłaciło za tę inwestycję 40 milionów złotych. Podobną kwotę chce teraz odzyskać od trzech firm.

  czytaj więcej

 • Kolejny certyfikat dla TCI

  Małopolska Organizacja Turystyczna po raz czwarty przyznała certyfikaty dla regionalnych jednostek Informacji Turystycznej. W gronie najlepszych po raz kolejny znalazło się Tarnowskie Centrum Informacji, które otrzymało najwyższą kategorię – cztery gwiazdki.

  czytaj więcej

 • Prace społeczne za jazdę motocrossem po tarnowskiej galerii handlowej

  Sąd w Tarnowie ogłosił wyrok w sprawie słynnego przejazdu po galerii handlowej motocrossem. Nastolatkowie - bohaterowie przejazdu zostali skazani na prace społeczne: kierowca pojazdu na 6 miesięcy po 20 godzin, jego dwaj pomocnicy na 3 miesiące. Nastolatkowie zostali uznani winnymi narażenie klientów galerii na bezpośrednio niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Skazano ich, mimo że prokurator dwukrotnie wnioskował o warunkowe umorzenie kary.

  czytaj więcej

 • Świąteczne paczki dla potrzebujących

  Około sto paczek dla najbardziej potrzebujących przygotował tarnowski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W każdej znalazła się żywność o długotrwałym terminie przydatności za ok. 100 złotych.

  czytaj więcej

 • Nowy Stadion Miejski w Tarnowie?

  Przebudowa Stadionu Miejskiego w miejsce budowy stadionu lekkoatletycznego w Mościcach – to propozycja autopoprawki do budżetu na 2016 rok, którą gotowy jest wprowadzić prezydent Roman Ciepiela. Deklaracja w tej sprawie padła podczas spotkania z przedstawicielami środowisk sportowych Tarnowa jako reakcja na decyzję Komisji Ekonomicznej Rady Miejskiej o usunięciu z projektu budżetu budowy stadionu lekkoatletycznego.

  czytaj więcej

 • Prawnicy tarnowskiego magistratu: Radni nie powinni zmieniać nazwy trzech ulic na aleję L. Kaczyńskiego

  Z taką inicjatywą zmiany nazwy ulic Spokojnej, Elektrycznej i Błonie na aleję Lecha Kaczyńskiego wystąpiło stowarzyszenie Prawy Tarnów. Tymczasem prawnicy przypominają, że według przyjętych przez tarnowską Radę Miasta zasad, nie powinno się zmieniać nazw ulic obowiązujących przed 1939 rokiem.

  czytaj więcej

 • Tarnowskie MPK testuje hybrydy

  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozpoczęło w Tarnowie testy autobusu Volvo 7900 Hybrid. Jazdy próbne potrwają do 4 stycznia. - Po tym terminie będzie czas na decyzje, czy zakupimy hybrydy, czy też diesle. W styczniu testować będziemy też pojazdy hybrydowe firmy Solaris – komentuje Jerzy Wiatr, prezes MPK.

  czytaj więcej

 • Kolędowanie w Mościcach połączone z ogniskiem

  Wspólne kolędowanie połączone z ogniskiem to świąteczna propozycja Centrum Sztuki Mościce. Spotkanie zaplanowano na 27 grudnia przed siedzibą Centrum. Rozpoczęcie o godz. 17.

  czytaj więcej

 • 22 grudnia: Kolędowanie na schodach teatru

  Od kilku lat na schodach tarnowskiego teatru odbywa się niezwykłe muzyczne spotkanie. W grudniowe popołudnie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, aktorzy Solskiego śpiewają kolędy zabieganym tarnowianom.

  czytaj więcej

 • Modernizacja tras wylotowych

  Rondo na ul. Wiśniowej, kładka dla pieszych nad autostradą, dwa ronda na ul. Krakowskiej - to między innymi założenia programu modernizacji układu komunikacyjnego w Tarnowie. – Praktycznie wszystkie drogi wylotowe z miasta należy zmodernizować. Patrząc od północy, chcemy przebudować cały układ drogowy tarnowskiego odcinka drogi krajowej numer siedemdziesiąt trzy – wyjaśnia prezydent Roman Ciepiela.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum