Para włamywała się do samochodów. Wpadła

Policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Zachód oraz Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do samochodów. Kobieta i mężczyzna w sumie dokonali kilkudziesięciu kradzieży na terenie całej Polski. Teraz najbliższe miesiące spędzą za kratami.

Para trzydziestolatków bez stałego miejsca zamieszkania uczyniła sobie stałe źródło dochodu z włamań do samochodów. Na domiar tego przestępstwa dokonywali na terenie całej Polski. Tarnowscy stróże prawa wykazali się jednak ponad przeciętną zdolnością i fachowością. Zdołali wytypować i następnie zatrzymać przestępców.

Sprawcy dokonywali włamań do samochodów wykorzystując roztargnienie, pośpiech lub zamyślenie właścicieli. Włamań dokonywali w rejonach przedszkoli, cmentarzy jak również parkingów przed sklepami. Zaglądali przez szyby do samochodów i jak zauważyli pozostawione torebki, saszetki lub inne przedmioty, rozbijali szybę i dokonywali kradzieży. W ten sposób włamali się między innymi do samochodu na terenie Tarnowca. W głównej mierze ich zainteresowaniem była gotówka, którą potrzebowali na opłacenie noclegów w różnych motelach, hotelach, pensjonatach czy firmach agroturystycznych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie na chwilę obecną udowodnili włamywaczom osiem przestępstw z terenu Polski południowej (województwo śląskie i małopolskie) z czego dwa na terenie powiatu tarnowskiego. Funkcjonariusze odzyskali przedmioty pochodzące z włamań. Młodzi włamywacze zostali 18.12.2015 roku doprowadzeni do Zakładu Karnego, gdzie spędzą najbliższe trzy miesiące.

Ze względu na obszar działania sprawców postępowanie prowadzone w Wydziale do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie ma charakter rozwojowy i trwają ustalenia osób pokrzywdzonych. Zatrzymanym za kradzież z włamaniem (art.279 kodeksu karnego) grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

[kn] źródło: KMP w Tarnowie

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum