Darmowe bilety na autobus dla bezrobotnych

Przeszło 1700 osób bezrobotnych skorzystało z darmowych biletów autobusowych w okresie od września do 22 grudnia. Nieodpłatne podróżowanie komunikacją miejską to efekt podjętej we wrześniu uchwały Rady Miejskiej wprowadzającej możliwość bezpłatnych przejazdów dla osób niezatrudnionych.

Dotychczas wydaliśmy ponad cztery tysiące dwieście biletów. Niektórzy skorzystali kilkakrotnie - tłumaczy Krzysztof Kluza, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji.

Przywilej adresowany jest nie tylko do bezrobotnych tarnowian, ale i mieszkańców gmin, z którymi Tarnów ma podpisane porozumienie o wspólnej komunikacji. Obejmuje ono gminę Tarnów, Lisia Góra i Pleśna. Dla mieszkańców tych miejscowości wydano przeszło 1000 biletów.

Przypomnijmy, że 1 września weszła w życia uchwała tarnowskiej Rady Miejskiej wprowadzająca zmiany w taryfach. Na mocy nowych przepisów osoby bezrobotne, zarejestrowane w urzędzie pracy, posiadające zaświadczenie oraz Tarnowską Kartę Miejską, mogą nieodpłatnie podróżować komunikacją miejską. Darmowe przejazdy obowiązują przez okres 30 dni, licząc od momentu wydania zaświadczenia w pośredniaku.

Uchwała wprowadziła także możliwość darmowych przejazdów dla dzieci w wieku 4-6 lat oraz dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Do tej pory na terenie miasta wydano 230 takich biletów, w tym 132 dla najmłodszych tarnowian.

Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji, wartość wydanych biletów to suma ponad 420 tysięcy złotych.

[kn] źródło: tarnow.pl

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum