Casting do roli w spektaklu "Grażyna"

Teatr Ludwika Solskiego w Tarnowie poszukuje osób do spektaklu "Grażyna" w reżyserii Radosława Rychcika. Do współpracy teatr zaprasza mężczyzn pochodzenia niemieckiego z dobrą znajomością języka lub rdzennych Niemców w wieku 25-35 lat z umiejętnościami wokalno-aktorskimi.

Zgłoszenia współpracy należy przesyłać na adres: koordynacja@teatr.tarnow.pl do 14 kwietnia br.

* * *

O spektaklu

W "Grażynie" Adama Mickiewicza, tak samo jak w przypadku "Balladyny" Juliusza Słowackiego, najbardziej interesuje nas imię głównej bohaterki. To imię również jest autorską kompozycją Mickiewicza i powstało z połączenia litewskiegio “grazi” – “piękna” z polskim formantem “–ant”. "Grażyna" Adama Mickiewicza to historia kobiety, która walczy i to walczy w sensie dosłownym. W rycerskim przebraniu męża bierze udział w bitwie z Krzyżakami. Grażyna, czyli “piękna księżna”, to “niewiasta z wdzięków i bohater z ducha”. To próba uchwycenia wzorca bohaterki “pięknej i odważnej”, która wkracza na terytorium zajęte przez mężczyzn, by krzyżować z nimi miecze.

Reżyserem spektaklu jest Radosław Rychcik laureat Paszportów Polityki. Tą prestiżową nagrodę otrzymał za reżyserię spektaklu „Dziady” w Teatrze Nowym w Poznaniu, za brawurowe włączenie polskiego arcydramatu w przestrzeń współczesnej zbiorowej wyobraźni.

[kn] źródło: teatr.tarnow.pl

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum