Nowe przystanki autobusowe w Tarnowie

W przyszłym roku na terenie miasta pojawi się sześć nowych przystanków. Wyznaczenie dodatkowych miejsc postojowych dla autobusów ma związek z oddaniem do użytkowania nowych połączeń drogowych na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej, a także zmianą trasy linii nr 24.

Uchwałę w tej sprawie przyjęli miejscy radni podczas ostatniej sesji. Od przełomu stycznia i lutego mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z nowych przystanków zlokalizowanych w Strefie Aktywności Gospodarczej. Będzie to możliwe dzięki wydłużeniu tras wybranych kursów kilku linii z obecnego placu manewrowego przy ul. Kochanowskiego do SAG. Cztery przystanki będą zlokalizowane na ul. Kochanowskiego i ul. Wody.

Kolejne dwa nowe przystanki staną na ulicy Armii Krajowej oraz ul. Pszennej. W pierwszym kwartale 2016 r. planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej nr 24, kursującej obecnie na os. Zbylitowska Góra. Zmiany te są efektem konsultacji przeprowadzonych z mieszkańcami i Radą Osiedla Mościce. Jak zapowiada Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, w przyszłym roku rozkład jazdy linii 24 zostanie wzbogacony również o dodatkowe kursy.

[kn] źródło: tarnow.pl

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum