Wydarzenia

Prezydent nie wyjdzie na wolność przed 2.01

Śledczy złożyli wniosek o wstrzymanie decyzji sądu

To już pewne - jak dowiedziało się Radio Kraków, mimo wpłaty poręczenia majątkowego tymczasowo aresztowany prezydent Tarnowa nie wyjdzie na wolność ani na święta, ani nawet zaraz po nich. Podejrzany o korupcję Ryszard Ś. będzie mógł najwcześniej opuścić krakowski areszt po 2 stycznia.

 

Zgodnie z niedawną decyzją sądu podejrzany o korupcję Ryszard Ś. miał wyjść z aresztu po 27 grudnia. Warunkiem była dokonana już wpłata 250 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Dlatego rodzina i zwolennicy prezydenta Tarnowa prosili o jego wypuszczenie jeszcze przed świętami. Zamiast tego prokuratura doprowadziła do... wydłużenia aresztu dla Ryszarda Ś. 

Krakowska prokuratura nie chciała dopuścić, żeby prezydent Tarnowa wyszedł na wolność po wpłacie poręczenia majątkowego - dlatego złożyła zażalenie na decyzją sądu rejonowego w Nowym Sączu - który dopuścił taką możliwość. Na niewiele by się to jednak zdało, bo będzie ono rozpatrywane dopiero 2 stycznia - a Ryszard Ś. miał opuści areszt po 27 grudnia. 

Dlatego - jak wyjaśnia Radiu Kraków prokurator Janusz Hnatko - śledczy złożyli też wniosek o wstrzymanie decyzji sądu, która umożliwiała wyjście prezydenta Tarnowa z aresztu po 27 grudnia - do czasu rozpatrzenia zażalenia. Czyli do 2 stycznia. 

- Sąd okręgowy w Nowym Sączu rozpoznając nasz wniosek uznał, że jest on zasadny. Do czasu rozpoznania zażalenia nasz podejrzany będzie przebywał w areszcie tymczasowym - powiedział radiu prokuratur Hnatko. 

Zdaniem prokuratora Janusza Hnatki, w przypadku gdyby prezydent Tarnowa wyszedł na wolność nie byłoby sensu rozpatrywać zażalenia śledczych, którzy chcą dla Ryszarda Ś. przedłużenia tymczasowego aresztu.

Dlatego dopiero 2 stycznia ostatecznie okaże się, czy prezydent Tarnowa będzie mógł wyjść na wolność czy pozostanie w areszcie na kolejne 3 miesiące - do czego tak usilnie chce doprowadzić krakowska prokuratura.

[Bartłomiej MAZIARZinfo: Radio Kraków

 

comments powered by Disqus

Komentarze