Kolejni oszukani metodą "na wnuczka"

Komenda Miejska Policji w Tarnowie w ostatnim czasie po raz kolejny została powiadomiona o oszustwach metodą na „wnuczka” oraz „policjanta”. Przestępcy w coraz śmielszy sposób usiłują wzbudzić w ofiarach poczucie odpowiedzialności za swoje rodziny. Wymyślają nowsze metody działania, za każdym razem jednak kończy się to wyłudzeniem pieniędzy.

Tym razem w Tarnowie dwie osoby dały się namówić oszustom. W wyniku umiejętnie prowadzonych rozmów oszuści nakłonili swoich rozmówców, aby wydali oszczędności w imię ratowania rodziny. Niestety pokrzywdzeni nie upewnili się co do faktycznej sytuacji i nieświadomie wydali własne pieniądze przestępcom.

Funkcjonariusze apelują do całej społeczności, aby nie dać się w ten sposób oszukać. - Pamiętajmy, policjanci nigdy nie żądają żadnych pieniędzy w zamian za „załatwienie” jakiejkolwiek sprawy - podkreśla rzecznik prasowy Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, asp. sztab. Paweł Klimek. - Jeżeli dzwoni do nas osoba podająca się za wnuczka lub policjanta i żąda zapłacenia pieniędzy pamiętajmy, że jest to potencjalny oszust. Sprawdźmy podane przez tę osobę informację i sami zadzwońmy do naszej najbliższej rodziny (wnuka, córki, syna)Jeżeli jest to policjant po zakończonej rozmowie możemy oddzwonić do dyżurnego policji na numer alarmowy 997 lub 112. Informujmy o taki przypadkach zarówno policję, jak i najbliższą rodzinę.

[kn] źródło: KMP w Tarnowie

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum