Dwaj mężczyźni okradali własnego pracodawcę

Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież elementów miedzianych, aluminiowych i stalowych na szkodę swojego pracodawcy.

Wykonując swoje czynności służbowe policjanci ustalili, że do jednego z punktów skupu złomu trafiają znaczne ilości metali kolorowych. Surowce te stanowiły niewątpliwie odpad produkcyjny zakładów wykonujących usługi na terenie Tarnowa lub powiatu tarnowskiego. Jak się okazało policjanci słusznie założyli, że materiały pochodzą z przestępstwa.

Prowadzone przez nich kilkutygodniowe sprawdzenia pozwoliły zatrzymać na gorącym uczynku przestępstwa dwóch mężczyzn w wieku 30 i 40 lat - mieszkańców województwa łódzkiego. Mężczyźni ci wykonywali prace na rzecz spółki PKP Energetyka S.A. Do ich zadań należała wymiana instalacji elektrycznej sieci napowietrznej na modernizowanej trasie kolejowej Kraków-Medyka. Pracownicy firmy po dokonanej wymianie starej sieci trakcyjnej na nową pozostałe elementy (odpady, końcówki) miedziane, aluminiowe oraz stalowe zamiast oddawać do magazynu spółki sprzedawali bezpośrednio do punktu skupu złomu. Pieniądze trafiały bezpośrednio do kieszeni sprawców. W ten sposób dokonali kradzieży na szkodę spółki PKP Energetyka w wysokości ponad 7000 złotych.

Zatrzymani przyznali się do kradzieży i skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Prokurator za wymienione przestępstwo ustalił karę 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby trwający 2 lata. Dodatkowo zatrzymani mężczyźni zostali zobligowani do naprawienia wyrządzonej szkody. Postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód.

[kn] źródło: KMP w Tarnowie

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum