13 korupcyjnych zarzutów dla byłego szefa MSWiA Krzysztofa J.

Związany z Tarnowem były minister spraw wewnętrznych i administracji, poseł SLD Krzysztof J., z zarzutami. Prokuratura apelacyjna w Katowicach przedstawiła politykowi aż 13 zarzutów korupcyjnych. Były minister według śledczych miał 13 razy przyjąć łapówkę od przedstawiciela jednej z katowickich firm, w sumie 140 tysięcy złotych.

- Przedstawiliśmy zarzuty trzem osobom, w tym byłemu posłowi na Sejm Krzysztofowi J. Przyjął on korzyść majątkową łącznie w wysokości 140 tysięcy złotych. Pośredniczył on między przedsiębiorcą a organami skarbowymi w celu korzystnego zakończenia postępowań podatkowych. Razem z nim zarzuty usłyszał ów przedsiębiorca i była wicedyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - Elżbieta K. - tłumaczył w rozmowie z reporterką Radia Kraków Tomasz Tadla z zespołu prasowego katowickiej prokuratury apelacyjnej.

Elżbieta K., według śledczych, miała przyjąć jako korzyść majątkową obraz o wartości 3 tysięcy złotych. Krzysztof J. został przesłuchany w katowickiej prokuraturze, ta jednak nie ujawnia treści złożonych przez niego wyjaśnień.

Wobec osób, którym przedstawiono zarzuty prokuratura, nie zastosowała żadnych środków zapobiegawczych. A zdarzenia, których dotyczą zarzuty, miały miejsce w 2004-2005 roku.

Krzysztof J. w 2001 roku został ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Leszka Millera. Podał się do dymisji w 2004 roku. Mandat poselski uzyskał w 1993, 1997 i 2001 roku z ramienia SLD. W 2001 z okręgu tarnowskiego.

[Agnieszka WROŃSKA-BĘBEN]

 

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum