Brzesko: Samochód pełen kradzionego mięsa

W miniony piątek policjanci brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli Renault Laguna - mieli informację, że w pojeździe może być przewożone mięso skradzione z jednego z przedsiębiorstw przetwórstwa mięsnego funkcjonującego na terenie Brzeska. Podejrzenia się potwierdziły...

- Samochodem poruszało się trzech mężczyzn w wieku 35, 40 i 65 lat, których łączą bliskie więzy pokrewieństwa - relacjonuje Paweł Łacny z brzeskiej policji.

Podczas przeszukania ujawniono osiem skrzynek wypełnionych mięsem o łącznej wadze ponad 200 kg. Mężczyźni nie umieli racjonalnie wytłumaczyć skąd je mają i do czego go potrzebują.

Działania policjantów szybko doprowadziły do ustalenia pokrzywdzonego przedsiębiorstwa i zwrotu skradzionego mięsa, zaś zatrzymanym na przedstawienie 15 zarzutów dotyczących podobnych kradzieży.

Okazało się, iż podejrzani uczynili sobie w ten sposób stałe źródło dochodu dokonując łącznie w okresie od grudnia 2014 r. zaboru w celu przywłaszczenia prawie 1400 kg mięsa!

Ponadto okazało się, iż kierujący Renault Laguna nie posiadał uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu, za co osobno odpowie z art. 94§1 kodeksu wykroczeń.

Wszystkim podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

tim
comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum