Zadał swojej dziewczynie 100 ciosów nożem. Jest wyrok dla zabójcy

Sprawca zabójstwa swojej byłej dziewczyny w Jadownikach koło Brzeska został w piątek skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. 32-latek spod Tuchowa w marcu 2015 roku zasztyletował swoją dziewczynę, mieszkankę Lipnicy. Czuł się oszukany i zdradzony. Nakrył 29-letnią Iwonę S. w motelu w Jadownikach z nowym partnerem.

Jak podkreślał sędzia sądu okręgowego w Tarnowie, oskarżony już wcześniej zaplanował tę zbrodnię. Zabrał ze sobą cztery noże i zadał swojej byłej dziewczynie ponad 100 ciosów.

- Ilość ciosów, jakie zadał oskarżony ofierze jest niewspółmierna do skutku, jaki mężczyzna chciał osiągnąć, czyli do zabicia dziewczyny. Mamy do czynienia z overkilling, czyli nadzabijaniem. To jedna z okoliczności, która również miała wpływ na wymiar kary - mówił sędzia Rafał Wagnerowski. 

Zarówno prokuratur Izabela Kapa jak i biegły z zakładu medycyny sądowej podkreślali, że nie pamiętają tak brutalnej zbrodni. Sąd nie zgodził się też z obrońcami, którzy przekonywali, że Piotr S. zabił swoją byłą dziewczynę pod wpływem silnych emocji.

- Oskarżony chciał dokonać zemsty. W tym celu zaopatrzył się w noże i udał się do motelu, gdzie przebywała jego dziewczyna. Oskarżony chciał by dziewczyna cierpiała - podkreśla sędzia Wagnerowski.

Wyrok jest nieprawomocny. Mężczyzna będzie się mógł starać o wcześniejsze zwolnienie z więzienia po odsiedzeniu 20 lat.

[Bartłomiej MAZIARZ]

 

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum