• Sobota: Koncert Raz Dwa Trzy w Brzesku

  Słuchamy ich już od ćwierć wieku. Zespół Raz Dwa Trzy obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji zagra w najbliższą sobotę jubileuszowy koncert w Brzesku. Początek o godz. 19 w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym.

  czytaj więcej

 • Łukasz Maciejewski z Nagrodą I stopnia Szkoły Filmowej w Łodzi

  Autorski program edukacyjny Łukasza Maciejewskiego doczekał się wyjątkowego wyróżnienia od władz łódzkiej "Filmówki". Tarnowski krytyk otrzymał bowiem właśnie jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień szkoły: przyznaną przez Rektora Nagrodę I Stopnia Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi "za wyróżniającą się pracę zawodową w roku akademickim 2014/2015".

  czytaj więcej

 • Świątecznie i charytatywnie z chórem Gos.pl w dworku Paderewskiego

  Już 12 grudnia (sobota) o godz. 18.00 w Letniej Sali Koncertowej kompleksu dworsko-parkowego I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej Tarnowski Chór Gos.pl wprowadzi melomanów w nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Ciepła atmosfera koncertu oraz wyjątkowy charakter przygotowanego programu z pewnością dostarczą słuchaczom niezapomnianych wrażeń w oczekiwaniu na najpiękniejszy czas w roku. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom.

  czytaj więcej

 • Młodzi artyści spotkają się w Kąśnej Dolnej

  Od 23 do 27 listopada 2015 roku w Centrum Paderewskiego Kąśna Dolna odbędzie się Festiwal „Tydzień Talentów”, jedno ze sztandarowych przedsięwzięć tej instytucji kultury, o randze ogólnopolskiej. Jego celem jest promocja młodych artystów poprzez danie im możliwości rozpoczęcia kariery na estradach koncertowych. Wydarzeniu patronuje Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

  czytaj więcej

 • W kinie "Marzenie" będzie nowy system alarmowy

  Ponad 160 tys. złotych będzie kosztował system alarmowy, który zostanie zamontowany w kinie „Marzenie”. Dostosowanie budynku kina do obowiązujących przepisów bezpieczeństwa pożarowego było warunkiem koniecznym do prowadzenia dalszej działalności.

  czytaj więcej

 • Śpiewali patriotyczne pieśni pod teatrem

  Ponad tysiąc osób wzięło udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych pod tarnowskim teatrem 11 listopada. Mieszkańcy w ten sposób postanowili uczcić 97. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

  czytaj więcej

 • Kukiz zwrócił honorarium za koncert w Borzęcinie

  Jak zapowiedział, tak zrobił. Paweł Kukiz przelał na konto Urzędu Gminy w Borzęcinie swoje honorarium za koncert, który odbył się tu 26 lipca. Dzięki przekazanym środkom dzieci ze szkół podstawowych z gminy Borzęcin będą mogły nieodpłatnie korzystać z basenu ucząc się, lub doskonaląc swoje techniki pływania. Na najbliższej sesji, Rada Gminy Borzęcin wprowadzi przekazane przez artystę środki do budżetu. Uruchomienie projektu planuje się w trzeciej dekadzie listopada.

  czytaj więcej

 • Kino w Oleśnie: Filmy na życzenie, szarlotka i wygodne poduchy

  W tym kinie filmy można oglądać nawet na leżąco. Ale co ważniejsze, w kameralnej, swojskiej atmosferze i z otwartością na sugestie widzów np. co do repertuaru. A jest w czym wybierać, bo Kino w Oleśnie koło Dąbrowy Tarnowskiej - podobnie jak to w Olszynach - powstało w ramach sieci "Kino Za Rogiem". Dzięki temu ma dostęp do bogatej bazy filmów. Może nie zawsze najnowszych tytułów, ale nie o to w tym projekcie chodziło.

  czytaj więcej

 • W tarnowskim Muzeum Etnograficznym można poczuć się jak w starożytnym Egipcie

  W ramach nowej wystawy pod tytułem "Gdy Słońce Było Bogiem" można zobaczyć ponad 100 wiernych kopii przedmiotów z tamtego okresu, w tym kopie złotej maski Tutenchamona, wyposażenie grobu faraona czy też rydwan. Wszystko zostało wzbogacone o efekty audiowizualne.

  czytaj więcej

 • Wystawa fotografii "Kocham! Tarnów cd."

  Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na odnowioną wystawę fotografii „Kocham! Tarnów cd.”, która została zrealizowana przy wsparciu Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 października o godzinie 18.00.

  czytaj więcej

 • Casting do roli Babci w spektaklu "Bunia"

  Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie ogłasza casting do roli głównej - Babci w spektaklu "BUNIA" w reżyserii Jacka Jabrzyka. Premiera zaplanowana jest na grudzień 2015 r. Na casting teatr zaprasza kobiety w wieku 60+.

  czytaj więcej

 • Nowy dyrektor Centrum Paderewskiego ma nową wizję tej instytucji

  Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej już oficjalnie z nowym dyrektorem. Jak dowiedziało się Radio Kraków, wybrany na to stanowisko przez komisję konkursową tenor Łukasz Gaj. Został powołany do pełnienia tej funkcji przez zarząd powiatu tarnowskiego. Od 19 października jest oficjalnie szefem tej instytucji.

  czytaj więcej

 • Delegacja chasydów gościła w Tarnowie

  Plany na przyszłoroczną edycję Galicjaner Sztetl - Dni Pamięci Żydów Galicyjskich były głównym tematem spotkania, które odbyło się 13 października w Tarnowie. Tradycyjni polscy chasydzi z kręgu chasydów Bobowskich związani z Tarnowem odwiedzili nasze miasto i spotkali się z władzami.

  czytaj więcej

 • Weekend w Tarnowie: Tanecznie i z humorem

  Najbliższy weekend upłynie zdecydowanie pod znakiem tańca. Będzie także duża dawka humoru i kinowo – teatralnych wrażeń.

  czytaj więcej

 • Tablica pamiątkowa dla tarnowskiego Mozarta. Mija 200 lat od urodzin Józefa Krogulskiego

  W Tarnowie upamiętniono Józefa Krogulskiego, wybitnego muzyka, który 200 lat temu urodził się w tym mieście. Krogulski był pianistą, kompozytorem, pedagogiem i dyrygentem chórów kościelnych. Urodził się 12 października 1815 roku. Nazywany był "polskim Mozartem", umarł w bardzo młodym wieku - bo mając zaledwie 26 lat.

  czytaj więcej

 • Grand Prix dla "Taty" według Małgorzaty Bogajewskiej

  Znamy już zwycięzców XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2015. Teatr „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie zdeklasował konkurencję zdobywając cztery z dziesięciu nagród.

  czytaj więcej

 • XIX Festiwal Komedii Talia 2015 rozpoczęty

  XIX Festiwal Komedii Talia 2015 uważam za otwarty – tą tradycyjną formuła zainaugurowano tarnowski przegląd teatralny. W ramach tegorocznego festiwalu możemy zobaczyć osiem spektakli konkursowych i dwa towarzyszące. Gala finałowa festiwalu odbędzie się 27 września.

  czytaj więcej

 • Największy mural w Tarnowie gotowy

  Zakończyły się prace nad największym muralem w Tarnowie. W środę, 16 września, podczas warsztatów wykonano ostatnie elementy obrazu pt. „Dawno temu w przyszłości”, który powstał na budynkach oraz murze przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

  czytaj więcej

 • Literacki Debiut Roku z tarnowskim akcentem

  Powieść "Anna May", mieszkającej niegdyś w Tarnowie Agnieszki Opolskiej, została nagrodzona tytułem Literacki Debiut Roku 2015. Kapituła wybierała spośród ponad 300 pozycji z całego kraju.

  czytaj więcej

 • Tarnów: Archeolodzy będą szukać pieca należącego do Celtów

  Badacze wykopaliska poprowadzą w podtarnowskiej Pasiece Otfinowskiej, wsi położonej w dolinie Dunajca. Do tej pory najważniejszym odkryciem w tym miejscu były ślady wytopu żelaza.

  czytaj więcej

 • Borzęcin: SoundNGrace zamiast Grzeszczak

  Planowany w dniu 23 sierpnia br. koncert Sylwii Grzeszczak w Łękach gm. Borzęcin podczas XI Borzęckiego Święta Grzyba NIE ODBĘDZIE SIĘ. Powodem odwołania koncertu jest stan zdrowia Artystki uniemożliwiający przybycie na koncert. Stosowna informacja dotarła organizatorów późnym wieczorem w piątek, 21 sierpnia br.

  czytaj więcej

 • Jazzowe Emanacje na tarnowskim Rynku

  Ostatni wakacyjny występ na płycie głównej Rynku należeć będzie do Dawid Lubowicz Jazz Ensemble. Koncert, który będzie grany w ramach festiwalu Emanacje 2015, odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 19:00. Wstęp jest wolny.

  czytaj więcej

 • Koralobranie po raz drugi - 22 sierpnia

  Zabawa koralami, nauka zumby i konkursy z nagrodami czekają na wszystkich, którzy w sobotę, 22 sierpnia, wezmą udział w II Tarninowym Koralobraniu. Impreza rozpocznie się o godzinie 11 w Parku Strzeleckim „Letnim Śniadaniem na Trawie”, podczas którego odbędzie się konkurs na najzdrowszą kanapkę i "Pocztówkę ze smakiem".

  czytaj więcej

 • Ostatni koncert z cyklu Był Sobie Blues

  W najbliższy piątek ostatni koncert w ramach festiwalu „Był Sobie Blues”. Na płycie głównej Rynku muzycy zagrają o godzinie 19.  W przeddzień występu zaplanowano klubowy koncert Sam Na Sam z Bluesem w Piwnicach TCK.

  czytaj więcej

 • Wilki zagrają na Dożynkach Gminy Tarnów

  W najbliższy weekend na stadionie sportowym w Zbylitowskiej Górze odbędą się Dożynki Gminy Tarnów. Będą tradycyjne obrzędy dożynkowe, ale nie zabraknie także innych rozrywek. Publiczność rozbawi Krzysztof Piasecki z programem „Kabaret jakiego nie było", a muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Wilki.

  czytaj więcej

 • Zabytkowa kropielnica w zbiorach tarnowskiego muzeum

  W tarnowskim Muzeum Okręgowym można oglądać zabytkową granitową kropielnicę - informuje Radio Kraków. Wykopano ją 2 lata temu podczas remontu tarnowskiego Burku. Eksponat został przekazany na wystawę przez miejscowych archeologów.

  czytaj więcej

 • Wałowa Str. Art. w Tarnowie zainaugurowana

  Diabeł straszył, karykaturzysta rysował, a kataryniarz grał. Wczoraj tarnowski deptak opanowali uliczni artyści, którzy odwiedzili miasto w ramach Wałowa Str.Art. Była to inauguracja projektu mającego na celu ożywianie ulicy Wałowej.

  czytaj więcej

 • Jedno z najmniejszych kin w Polsce powstało w Olszynach k. Tarnowa

  W Olszynach na południu powiatu tarnowskiego powstało jedno z najmniejszych kin w Polsce. W wyremontowanej świetlicy "U Skrzata" zmieściło się 12 foteli i 8 wygodnych siedzisk. Jest też profesjonalny sprzęt i ambitne plany. Kino w Domu Ludowym w Olszynach ma zapewniać rozrywkę na wysokim poziomie, ale też bawić w kameralnej atmosferze. Bilety mają kosztować co najwyżej 5 złotych.

  czytaj więcej

 • Był Sobie Blues w sierpniowe piątki

  W sierpniowe piątki Był Sobie Blues już po raz dziesiąty zagości w Tarnowie. W tym roku odbędą się 3 koncerty plenerowe na płycie głównej Rynku. W przeddzień każdego występu zaplanowano klubowe koncerty Sam Na Sam z Bluesem w Piwnicach TCK.

  czytaj więcej

 • Powstaje mural: "Dawno temu w przyszłości"

  Mikołaj Rejs rozpoczął malowanie zajmującego powierzchnię 230 metrów kwadratowych muralu na budynkach oraz murze przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie. W pracach pomogą mu dzieci i młodzież z pałacowych warsztatów.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum