Szósty akt oskarżenia ws. afery z prawami jazdy

Do Sądu Rejonowego w Tarnowie trafił szósty akt oskarżenia w sprawie powoływania się na wpływy w tarnowskim MORDzie. Dotyczy on kolejnych 20 osób, które wręczały łapówki w zamian za pozytywny wynik egzaminu.

Oskarżeni to głównie mieszkańcy powiatów: brzeskiego, tarnowskiego, dąbrowskiego, bocheńskiego. Osoby te nie były uprzednio karane.

- Prokurator oskarżył je o udzielenie korzyści majątkowych lub obietnicę ich udzielenia, w kwotach od 500 zł do 1500 złotych, osobom powołującym się na wpływy w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie, w zamian za pośrednictwo w uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii B - informuje Mieczysław Dzięgiel, Prokurator Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Niektórzy z oskarżonych działali w taki sposób kilkakrotnie.

Wszyscy przyznali się do winy i zadeklarowali wolę skazania bez przeprowadzenia rozprawy. Oskarżonym grożą kary od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Dotychczas w tej sprawie oskarżone zostały 103 osoby. Wobec czterech osób skierowano wniosek o warunkowe umorzenie postępowania.

[kn] źródło: Prokuratura Okręgowa w Tarnowie

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum