Urzędnicy pomagają - paczki dla 4 rodzin

Produkty o wartości ponad 10 tys. złotych trafią do czterech potrzebujących rodzin. To efekt zbiórki jaką przeprowadzili między sobą urzędnicy z tarnowskiego magistratu wraz z pracownikami miejskich instytucji w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Inicjatorem pomysłu włączenia się w świąteczną akcję był prezydent Roman Ciepiela.

- Początkowo planowaliśmy obdarować tylko jedną rodzinę, ale aktywność urzędników przerosła nasze oczekiwania i ostatecznie produkty zebrane w magistracie powędrują do czterech rodzin – mówi Grzegorz Sokołowski z Referatu Polityki Społecznej Urzędu Miasta.

Udało się zebrać ponad 30 kilogramów trwałej żywności, ok. 40 kilogramów cukru, soli i mąki. Do czterech tarnowskich rodzin trafi także ok. 30 zestawów środków higieny osobistej i kilkanaście opakowań środków czystości. Zebrano również zestawy pościeli, koce i ręczniki. Wśród datków znalazła się także zimowa kurtka i buty, czajnik elektryczny, garnki oraz kubki. Do akcji poza urzędnikami aktywnie włączyli się również pracownicy Zarządu Dróg i Komunikacji oraz Miejskiego Zarządu Cmentarzy.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom.

[kn] źródło: tarnow.pl

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum