Kolejarze wznawiają prace na ul. Krakowskiej

Wznowienie robót na wiadukcie kolejowym przy ul. Krakowskiej zapowiedzieli przedstawiciele PKP. Prace mają ruszyć 7 grudnia, około godziny 10.00. W efekcie zamiast czterech pasów, kierowcy będą mieć do dyspozycji tylko dwa. PKP zapewniło jednak miasto, że przejezdność zostanie zachowana, a wprowadzone w organizacji ruchu zmiany nie powinny znacząco utrudniać ruchu.

W obecnym etapie prac planowane jest zamknięcie dla ruchu jezdni i chodnika ulicy Krakowskiej po stronie północnej, gdzie prowadzona będzie rozbiórka wiaduktu. Wyznaczona zostanie południowa jezdnia, po której ruch odbywać się będzie w obu kierunkach (po jednym pasie dla każdego kierunku ruchu). W kolejnych etapach i zależnie od postępu prac, ruch kierowany będzie na północną jezdnię. Przewidywane są także krótkotrwałe zwężenia drogi (tylko w weekendy) do jednego pasa ruchu. Wówczas zastosowana zostanie sygnalizacja wahadłowa.

Roboty wyburzeniowe i zamknięcie przejścia dla pieszych powoduje konieczność skierowania ruchu pieszych na stronę południową (po stronie dworca autobusowego) na odcinku od przejść dla pieszych zlokalizowanych przy ulicy Dworcowej i przy ulicy Przemysłowej. Przechodzenie przez ulicę Krakowską posiadającą cztery jezdnie (po dwie w każdym kierunku) w innych miejscach będzie zabronione.

Przypomnijmy, że prace przy wiaduktach kolejowych realizowane są przez PKP. To właśnie ta spółka jest właścicielem tych obiektów i to ona odpowiada za ich utrzymanie. Zgodnie z najnowszym harmonogramem przedstawionym miastu przez PKP większość robót modernizacyjnych powinna się zakończyć w przyszłym roku. Jak zapowiedziała spółka, wiadukt na ul. Krakowskiej ma być gotowy końcem 2016 r.

Schemat przejścia i przejazdu dostępny jest na stronie Urzędu Miasta Tarnowa.

[kn] źródło: tarnow.pl

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum