Okradli sklep - uciekając samochodem potrącili ochroniarza

Pod koniec listopada w sklepie przy ul. Krakowskiej w Tarnowie miała miejsce kradzież akcesoriów samochodowych. Dwaj złodzieje w wieku 25 i 35 lat nie spodziewali się, że są obserwowani przez pracownika ochrony. Gdy próbowali wyjść ze sklepu ze skradzionymi przedmiotami pracownik ochrony usiłował ich zatrzymać. Mężczyźni jednak wyrwali się, szybko wsiedli do swojego samochodu Mitsubishi Colt i dynamicznie ruszyli z parkingu. Interweniujący pracownik ochrony, który chciał ich zatrzymać, został potrącony przez kierującego samochodem. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, interwencja zakończyła się jedynie ogólnymi potłuczeniami.

W dalsze czynności włączyli się policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Zachód, którzy natychmiast zidentyfikowali sprawców kradzieży rozbójniczej. Odnaleziono samochód Mitsubishi Colt, a złodziei zatrzymano. W związku z tym przestępstwem wobec jednego z mężczyzn zastosowano areszt tymczasowy, wobec drugiego - dozór policyjny.

Okazało się, że zabezpieczony samochód posiada przerobione znaki identyfikacyjne w numerze VIN. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód. Za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, natomiast przerobienie znaków identyfikacyjnych w pojeździe zagrożone jest karą do lat 3.

[kn] źródło: KMP w Tarnowie

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum