Sport

Tarnowiec: W sobotę otwarcie Orlika i piknik

Z tej okazji przygotowano piknik rodzinny

W najbliższą sobotę w Tarnowcu uroczyste otwarcie kolejnego w gminie Tarnów boiska wielofunkcyjnego, tym razem wybudowanego w ramach projektu  "Orlik 2012". Samorząd gminny przygotował z tej okazji piknik rodzinny, w trakcie którego nie zabraknie emocji sportowych, występów, a także zabawy tanecznej.


Prace przy budowie tarnowieckiego boiska zakończyły się już w połowie maja, a w ostatnim czasie nastąpił odbiór techniczny obiektu. Orlik powstał w pobliżu kompleksu parkowego, gdzie w przyszłości planowane jest utworzenie centrum wsi. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z boiska do piłki nożnej o powierzchni 30,0m x 62,0m pokrytego sztuczną trawą oraz boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 19,1m x 32,1m z powierzchnią poliuretanową, przystosowanego do uprawiania koszykówki, siatkówki, badmintona, tenisa oraz siatkówki.

Całość obiektu została ogrodzona i oświetlona. Oprócz tego, w ramach kompleksu znajduje się budynek socjalny z szatnią i toaletami. Przy obiekcie powstał też parking. Inwestycja kosztowała blisko 1 milion 300 tysięcy złotych, co w równych częściach sfinansowało Ministerstwo Sportu, Urząd Marszałkowski oraz Samorząd Gminy Tarnów.

[kn] źródło: UG Tarnów

comments powered by Disqus

Komentarze