Krzepki staruszek nie dał się oszukać

Próbowali okraść staruszka wykorzystując legendę „na policjanta”. Zostali poturbowani i uciekli nie zabierając z mieszkania pokrzywdzonego żadnych przedmiotów.

Do nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę zaraz po Świętach Bożego Narodzenia. Około godziny 16:30-16:40 w centrum miasta w okolicy CH MAX dwóch mężczyzn z wyglądu 28-30 lat pod pozorem wykonywania czynności służbowych jako „policjanci” weszli do mieszkania 80-letniego mężczyzny wykorzystując jego ufność. Zaraz po przekroczeniu progu mieszkania jeden z nich wszedł do pokoju w poszukiwaniu pieniędzy, drugi natomiast zaczął dopytywać o pieniądze.

- Mężczyzna szybko zorientował się, że to nie są policjanci i nie przebierając w środkach sprowadził swojego rozmówcę na kolana wyprowadzając cios w twarz. Kompletnie zaskoczony młody człowiek nie wiedział co się stało. Drugi z napastników wyszedł z pokoju chcąc pomóc kompanowi. Jemu również się oberwało laską po plecach - relacjonuje rzecznik prasowy Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie asp. sztab. Paweł Klimek.

Sprawcy szybko wybiegli z mieszkania nie zdążywszy zrabować cennych przedmiotów oraz gotówki.

Niedoszłych rabusiów aktualnie poszukują policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Osoby mogące pomóc w ujęciu tych osób proszone są o kontakt z Dyżurnym Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

[kn] źródło: KMP w Tarnowie

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum