Tarnów otrzymał ponad 14 mln dofinansowania

Zgodnie z umową podpisaną przez prezydenta Romana Ciepielę i wicemarszałka małopolskiego Stanisława Sorysa, miasto otrzymało 14 mln 341 tys. złotych z tytułu dofinansowania do trzech zrealizowanych inwestycji drogowych. - To bardzo dobra wiadomość, pozwalająca zakończyć proces rozpoczęty przed kilkoma miesiącami – komentuje prezydent Roman Ciepiela.

Przyznanie miastu dofinansowania ma bezpośredni związek z dokonanym w maju br. zwrotem niemal 13,9 mln zł unijnej dotacji udzielonej na budowę łącznika autostradowego. Dzięki zwrotowi dotacji za zagrożoną inwestycję miasto mogło starać się o pozyskanie funduszy w ramach budżetu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Efektem tej decyzji było przyznanie miastu 15,1 mln zł dofinansowania na wykonaną modernizację układu drogowego w Tarnowie, w ramach której zrealizowano trzy inwestycje: budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Witosa, rozbudowę ul. Spokojnej na odcinku od ul. Nowodąbrowskiej do ul. Krzyskiej, a także rozbudowę ul. Mickiewicza i Al. Solidarności.

Zgodnie z podpisaną umową w tej sprawie, miasto ma otrzymać łącznie 15,1 mln złotych. Na konto gminy wpłynęło już 14 mln 341 tys. złotych, a pozostałą kwotę zatrzymano na poczet płatności końcowej. Zgodnie z procedurą brakująca suma ma zostać wypłacona po przeprowadzonej na miejscu kontroli i weryfikacji dokumentów dotyczących zrealizowanych inwestycji.

[kn] źródło: tarnow.pl

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum