Tarnów dostanie 15 milionów dofinansowania

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął 29 października decyzję o przyznaniu miastu dofinansowania w wysokości 15,1 mln zł do trzech inwestycji drogowych w Tarnowie. Jest to bezpośredni efekt dokonanego w maju br. zwrotu niemal 13,9 mln zł unijnej dotacji udzielonej na budowę łącznika autostradowego. Oznacza to, że przyznana kwota będzie wyższa od sumy zwróconej o 1,2 mln zł. – To bardzo dobra wiadomość dla finansów miasta – komentuje prezydent Roman Ciepiela.

Miastu przyznano dofinansowanie na wykonaną modernizację układu drogowego w Tarnowie, w ramach której zrealizowano trzy inwestycje: budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Witosa, rozbudowę ul. Spokojnej na odcinku od ul. Nowodąbrowskiej do ul. Krzyskiej, a także rozbudowę ul. Mickiewicza i Al. Solidarności.

Było to możliwe dlatego, że wcześniej, w maju br., z inicjatywy prezydenta Romana Ciepieli miasto zwróciło dotację za łącznik autostradowy. Głównym uzasadnieniem dla tej propozycji było, związane ze zmową przetargową, ryzyko zwrotu całości dotacji za łącznik wraz z odsetkami czyli kwoty, która mogłaby wynieść nawet 80 mln zł. Prezydent objaśniał, że dzięki zwrotowi dotacji miasto będzie mogło sięgnąć po dofinansowanie na inne zadania drogowe w wysokości podobnej do zwróconej kwoty, co w przeciwnym razie nie byłoby możliwe.

Musimy znaleźć rozwiązanie bezpiecznie dla naszego miasta – tłumaczył podczas sesji Rady Miejskiej. Czwartkowa decyzja władz województwa oznacza, że scenariusz zaproponowany przez prezydenta radnym przed kilkoma miesiącami został zrealizowany z nawiązką.

W ślad za korzystną dla miasta decyzją Zarządu Województwa podpisana zostanie umowa w sprawie dofinansowania wspomnianej inwestycji. – Niezwłocznie dopełnimy wszelkich formalności tak, by pieniądze wpłynęły do budżetu możliwie szybko – zapowiada Rafał Koścień, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta

[kn] źródło: tarnow.pl

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum