Kultura

Weekend: Trzy Letnie Spotkania Zakochanych

W ramach projektu 'Zakochani w Tarnowie'

Już w sobotę (23 czerwca) inauguracja 'Letnich Spotkań Zakochanych w Tarnowie' - kolejnej odsłony projektu "Zakochani w Tarnowie", realizowanego przez Stowarzyszenie Kanon. W ten weekend organizatorzy mają dla tarnowian trzy propozycje spędzenia romantycznego wieczoru z ukochaną osobą.


'Letnie Spotkania Zakochanych w Tarnowie' zainicjuje 23 czerwca wystawa artystyczna w foyer Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego zatytułowana "Szlak miłosnych historii Tarnowa" - rezultat projektu realizowanego przez uczniów II LO oraz ZSOiT im. Szczepanika w Tarnowie. Wystawa zostanie zaprezentowana w sobotnie popołudnie od godziny 17.00. Wstęp wolny.

W ten sam wieczór, o godz. 19:00 w Tarnowskim Teatrze rozpocznie się główne wydarzenie 'Letnich Spotkań...' pod hasłem "CZUŁOŚĆ".

- Na poważnie i na wesoło będziemy rozmawiać o drugim wymiarze miłości, która domaga się delikatności i troski o stały wzrost w sercach zakochanych ludzi - mówią organizatorzy.

Co łączy słowiańską romantyczną duszę z włoskim gorącym temperamentem? Na to pytanie odpowiedzą zaproszeni goście, a wśród nich włoski restaurator Rafaello Esposto i jego żona Edyta. Jak okazywać sobie czułość i emocje nawet bez słów? To zagadnienie przybliży najbardziej znany i uznany komiczny mim Rzeczypospolitej, Ireneusz Krosny. Wstęp: 30 złotych.

'Letnie Spotkania Zakochanych w Tarnowie' zakończy Pierwsza Świętojańska Biesiada Małżeńska, która rozpocznie się w niedzielę, 24 czerwca, o godzinie 19.00.

- W zabawie dominował będzie taniec, śpiew i niespodzianki przygotowane dla zakochanych małżeństw. Scenariusz tej biesiady opracuje jeden z najlepszych tarnowskich wodzirejów, Robert Frudziński! - zachęcają organizatorzy.

Miejscem Biesiady będzie skwer im. św. Antoniego przy ul. Zbylitowskiej 5 w Mościcach (parking dla samochodów przy ulicy Chemicznej na wprost Przychodni Zdrowia). Wstęp wolny.

[kn]

comments powered by Disqus

Komentarze