Łukasz Maciejewski z Nagrodą I stopnia Szkoły Filmowej w Łodzi

Autorski program edukacyjny Łukasza Maciejewskiego doczekał się wyjątkowego wyróżnienia od władz łódzkiej "Filmówki". Tarnowski krytyk otrzymał bowiem właśnie jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień szkoły: przyznaną przez Rektora Nagrodę I Stopnia Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi "za wyróżniającą się pracę zawodową w roku akademickim 2014/2015".

Fot. mat. prasowe

Tarnowski krytyk, doradca programowy kina Millennium oraz autor cyklu "Goście Łukasza Maciejewskiego" od trzech lat jest stałym wykładowcą na Wydziale Aktorskim Szkoły Filmowej w Łodzi, jednej z najlepszych uczelni artystycznych na świecie, od lat zwyciężającej w rankingach opiniotwórczych magazynów. Absolwentami łódzkiej "Filmówki" są między innymi Andrzej Wajda, Wojciech Jerzy Has, Roman Polański, Krzysztof Zanussi czy Krzysztof Kieślowski.

Gośćmi zajęć Łukasza Maciejewskiego byli w minionym sezonie między innymi Agata Kulesza, Jan Frycz, Borys Szyc, producent Łukasz Dzięcioł czy dyrektor festiwalu w Gdyni, krytyk Michał Oleszczyk. 8 grudnia, specjalnie na zajęcia Maciejewskiego w Szkole Filmowej w Łodzi przyjedzie natomiast Krystyna Janda, jedna z bohaterek bestsellerowej książki "Aktorki. Portrety".

Wydana przez "Znak" nowa książka Łukasza Maciejewskiego doczekała się już kilkudziesięciu entuzjastycznych recenzji, wielu omówień telewizyjnych i radiowych, odniosła również ogromny sukces w rankingach sprzedaży. Odbyło się już kilka spotkań promocyjnych "Portretów" w których wzięły udział m.in. Jolanta Fraszyńska, Magdalena Zawadzka, Barbara Krafftówna, Joanna Żółkowska, Grażyna Szapołowska, Marzena Trybała, Dorota Segda, Anna Dymna, Emilia Krakowska, Bożena Dykiel, Ewa Dałkowska, Marta Lipińska, Małgorzata Zajączkowska, Ewa Wiśniewska czy Ewa Błaszczyk.

W styczniu 2016 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się tarnowska premiera książki z udziałem Joanny Żółkowskiej, Magdaleny Zawadzkiej i Krystyny Tkacz.

[kn] inf. prasowa

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum