Bieżnia w Tarnowie to nie bubel. Można normalnie z niej korzystać

anosiło się na sportowy bubel na miarę słynnego w całej Polsce boiska do koszykówki na trawie - ale tym razem to tylko nieporozumienie. Przy okazji otwarcia bieżni lekkoatletycznej w Tarnowie sportowcy mieli usłyszeć, że nie będą mogli po niej biegać w butach z kolcami. Wieść obiegła środowiskowo biegaczy i wywołała lawinę komentarzy. Urzędnicy uspokajają: To tylko nieporozumienie.

Rafał Nakielny z tarnowskiego magistratu dementuje informację podaną m.in. podczas otwarcia kompleksu sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 4. Kierownik Referatu Inwestycji w rozmowie z Radiem Kraków podkreśla, że urząd dostał zapewnienie od wykonawcy bieżni, że można po niej biegać w butach z kolcami.

- Jedyny zakaz dotyczy wchodzenia na tę nawierzchnię w korkach piłkarskich. Być może to wprowadziło w błąd. Może taka plotka się pojawiła. Natomiast dzisiaj jest stuprocentowa pewność, że można w butach z kolcami po tej nawierzchni biegać - podkreślił Nakielny.

To jednak nie uspokaja wszystkich sportowców. Podkreślają, że obserwowali powstawanie bieżni na osiedlu Legionów i twierdzą, że jest za cienka do biegania w butach z kolcami. Dlatego ich zdaniem szybko może się zniszczyć. Rafał Nakielny ponownie powołuje się jednak na pismo od wykonawcy.

- Mamy dokument potwierdzający, że nie naruszy to w żaden sposób udzielonej gwarancji. Możemy spokojnie korzystać z butów z kolcami - kwituje kierownik Referatu Inwestycji w tarnowskim magistracie.

Całe zamieszanie wokół tej sprawy pokazuje, jak bardzo Tarnów potrzebuje stadionu lekkoatletycznego z bieżnią z prawdziwego zdarzenia. Na razie sportowcy na treningi muszą jeździć do Krakowa lub do Rzeszowa. To nie zachęca do rozwoju, a nawet sprawia, że niektórzy z zawodników przenoszą się do klubów z tych miast.

Tarnowski magistrat przekonuje, że sytuacja lekkoatletów zmieni się za 1,5 roku. Wtedy powinien być gotowy przebudowany stadion Błękitnych przy ulicy Piłsudskiego. Sportowcy odpowiadają, że uwierzą jak zobaczą i wypróbują.

[Bartłomiej MAZIARZ]

 

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum