Zakłady Mechaniczne z Indeksem Patriotyzmu

Zakłady Mechaniczne Tarnów zostały laureatem nagrody głównej w konkursie Indeksu Patriotyzmu Polskiego Biznesu. Jak poinformowała spółka na swojej stronie internetowej, ZMT zostały uznane za firmę, która w szczególny sposób przyczynia się do rozwoju Polski. Konkurs zorganizowany przez redakcję dziennika Rzeczpospolita oraz Fundację Patriotyzmu Gospodarczego wyłonił przedsiębiorstwa, których działalność w największym stopniu pomaga w budowania silnej pozycji gospodarki kraju, nie uchylając się przy tym od swoich powinności względem państwa i społeczeństwa.

"Dziś spółka staje się liderem innowacji w regionie, uczestniczy w modernizacji armii i ma w portfelu umowy eksportowe, o których kiedyś mogła tylko pomarzyć" – pisze Zbigniew Lentowicz w tekście poświęconym Zakładom Mechanicznym, który opublikowała Rzeczpospolita z okazji wręczenia nagród. Dodaje on, że nowe projekty przedsiębiorstwa przewidują integrację coraz bardziej skomplikowanych systemów uzbrojenia wspomaganych elektroniką. To takich należy bez wątpienia przeciwlotniczy zestaw rakietowo-artyleryjski Pilica. Ostatnie, jesienne testy nowego systemu na poligonie w Wicku potwierdziły zalety broni. – Dla mnie Pilica to symbol technologicznego postępu Zakładów Mechanicznych – powiedział Rzeczpospolitej Andrzej Kiński ekspert militarny, szef pisma „Wojsko i Technika”.

- Staramy się budować firmę opartą na zasadach społecznej odpowiedzialności, teraz dochodzi też poczucie bezpośredniego udziału naszych produktów w procesie modernizacji armii i wzmacniania bezpieczeństwa państwa. Firma należy do największych pracodawców w regionie , w okresie niedawnej, trudniej transformacji miała zawsze wsparcie lokalnych władz i społeczności. Teraz pomagamy odtworzyć w mieście i regionie ośrodki szkolnictwa zawodowego – mówi prezes Zakładów Mechanicznych Tarnów Krzysztof Jagiełło.

Nagrody "Indeksu Patriotyzmu Polskiego Biznesu" wręczono podczas gali na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas uroczystości powiedział, że dla niego patriotyzm gospodarczy to bogacenie się i niezapominanie przy tym o solidarności z własną rodziną - wspólnotą narodową.

Prócz nagrody głównej tarnowskie Zakłady Mechaniczne zdobyły w konkursie także wyróżnienie. Kryteriami decydującymi o zwycięstwie były: odprowadzanie podatku w Polsce, tworzenie nowych miejsc pracy oraz inwestycje i wydatki na badania i rozwój. W mniejszym stopniu uwzględniano wydatki na działalność charytatywną i prospołeczną.

[kn] źródło: www.zmt.tarnow.pl

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum