Oszuści paliwowi za kratkami

W 2013 roku grupa mężczyzn z powiatu tarnowskiego postanowiło założyć na terenie Małopolski fikcyjną spółkę paliwową. Firma ta dokonywała zakupu różnego rodzaju paliwa od spółek i prywatnych przedsiębiorców z Polski, a następnie dalej odsprzedawała paliwo na rynek tarnowski. Z pozoru nic nielegalnego – niestety za zakupione paliwo firma nie regulowała żadnych należności wobec swoich wierzycieli. Oszuści w ten sposób wzbogacili się na kwotę ponad 700.000 złotych.

Wówczas policjanci Wydziału PG KMP w Tarnowie zatrzymali jednego ze sprawców, który decyzją Sądu został aresztowany, drugi uciekł próbując ukryć się poza granicami kraju. Wystosowano za nim Europejski Nakaz Aresztowania, na podstawie którego w tym roku został zatrzymany, sprowadzony do Polski i osadzony w Zakładzie Karnym w Tarnowie. Wobec kolejnego z grupy zastosowano środki wolnościowe w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego w wysokości 20.000 złotych oraz zakaz opuszczania kraju.

Ponieważ jednak nie wszystkie wątki sprawy zostały wyjaśnione w dalszym ciągu trwają czynności prowadzone przez policjantów Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

[kn] źródło: KMP w Tarnowie

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum