Brzesko-Jasień: 37-latek z marihuaną

Tekst: Tomasz STODOLNY

źródło: informacja prasowa

Kradzież, uchylanie się od płacenia alimentów, jazda samochodem w stanie nietrzeźwości – to przyczyny, dla których brzescy policjanci poszukiwali mieszkańca Jasienia. A gdy go wreszcie zatrzymali znaleźli przy nim jeszcze środki odurzające...

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Brzesku

W piątkowe popołudnie 27 listopada 2015 r. w Jasieniu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Mundurowi działali na polecenie Prokuratury Rejonowej w Brzesku, która wydała nakaz zatrzymania w celu wykonania czynności procesowych z udziałem mężczyzny.

Mieszkaniec Jasienia unikał policjantów, ponieważ ciążyły na nim zarzuty w sprawie kradzieży i uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. Ponadto 37-latek był poszukiwany celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności; kara ta była orzeczona za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

Zatrzymanie to było jednak jedynie wstępem do jego dalszych kłopotów, a okres izolacji mężczyzny może się wydłużyć. Policjanci podczas zatrzymania znaleźli bowiem przy 37-latku blisko 65 gramów suszu marihuany.

- Narkotyk był poporcjowany i zapakowany w woreczki strunowe. Mężczyzna wyjaśnił, że marihuanę kupił w Krakowie - relacjonuje nadkom. Jarosław Dudek, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Brzesku.

Po zatrzymaniu mężczyzna usłyszał zarzuty przestępstwa określonego w art. 61 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

 

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum