Mali tarnowianie udekorowali Rynek

Były świąteczne piosenki, wspólne tańce i prezenty od świętego Mikołaja. Ponad 1300 przedszkolaków z tarnowskich placówek pojawiło się 8 grudnia na Rynku, by spotkać się ze świętym Mikołajem i razem z nim ubrać bożonarodzeniowe drzewka.

Fot. Paweł TOPOLSKI / tarnow.pl

Zimowa aura nie odstraszyła najmłodszych, którzy tłumnie stawili się na płycie Rynku. O godzinie 12 rozbrzmiał hejnał tarnowski, który zainaugurował imprezę. Udanych świąt życzył wszystkim prezydent Roman Ciepiela. Oczekiwany przez najmłodszych św. Mikołaj przyjechał na Rynek bryczką, tradycyjnie w asyście aniołka i diabełka.

Tłum małych tarnowian miał okazję, by razem zaśpiewać świąteczne piosenki, zatańczyć, a przede wszystkim udekorować choinki. Na tę okoliczność każde przedszkole miało za zadanie przygotować ozdobne śnieżynki, które następnie zawisły na drzewkach, nadając im iście świątecznego charakteru. – Bardzo podobają nam się te świąteczne choinki – mówiły dzieci z Przedszkola nr 32. - Chciałabym mieć taką samą w domu – zapewniała Julia, która na Rynek przyszła razem z mamą.

Podczas spotkania ze świętym Mikołajem nie mogło zabraknąć prezentów. Dla wszystkich dzieci, które pojawiły się na imprezie przygotowano słodycze.

[kn] źródło: tarnow.pl

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum