Szajka złodziei w okolicach Bochni i Brzeska

Brzescy policjanci zidentyfikowali członka szajki złodziei, która okradała placówki handlowe w Brzesku i Czchowie, a także na terenie powiatu bocheńskiego i limanowskiego. Trwają poszukiwania jego wspólników.

- Zgłoszenia o przestępstwach docierały do policjantów w czerwcu i lipcu 2015 r. Działający w trzyosobowym składzie sprawcy za swój cel upatrzyli sobie przedmioty i pieniądze, pozostawiane przez pracowników sklepów w pomieszczeniach szatni i biur - relacjonuje nadkom. Jarosław Dudek, zastępca naczelnika wydziału prewencji
KPP w Brzesku.

Sposób działania trójki mężczyzn był prosty: dwóch z nich zajmowało rozmową pracownika sklepu, a trzeci niepostrzeżenie wchodził na zaplecze sklepu i zabierał stamtąd upatrzone przedmioty. Łupem sprawców padały dokumenty i prywatne pieniądze obsługi marketów, a w dwóch przypadkach utarg sklepów.

Ustalony przez brzeskich kryminalnych sprawca to 34-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, wielokrotnie karany za kradzieże. Mężczyzna obecnie jest tymczasowo aresztowany w innej sprawie. Policjanci próbują ustalić dane personalne kompanów 34-latka. Wszystkim amatorom cudzej własności grożą kary pozbawienia wolności do lat pięciu.

Tomasz STODOLNY
comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum