Miasto wygrywa w sądzie ws. kamienicy na rogu Wałowej i Brodzińskiego

Gmina Miasta Tarnowa najprawdopodobniej nie będzie musiała zwracać spadkobiercom pierwotnych właścicieli budynku zlokalizowanego przy ul. Brodzińskiego 1 i Wałowej 24 – takie są konsekwencje orzeczenia Sądu Rejonowego w Tarnowie, które nie jest jeszcze prawomocne.

Sprawa budynku trafiła do sądu w związku z wnioskiem członków rodziny Spiro vel Spira, będących spadkobiercami właścicieli, do których nieruchomość ta należała przed wojną. W efekcie w roku 2011 uchylono postanowienie Sądu Powiatowego w Tarnowie z 1963 roku, na podstawie którego Skarb Państwa uważał się za właściciela budynku przy ul. Brodzińskiego 1 i Wałowej 24.

- W reakcji na tę decyzję miasto, broniąc swoich interesów, złożyło wniosek o stwierdzenie zasiedzenia, który został uwzględniony przez sąd – mówi mecenas Grzegorz Szczerba, reprezentujący Gminę Miasta Tarnowa.

Orzeczenie Sądu Rejonowego w Tarnowie jest na razie nieprawomocne, a stronom przysługuje od niego apelacja. Kamienica na rogu Wałowej i Brodzińskiego, o którą upomnieli się przedstawiciele rodziny Spiro vel Spira, warta jest blisko 1,3 mln zł. Obecnie w kamienicy część pomieszczeń jest wolna, a część zajmuje jedna z tarnowskich fundacji. W przeszłości w budynku tym mieściła się drukarnia.

Przypomnijmy, że wcześniej miasto wygrało przed sądem w podobnej sprawie dotyczącej własności Pałacu Ślubów.

[kn] źródło: tarnow.pl

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum