Kronika policyjna

Okaleczyła własne dziecko. Jest akt oskarżenia

Chciała uspokoić synka, bo płakał

Jest akt oskarżenia w bulwersującej sprawie matki, która pocięła nożem swoje 7-miesięczne dziecko. Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku w jednym z mieszkań w Tarnowie. 34-letnia matka zadała dziecku 8 ran nożem kuchennym.


Dziecko miało pocięte nadgarstki, a także rany w okolicach szyi. Kobieta ranne niemowlę zawinęła w koc i pozostawiła w domu, sama uciekła i ukrywała się na terenie Krakowa. Po kilku dniach sama oddała się w ręce policji.

- W toku śledztwa Anna W. przyznała się do zranienia syna, przy czym podała, że nie chciała pozbawić go życia, chciała go uspokoić, ponieważ płakał. Prokurator przedstawił Annie W. zarzut usiłowania pozbawienia życia 7-miesięcznego dziecka oraz spowodowania u niego obrażeń ciała na szyi oraz na obu nadgarstkach - powiedziała radiu Elżbieta Potoczek-Bara, rzecznik tarnowskiej prokuratury.

Dziecko przeżyło, zadane przez matkę rany na szczęście nie okazały się groźne. Podczas prowadzonego przez tarnowską prokuraturę śledztwa kobieta została poddana badaniom psychiatrycznym. Biegli stwierdzili, że nie ma powodów, aby kwestionować jej poczytalność.

Jak przyznają jednak śledczy, kobieta miała wcześniej problem z uzależnieniem od alkoholu. Teraz grozi jej nawet dożywocie. Od chwili zatrzymania przebywa w areszcie.

Czytaj również:

- Tarnów: Matka poraniła 6-miesięczne niemowlę 
- Zarzuty dla matki poranionego niemowlaka
- 34-letnia matka rannego chłopca aresztowana

[Agnieszka WROŃSKA-BĘBEN] info: Radio Kraków

comments powered by Disqus

Komentarze