Oszuści próbowali wyłudzić kredyt

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali trzy osoby usiłujące dokonać wyłudzenia kredytu bankowego.

Grupa osób umówiła się, że złożą w banku wszelkie potrzebne dokumenty, aby uzyskać kredyt gotówkowy. W tym celu właściciel firmy mający swoją siedzibę na terenie Tarnowa wystawił jednemu z pozostałych kompanów nierzetelne, stwierdzające nieprawdę zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości dochodów. Uzyskane w ten sposób dokumenty wraz z wnioskiem kredytowym, zostały przedstawione w banku na terenie miasta w celu uzyskania kredyty w wysokości ponad 10.000 złotych.

Oszuści zamierzonego celu jednak nie osiągnęli. Przeszkodzili im w tym policjanci pracujący na co dzień w Wydziale PG KMP w Tarnowie, którzy zatrzymali ich bezpośrednio przed podjęciem pieniędzy. Sprawcom tego przestępstwa przedstawiono zarzuty obejmujące swoją kwalifikacją kilka artykułów z kodeksu karnego, m.in.: fałszerstwa, oszustwa oraz poświadczenia nieprawdy.

Dwóch zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, natomiast trzeci został osadzony w Zakładzie Karnym w Tarnowie z uwagi na fakt poszukiwania listem gończym.

[kn] źródło: KMP w Tarnowie

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum