Kino w Oleśnie: Filmy na życzenie, szarlotka i wygodne poduchy

W tym kinie filmy można oglądać nawet na leżąco. Ale co ważniejsze, w kameralnej, swojskiej atmosferze i z otwartością na sugestie widzów np. co do repertuaru. A jest w czym wybierać, bo Kino w Oleśnie koło Dąbrowy Tarnowskiej - podobnie jak to w Olszynach - powstało w ramach sieci "Kino Za Rogiem". Dzięki temu ma dostęp do bogatej bazy filmów. Może nie zawsze najnowszych tytułów, ale nie o to w tym projekcie chodziło.

Jak wyjaśniała w tarnowskim studiu Radia Kraków dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie Małgorzata Morawiec, chodziło o to, żeby zapewnić dostęp do kina lokalnej społeczności. Bez ścigania się z kinami w Dąbrowie Tarnowskiej czy Tarnowie na repertuar. I jak podkreśla Małgorzata Morawiec, na razie wygląda na to, że był to strzał w dziesiątkę, bo do kina Za Rogiem w Oleśnie zaglądają i najmłodsi, i seniorzy. - Miesięcznie wyświetlamy od 26 do 30 seansów, myślę, że o czymś to świadczy - podkreśla dyrektorka Biblioteki Publicznej.

Małgorzata Morawiec, dodaje, że każdy mieszkaniec może podglądnąć bazę filmów sieci Kino Za Rogiem i wskazać co chcieliby zobaczyć w Oleśnie. - Większość naszych seansów to seanse na życzenie. Gdzie np. grupa zorganizowania przychodzi i prosi o wyświetlenie jakiegoś filmu - podkreśla szefowa biblioteki i kina.

Są też seanse z niespodzianką, czyli np. z kawą i szarlotką. Kino Za Rogiem w Oleśnie zostało uruchomione w czerwcu w niedługo wcześniej oddanym budynku Biblioteki Publicznej. Co zdaniem szefowej tej instytucji ma same plusy.

- Każdy czytelnik wychodzi z aktualnym repertuarem i w drugą stronę wygląda to podobnie. Praktycznie każdy widz kina zagląda także do biblioteki. Największym powodzeniem biblioteka cieszy się wśród najmłodszych widzów. Każdy pobyt w naszym kinie kończą w naszym kąciku malucha dla najmłodszych czytelników. Gdzie dzieci mają dostęp do książek, ale też zabawek. Więc niejednokrotnie mamy muszą i godzinę po seansie filmowym spędzić w bibliotece - cieszy się dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie Małgorzata Morawiec.

W kinach Za Rogiem, tak w Oleśnie jak w Olszynach, bilety na seanse kosztują 5 złotych. Repertuar obu kin można znaleźć na Facebooku. W grudniu planowany jest przegląd pt. "Lwy, Cezary i Oscary w Kinie Za Rogiem". Będzie można zobaczyć m.in. filmy: Bogowie, Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu, Zniewolony, Mama czy też Lewiatan.

[Bartłomiej MAZIARZ]

 

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum