Wydarzenia

Pani Prezydentowa w Tarnowie - zdjęcia

W obiektywie Tarnowianin.com

Anna Komorowska - żona prezydenta RP, odwiedziła w sobotę Tarnów. Była gościem Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej. Pierwsza Dama wraz z kilkuset uczestnikami szkoły wysłuchała wykładu poświęconego profilaktyce chorób serca i układu krążenia.

Podczas wykładu dr Grzegorz Kopeć z Kliniki Chorób Serca i Naczyń Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego zwracał uwagę, że blisko połowa zgonów w Polsce (46 proc.) spowodowanych jest przez choroby układu krążenia i opowiadał jak można samodzielnie zdiagnozować niektóre z nich. Wykład był więc przestrogą, ale jednocześnie zachętą do prowadzenia zdrowego stylu życia i w szczególności regularnych badań profilaktycznych.

Do tego samego namawiała Anna Komorowska. Miała prezent dla przedstawicieli "Klubu Włóczykijów" (działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku), który wręczyła wraz z posłanką Urszulą Augustyn: kijki do nordic-walkingu. Z kolei od słuchaczy uniwersytetu otrzymała rzeźbę Tarnowskiego Anioła Ciepła.

Małżonka prezydenta spędziła w Tarnowie całe popołudnie - spotkała się jeszcze z władzami miasta oraz aktywnymi kobietami na ich cyklicznym spotkaniu "Wieczór z babeczkami".

[ts]

comments powered by Disqus

Komentarze