Wydarzenia

Przygotowania do Letnich Spotkań Zakochanych

W ramach projektu 'Zakochani w Tarnowie'

10 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie odbyło się pierwsze spotkanie uczestników II edycji projektu młodzieżowego. Jest on realizowany w ramach projektu "Zakochani w Tarnowieę, którego pomysłodawcą jest stowarzyszenie KANON.


Po udanej, pierwszej edycji i premierze sztuki "Miłość zapisana w pamiętniku" do kolejnej części projektu przystąpiła grupa uczniów z dwóch tarnowskich szkół - II LO i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika. Tematem ich spotkań jest "Szlak miłosnych historii Tarnowa". W ciągu kilku tygodni młodzież najpierw wytyczy nowy szlak turystyczny, którego kanwę stanowić będą lokalne historie miłosne, a następnie opracuje przewodnik po nowym szlaku.

Ciekawe historie miłosne przybliżył, podobnie jak w I edycji, znany tarnowski historyk Antoni Sypek. Ponadto, w ramach projektu wyłoniona zostanie para młodych przewodników, którzy używając nowej, autorskiej publikacji będą oprowadzać po naszym mieście. Zanim jednak młodzież przystąpi do pracy, weźmie udział w warsztatach fotograficznych, dziennikarskich i zajęciach z budowania zespołu.

Podsumowanie projektu i promocja nowego przewodnika połączona z wystawą zdjęć odbędzie się 23 czerwca, tuż przed widowiskiem Letnich Spotkań Zakochanych w Tarnowie.

[kn]

comments powered by Disqus

Komentarze