Włamywacz dotkliwie pobił 88-letnią kobietę

Włamywał się do domów, kradł różne przedmioty. Ostatnio dotkliwie pobił 88-letnią kobietę – teraz zatrzymany przez tarnowskich policjantów odpowie za swoje przestępstwa, spędzając najbliższe miesiące w Zakładzie Karnym w Tarnowie.

Młody, bezrobotny 23-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego dokonywał włamań do domów. Uczynił sobie z tego tytułu źródło utrzymania. Ostatnio 20 grudnia włamał się do domu zamieszkałego przez samotną 88-letnią kobietę. Wybił okno w ganku przedostając się do jego wnętrza. Nie dokonał jednak kradzieży, ponieważ niczego wartościowego nie odnalazł. Dotkliwie pobił starszą panią powodując złamania kości twarzoczaszki z lewej strony. Napadnięta trafiła do szpitala, gdzie została jej udzielona pierwsza pomoc. Aktualnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

23.12 mężczyzna włamał się do domu w Bogumiłowicach. Podobnie jak wcześniej wybił szybę w kwaterze okiennej dostając się do środka domu. Penetrując pomieszczenia dokonał kradzieży kilku butelek wódki. Policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Zachód oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Tarnowie wytypowali sprawcę tych przestępstw. Podjęte działania w okresie świątecznym pozwoliły na zatrzymanie zaskoczonego mężczyzny. Przyznał się on do zarzucanych czynów. W dniu 26 grudnia został doprowadzony do Sądu w Tarnowie, który na mocy postanowienia umieścił zatrzymanego w Zakładzie Karnym w Tarnowie na okres dwóch miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

Za popełnione przestępstwo określone w art. 280 par. 1 kk zatrzymany odpowie przed Sądem w Tarnowie. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

[kn] źródło: KMP w Tarnowie

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum