• Krzepki staruszek nie dał się oszukać

  Próbowali okraść staruszka wykorzystując legendę „na policjanta”. Zostali poturbowani i uciekli nie zabierając z mieszkania pokrzywdzonego żadnych przedmiotów.

  czytaj więcej

 • Para włamywała się do samochodów. Wpadła

  Policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Zachód oraz Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do samochodów. Kobieta i mężczyzna w sumie dokonali kilkudziesięciu kradzieży na terenie całej Polski. Teraz najbliższe miesiące spędzą za kratami.

  czytaj więcej

 • Dwaj mężczyźni okradali własnego pracodawcę

  Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież elementów miedzianych, aluminiowych i stalowych na szkodę swojego pracodawcy.

  czytaj więcej

 • Niewybuch znaleziony w Dębinie koło Wojnicza

  W środę 9 grudnia około godziny 11 właściciel posesji w Dębinie Zakrzowskiej (gmina Wojnicz) wykonując prace ziemne wykopał pocisk będący niewybuchem. Na miejsce skierowano policjantów KP Wojnicz oraz nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego KMP w Tarnowie, którzy zabezpieczyli znalezisko.

  czytaj więcej

 • Okradli sklep - uciekając samochodem potrącili ochroniarza

  Pod koniec listopada w sklepie przy ul. Krakowskiej w Tarnowie miała miejsce kradzież akcesoriów samochodowych. Dwaj złodzieje w wieku 25 i 35 lat nie spodziewali się, że są obserwowani przez pracownika ochrony. Gdy próbowali wyjść ze sklepu ze skradzionymi przedmiotami pracownik ochrony usiłował ich zatrzymać. Mężczyźni jednak wyrwali się, szybko wsiedli do swojego samochodu Mitsubishi Colt i dynamicznie ruszyli z parkingu. Interweniujący pracownik ochrony, który chciał ich zatrzymać, został potrącony przez kierującego samochodem. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, interwencja zakończyła się jedynie ogólnymi potłuczeniami.

  czytaj więcej

 • Polsko-ormiańskie małżeństwo z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi

  Funkcjonariusze Śląsko–Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w Tarnowie nielegalne wyroby akcyzowe warte ponad 17 tysięcy złotych.

  czytaj więcej

 • Tragiczny finał imprezy pod Brzeskiem. Nie żyje 20-latek, który wypadł przez okno

  W szpitalu uniwersyteckim w Krakowe zmarł 20-latek, który w niedzielę podczas imprezy urodzinowej w remizie OSP w Porębie Spytkowkiej wypadł przez okno.

  czytaj więcej

 • Oszuści paliwowi za kratkami

  W 2013 roku grupa mężczyzn z powiatu tarnowskiego postanowiło założyć na terenie Małopolski fikcyjną spółkę paliwową. Firma ta dokonywała zakupu różnego rodzaju paliwa od spółek i prywatnych przedsiębiorców z Polski, a następnie dalej odsprzedawała paliwo na rynek tarnowski. Z pozoru nic nielegalnego – niestety za zakupione paliwo firma nie regulowała żadnych należności wobec swoich wierzycieli. Oszuści w ten sposób wzbogacili się na kwotę ponad 700.000 złotych.

  czytaj więcej

 • Nieudana próba kradzieży torebki

  Do nieudanej próby kradzieży doszło wczoraj, 2 grudnia, na terenie miasta. Dwóch młodych mężczyzn, w późnych godzinach wieczornych, próbowało wyrwać torebkę 47-letniej kobiecie.

  czytaj więcej

 • Brzesko-Jasień: 37-latek z marihuaną

  Kradzież, uchylanie się od płacenia alimentów, jazda samochodem w stanie nietrzeźwości – to przyczyny, dla których brzescy policjanci poszukiwali mieszkańca Jasienia. A gdy go wreszcie zatrzymali znaleźli przy nim jeszcze środki odurzające...

  czytaj więcej

 • Policjanci uratowali zaginioną staruszkę

  W środowy poranek (25.11.2015 r.) mieszkańcy Mokrzysk w gminie Brzesko zgłosili zaginięcie krewnej, prawie 83-letniej kobiety. Członkowie rodziny powiadomili mundurowych, że zaginiona ostatni raz widziana była we wtorek wieczorem. Kobieta mieszkała samotnie i była pod opieką rodziny, zaś jej niespodziewaną nieobecność w domu ujawniła odwiedzająca ją rankiem sąsiadka.

  czytaj więcej

 • Rodzice śmiertelnie potrąconego kibica Tarnovii zablokowali szybkie zakończenie sprawy przed sądem

  Prokuraturze nie udało się udowodnić, że było to działanie umyślne, związane z porachunkami pseudokibiców. Dlatego za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia, prokurator chciał dla 26-letniego sprawcy 3 lat więzienia. Prokurator chciał doprowadzić do wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy. Na to jednak nie zgodzili się rodzice śmiertelnie potrąconego kibica Tarnovii.

  czytaj więcej

 • Cudzoziemcy nielegalnie pracowali przy budowie mostu

  Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Tarnowa zatrzymali 3 obywateli Ukrainy nielegalnie pracujących przy budowie mostu w powiecie tarnowskim.

  czytaj więcej

 • Karambol w Okocimiu. 8 rannych

  Do groźnego wypadku doszło w niedzielę wieczorem na drodze krajowej nr 75 w miejcowości Okocim koło Brzeska. W zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody osobowe.

  czytaj więcej

 • Pędził na "czołowe" z radiowozem, bo... spieszył się do szkoły

  Policjanci brzeskiej drogówki patrolujący drogę K-75 w Okocimiu, stali się naocznymi świadkami brawurowych wyczynów kierowcy VW Golfa...

  czytaj więcej

 • Wywrotka ciężarówki z piaskiem - zdjęcia

  Niedostosowanie prędkości było przyczyną wywrócenia się na bok ciężarówki pełnej piasku. Do zdarzenia doszło w piątek rano (ok. godz. 9:18) na drodze wojewódzkiej nr 768 w miejscowości Przyborów (powiat brzeski).

  czytaj więcej

 • Wypadek w Jadownikach koło Brzeska. 4 osoby ranne

  W piątek wieczorem (13 listopada) doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej K-94 w miejscowości Jadowniki koło Brzeska, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce wewnątrz jednego z wraków wciąż pozostawało dwóch poszkodowanych.

  czytaj więcej

 • Brzesko: Samochód pełen kradzionego mięsa

  W miniony piątek policjanci brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli Renault Laguna - mieli informację, że w pojeździe może być przewożone mięso skradzione z jednego z przedsiębiorstw przetwórstwa mięsnego funkcjonującego na terenie Brzeska. Podejrzenia się potwierdziły...

  czytaj więcej

 • Brzesko-Wieliczka: Pościg po A4 za złodziejami paliwa

  Kradzież paliwa, spowodowanie dwóch kolizji drogowych, przekroczenie prędkości - to tylko niektóre zarzuty wobec mieszkańców województwa śląskiego. Brzescy policjanci ścigali ich po autostradzie A4 od Brzeska niemal po Wieliczkę.

  czytaj więcej

 • Szajka złodziei w okolicach Bochni i Brzeska

  Brzescy policjanci zidentyfikowali członka szajki złodziei, która okradała placówki handlowe w Brzesku i Czchowie, a także na terenie powiatu bocheńskiego i limanowskiego. Trwają poszukiwania jego wspólników.

  czytaj więcej

 • Akcja "Znicz": 41 kolizji, 6 wypadków

  Sześć wypadków, w których ucierpiało sześć osób, a jedna poniosła śmierć to bilans policyjnej akcji „Znicz’ z terenu Tarnowa i okolic prowadzonej od 29 października do 2 listopada.

  czytaj więcej

 • Strażacy potrąceni na A4 k. Brzeska

  W sobotę wieczorem w gęstej mgle doszło do wypadku na autostradzie A4 między Krakowem, a Tarnowem.

  czytaj więcej

 • Kolejny członek zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymany

  19 października funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Tarnowa zatrzymali obywatela Polski, członka zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją i sprzedażą towarów akcyzowych.

  czytaj więcej

 • Pijany kierowca autobusu miał zawieźć dzieci na wycieczkę

  Policjanci z Komisariatu Policji w Ciężkowicach udaremnili kontynuowanie jazdy pijanemu kierowcy autobusu wycieczkowego. Kierowca miał zawieźć grupę dzieci z pobliskiej szkoły do podkrakowskiego Tyńca.

  czytaj więcej

 • Zatrzymani za oszustwa na "wnuczka" i "policjanta"

  Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali kolejne osoby odpowiedzialne za oszustwa wobec starszych ludzi metodą "na wnuczka” oraz "na policjanta”.

  czytaj więcej

 • Zarzuty za śmierć na A4 koło Brzeska

  21-latka z Krosna odpowie za spowodowanie wypadku, do którego doszło w lutym na A4 w Brzesku. Zginęło wówczas dwóch siatkarzy - informuje w dzisiejszym wydaniu "Gazeta Krakowska".

  czytaj więcej

 • Zaginiony tarnowianin odnaleziony po 15 latach

  15 lat temu, w lipcu 2000 roku, czterdziestoletni wówczas mężczyzna - mieszkaniec Tarnowa - wyszedł z domu do pracy i ślad po nim zaginął. Po kilku dniach zaniepokojona żona zgłosiła jego zaginięcie na policję. Po 15 latach funkcjonariuszom udało się odnaleźć mężczyznę.

  czytaj więcej

 • Oszust chciał sprzedać koparkę. Cudzą

  Brzescy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który usiłował sprzedać nienależącą do niego koparkę. Niedoszły nabywca uniknął straty w wysokości 47000 zł...

  czytaj więcej

 • Pow. dąbrowski: Mężczyzna zginął w pożarze domu

  Pożar w miejscowości Tonia w powiecie dąbrowskim. Ogień zajął jednorodzinny drewniany dom. W pożarze zginął mężczyzna.

  czytaj więcej

 • Brzesko: Zdewastował cmentarz przez "negatywne emocje"

  Policjanci z Komisariatu Policji w Czchowie (powiat brzeski) w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę znieważenia miejsca spoczynku zmarłych oraz zniszczenia kilkunastu nagrobków w miejscowości Tymowa. Za swe czyny 45-letni mężczyzna poniesie odpowiedzialność karną.

  czytaj więcej

Ostatnio na Forum