Kultura

Wernisaż wystawy 'Jabłko od jabłoni'

Wystawa prac uczniów i nauczycieli ZSP

Dziś o godz. 18:00 Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na wernisaż kolejnej wystawy z cyklu Tarnowscy artyści w Galerii Muzealnej. Ekspozycja "...Jabłko od jabłoni" prezentować będzie prace autorstwa artystów rzeźbiarzy: Pawła Rybczyńskiego i Dominika Krawca oraz uczniów ZSP w Tarnowie. Wystawa będzie czynna do 16 września.


Celem ekspozycji jest ukazanie szerszemu gronu odbiorców osiągnięć uczniów ZSP w Tarnowie w dziedzinie rzeźby. W wystawie wezmą udział uczniowie: Maria Patyna, Monika Brożek, Wioletta Bijak, Grzegorz Stokłosa, Sylwia Zdeb, Izabela Moskal, Ewelina Gmyr, Ewelina Świąder, Klaudia Szot, Katarzyna Szwed, Barbara Sikora.

- Wspólna ekspozycja prac nauczycieli i uczniów unaocznia duży potencjał kreatywności młodzieży i mimo młodego wieku spory indywidualizm i dojrzałość w eksplikacji własnych wizji twórczych. Wystawa ta daje odbiorcy możliwość obiektywnej oceny wpływu nauczyciela na ucznia, ich wzajemnych relacji twórczych, co przewrotnie sugeruje tytuł wystawy - mówią organizatorzy.

Paweł Rybczyński (ur. 1964) to absolwent PLSP im. A. Kenara w Zakopanem, studia ukończył na wydziale rzeźby ASP Gdańsk, dyplom zdobył w pracowni prof.  E. Sitka. Dominik Krawiec (ur. 1978) jest absolwentem PLSP Tarnów, a studia ukończył na wydziale rzeźby ASP Kraków. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. B. Salwińskiego. Obaj są obecnie nauczycielami rzeźby w ZSP w Tarnowie.

[kn]

comments powered by Disqus

Komentarze