Będzie bezpieczniej przy drodze powiatowej w Grabnie

W Grabnie rozpoczęła się dawno oczekiwana budowa chodnika przy drodze powiatowej. Znacząco poprawi on bezpieczeństwo obok coraz bardziej ruchliwej jezdni.

W tym roku zostanie wykonany pierwszy odcinek, długości niespełna 200 metrów. Docelowo projekt budowy przewiduje wybudowanie chodnika o długości ponad 1 kilometra - od kościoła parafialnego do domu kultury.

Mieszkańcy Grabna z wielką ulgą przyjęli rozpoczęcie wyczekiwanej od wielu lat budowy. Inwestycja ta doszła do skutku dzięki porozumieniu samorządów Powiatu Tarnowskiego i Gminy Wojnicz, które współfinansują inwestycję w proporcjach 50 na 50 procent. Chodnik w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo pieszych na coraz bardziej ruchliwej drodze powiatowej.

Społeczeństwo miejscowości Grabno od kilku lat intensywnie zabiegało o budowę tego chodnika, niestety z różnych przyczyn nie dochodziła ona do skutku. Ale obecnie została wreszcie rozpoczęta. - Serdecznie dziękuję wszystkim osobom i instytucjom, które były zaangażowane w rozpoczęcie tej inwestycji - mówi Paweł Smoleń, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, a zarazem mieszkaniec Grabna.

[kn] źródło: powiat.okay.pl

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum