Tarnowski Jarmark Świąteczny i miejska wigilia

Kiermasz z aniołkiem i ze smakiem oraz miejska wigilia – między innymi takie wydarzenia czekają na mieszkańców Tarnowa w przededniu Bożego Narodzenia. Tarnowski Jarmark Świąteczny rozpocznie się 19 grudnia na Placu Sobieskiego, a zakończy go wspólne kolędowanie na Rynku 22 grudnia.

19 i 20 grudnia na Placu Sobieskiego odbędzie się „kiermasz ze smakiem”, na którym będzie można nie tylko zakupić produkty spożywcze, ale i zamówić potrawy na wigilię. Organizatorzy zapowiedzieli również możliwość degustacji świątecznych smakołyków. Posmakować świąt będzie można także podczas kolędowania, wykonywania ozdób oraz ubierania choinki ze znanymi tarnowianami.

21 i 22 grudnia kiermasz przeniesie się na ul. Wałową, gdzie dostępne będą m.in. rękodzieła i bożonarodzeniowe dekoracje. „Kiermasz z aniołkiem” będzie również doskonałą okazją do nabycia oryginalnych, ręcznie robionych prezentów pod choinkę.

22 grudnia z kolei tarnowski Rynek zamieni się w jeden, wielki, ogrzewany namiot wigilijny. Na mieszkańców czekać będą pierogi i żurek. Całość uświetnią występy znanych lokalnych artystów. Zaśpiewają m.in.: Wojtek Klich, Magdalena Stalmach, Jarek Tucki, Leliwa Jazz Band, Piotr Kita i Stanisław Migała. Nie zabraknie znanych polskich kolęd, które zabrzmią w różnym stylu: na rockowo, jazzowo czy bluesowo. Początek miejskiej wigilii zaplanowano na godz. 16.00. W tym dniu od 9.00 do 14.00 na ulicach miasta pojawi się także wóz z wigilijnym sianem. Tego samego popołudnia na schodach tarnowskiego teatru polskie kolędy zaśpiewają aktorzy „Solskiego”. Pierwsza pastorałka zabrzmi o godz. 15.00.

[kn] źródło: tarnow.pl

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum