Zabójca z Podkarpacia zatrzymany w Tarnowie

22-latek z zarzutem zabójstwa matki

22-letni Adam K., poszukiwany w związku z zabójstwem na terenie województwa podkarpackiego, został zatrzymany w Tarnowie. Mężczyzna zaatakował nożem własną matkę. Kobieta wykrwawiła się na śmierć.

Fot. KMP w Rzeszowie

Prokurator i policjanci pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności zabójstwa w Boguchwale, do którego doszło w nocy z wtorku na środę. Według doniesień "Gazety Krakowskiej" martwą Renatę K. w jednym z pokoi jej domu znalazła jej siostra. Wszystko wskazuje na to, że kobietę zaatakował nożem jej 22-letni syn. Według wstępnych wyników sekcji zwłok, 45-latka została ugodzona dziewięć razy - w szyję i plecy. Żadna z ran sama w sobie nie była śmiertelna, ale kobieta wykrwawiła się na śmierć.

Po zbrodni 22-letni Adam K. zniknął bez śladu. Policjanci ustalili, że przebywa na terenie Tarnowa. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji, w której brali udział policjanci z Tarnowa, Rzeszowa i antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, mężczyzna został zatrzymany w pobliżu jednego z hoteli na terenie miasta. Nie stawiał oporu. W pokoju, który zajmował mężczyzna, ujawniono narkotyki. 22-latek został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu dożywocie.

W "Gazecie Krakowskiej" czytamy, że Adam K. nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego zaatakował matkę. Śledczy nie znają na razie motywu zbrodni, mimo że po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się do winy i podczas wizji lokalnej dokładnie opisał przebieg zdarzeń. Jak powiedziała gazecie prok. Edyta Lenart, szefowa Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, bezpośrednio przed zabójstwem między matką i synem nie doszło do kłótni, 22-latek przyznał ponadto, że zawsze miał w matce oparcie. - Zeznał też, że jest uzależniony od narkotyków, ale to, czy w chwili dokonania zbrodni był poczytalny, ocenią biegli - dodaje w rozmowie z "GK" prok. Edyta Lenart.

[kn] źródło: KMP w Tarnowie, KMP w Rzeszowie, "Gazeta Krakowska" 13.04.2015

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum