GK: Zabójca Iwony O. trafi na obserwację

Przegląd prasy

32-letni Piotr S., który 3 marca w hostelu w Jadownikach zamordował swoją byłą partnerkę Iwonę O., trafi na obserwację - informuje w dzisiejszym wydaniu "Gazeta Krakowska". 32-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu dożywocie.

Dziennik przypomina wstępne wyniki sekcji zwłok 29-letniej Iwony O., które wskazują, że zabójca zadał kobiecie aż 60 uderzeń nożem. - Przyczyną śmierci było co najmniej dziesięć ran penetrujących do wnętrza ciała - precyzuje cytowany przez "GK" prokurator Mieczysław Dzięgiel z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Ostrze noża uszkodziło serce, płuca, wątrobę, nerki i tętnicę szyjną kobiety.

Jak już informowaliśmy, prawdopodobnym motywem zabójstwa był zawód miłosny. - W kwestii motywu duże znaczenie będzie miała opinia sądowo-psychiatryczna - powiedział gazecie prok. Andrzej Leśniak, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Brzesku. Dziennik zaznacza jednak, że zanim śledczy zwrócą się o obserwację mężczyzny przez psychiatrów, muszą otrzymać pełną dokumentację sekcji zwłok, a to może nastąpić w ciągu dwóch, trzech tygodni. - Badania podejrzanego zajmą kolejnych kilka tygodni. Finał śledztwa spodziewany jest w drugiej połowie roku - czytamy w "GK".

Czytaj również:
- Szczególne okrucieństwo zabójstwa w Jadownikach
- Zabójstwo w Jadownikach: To był zawód miłosny
- Mieszkanka Lipnicy Murowanej zamordowana przez byłego partnera

[kn] źródło: Gazeta Krakowska, 16.03.2015

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum