Wydarzenia

Trzy wiosenne spotkania 'zakochanych w Tarnowie'

Zakochaj się w Tarnowie

Czy Tarnów może stać się dla zakochanych polską Wenecją? Oczywiście, że tak. A wszystko za sprawą nadchodzących wydarzeń i zaproszonych na nie gości: Mumio, Tomasza Zubilewicza z TVN, aktora Tomasza Schimscheinera i reżysera Macieja Piwowarczuka - tymi słowami stowarzyszenie KANON zaprasza do wzięcia udziału w wiosennych spotkaniach dla zakochanych.

W ramach projektu "Zakochani w Tarnowie" w najbliższym czasie odbędą się na trzy wyjątkowe spotkania. 

- Co łączy Tarnów i najwybitniejszego polskiego filozofa prof. Kazimierza Twardowskiego? Czy w Tarnowie można przeżyć zauroczenie i miłość, które do końca życia pozostają w pamięci i stają się natchnieniem i inspiracją? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć 12 kwietnia prezentując premierową sztukę teatralną pod tytułem "Miłość zapisana w pamiętniku" - zachęcają organizatorzy.

Na scenie gościnnie wystąpi Tomasz Schimscheiner, a główne role zagrają uczniowie tarnowskich szkół IV LO i ZST nr 1, którzy od lutego przygotowują się do tego przedstawienia. Dzięki współpracy z tarnowskimi reżyserami powstaje unikalne przedstawienie, opowiadające nieznaną historię z XIX wieku, która rozegrała się w Tarnowie. Premiera spektaklu "Miłość zapisana w pamiętniku" odbędzie się 12 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce o godz. 13.00.

Drugie spotkanie to widowisko artystyczno-rozrywkowe pt. "Powtórka z geometrii miłości". Wezmą w nim udział znani w całej Polsce artyści kabaretowi: Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński z Mumio, którzy podpowiedzą jak zainteresować sobą ukochaną osobę i sprawić, by miłosny zachwyt przerodził się w gorące uczucie. Przed publicznością wystąpi też Tomasz Zubilewicz z wiosenną prognozą pogody dla zakochanych. A na koniec piosenki o miłości w wykonaniu zespołu „Monk”. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia o godz. 18.00 w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. Rezerwacja biletów na stronie www.zakochaniwtarnowie.pl

Wiosenne spotkania zakochanych w Tarnowie zakończy wzruszająca opowieść filmowa o miłości młodych Polaków w trudnych czasach powstania warszawskiego pt. "Epidemia miłości".

- Razem z widzami przeniesiemy się do roku 1944 i trudnych czasów walki o niepodległość. Przeniesiemy się do Warszawy, o której wyzwolenie walczyły dziesiątki tysięcy młodych Polaków. W ciągu kilkudziesięciu dni Powstania Warszawskiego wiele pokoleń polskiej młodzieży musiało stoczyć wewnętrzną bitwę, aby pogodzić walkę o niepodległość z ich życiowymi planami, marzeniami o szczęśliwym życiu z ukochaną osobą, o wspólnym domu i rodzinie - opisują organizatorzy.

Ich historię opowie film "Epidemia Miłości" w reżyserii Macieja Piwowarczuka, który można będzie 15 kwietnia w auli PWSZ w Tarnowie, o godz. 16.00. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem. Wstęp bezpłatny.

W trakcie wszystkich spotkań, które odbywają się pod patronatami Prezydenta Miasta Tarnowa oraz Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, wolontariusze fundacji „Kromka Chleba” będą sprzedawać cegiełki na rzecz budowy hospicjum „Via Spei”.

[kn]

comments powered by Disqus

Komentarze