Nowoczesne fotoradary na polskich drogach. Jeden z nich pojawi się na obwodnicy Tarnowa

To ma być nowe oręże do walki z piratami drogowymi. W całej Polsce ruszył montaż urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości samochodów. Te nowoczesne fotoradary zainstalowane zostaną na 29 odcinkach dróg krajowych w całym kraju - także w Małopolsce na drodze krajowej numer 94. Urządzenie zainstalowane zostanie na ponad 5-kilometrowym odcinku południowej obwodnicy Tarnowa.

Na odcinkowym pomiarze prędkości - kamera będzie rejestrowała wjazd samochodu i wyjazd z odcinka pomiarowego. Dzięki temu będzie można wyliczyć prędkość z jaką kierowca pokonał trasę.

- Wtedy porównamy to z prędkością, która jest dozwolona na danym odcinku - mówi Władysław Szydłowski, naczelnik tarnowskiej drogówki.

Miejsce w regionie tarnowskim, w którym zainstalowany będzie ten odcinkowy pomiar prędkości, wskazali właśnie tarnowscy policjanci. - Nowy system ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Przy wyborze miejsca braliśmy pod uwagę ilość wypadków, do jakich dochodziło na obwodnicy - tłumaczy Szydłowski.

Cały system zainstalowany ma zostać do końca listopada, potem ruszą jego testy. Urządzenie na dobre działać ma już od przyszłego roku.

[Agnieszka WROŃSKA-BĘBEN]

 

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum