Kultura

Aniołowo - galeria z dziełami niepełnosprawnych

W piątek uroczyste otwarcie

Jutro o godz. 17:00 uroczyście otwarta zostanie niezwykła Galeria Twórczości Artystów Niepełnosprawnych "Aniołowo". Galeria, ulokowana jest na tarnowskim rynku, przy ul. Żydowskiej 2, jest miejscem, gdzie spotykają się dwa światy ludzi - sprawnych i niepełnosprawnych.


"Aniołowo" prowadzi Stowarzyszenie "Bądźmy Razem" na rzecz Integracji Społecznej Osób Niepełnosprawnych. Galeria jest miejscem, w którym osoby niepełnosprawne, chore i wykluczone społecznie mogą prezentować swoją twórczość. Ideą założycieli galerii jest głębsze uczestnictwo artystów niepełnosprawnych w życiu kulturalnym Tarnowa, poprzez prezentację ich osiągnięć i możliwości artystycznych w formie ekspozycji oraz akcji i spotkań o charakterze artystycznym. Oprócz wystaw w galerii organizowane będą m.in. warsztaty dla niepełnosprawnych oraz konkursy.

Galeria rozpoczęła działalność 4 marca, ale jej oficjalne otwarcie połączone z pierwszym wernisażem zaplanowano na jutro (5 kwietnia) na godz. 17:00. Swoje prace zaprezentują podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Tarnowie.

Działalność "Aniołowa" współfinansuje Urząd Miasta Tarnowa. Galerię można odwiedzać bezpłatnie.

[kn]

comments powered by Disqus

Komentarze