Policjant z Tarnowa zwycięzcą Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich Policjantów

Na stoku ośrodku narciarskiego Czorsztyn-ski w Kluszkowcach odbyły się Pierwsze Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla Funkcjonariuszy Policji. W zorganizowanej pod patronatem Komendanta Głównego Policji, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa (SITN-PZN) imprezie sportowej, udział wzięło 31 policjantów z całej Polski. Ich zadaniem było wykazać się umiejętnościami narciarskimi i posiadaną wiedzą teoretyczną.

Turniejowa rywalizacja rozpoczęła się wczesnym rankiem, od testu wiedzy sprawdzającego znajomość przepisów dotyczących pełnienia służby na stokach narciarskich, zasad bezpieczeństwa i porządku na stokach oraz kodeksu FIS-u. Najlepszy wynik uzyskał st. sierż. Paweł Cudek z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Drugie i trzecie miejsce wywalczyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu - sierż. Mateusz Kielar (II miejsce) oraz st. post. Łukasz Kinal (III miejsce).

W południe policjanci rywalizowali w slalomie gigancie. Każdy z nich wykonywał dwa przejazdy. W tym przypadku także policjant Paweł Cudek nie miał sobie równych, deklasując konkurentów. Drugie miejsce zajął policjant reprezentujący Komendę Główną Policji, trzecie - funkcjonariusz SPAP-u Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Zawody zakończyły się ogłoszeniem wyników i uhonorowaniem zwycięzców. Bezkonkurencyjnym liderem i najlepszym zawodnikiem został Paweł Cudek, który odebrał puchar i nagrodę z rąk Zastępcy Dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP insp. Ryszarda Garbarza oraz Prezesa Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Zuzanny Podgórnej.

Starszy sierżant  Paweł Cudek w policji służby od 7 lat. Jest funkcjonariuszem Wydziału Sztab Policji tarnowskiej komendy miejskiej. Posiada przeszkolenie i uprawnienia instruktorskie Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarskich Polskiego Związku Narciarskiego. Wraz z sierż. sztab. Dawidem Śliskim od czterech lat patroluje stoki powiatu tarnowskiego, zapewniając bezpieczeństwo przebywającym na nich osobom. Doświadczenie i umiejętności policjanta z Tarnowa były wykorzystywane także poza powiatem, m.in. na stokach Jaworzyny Krynickiej i Słotwin. Paweł Cudek ma także na koncie zwycięstwa w policyjnych turniejach par patrolowych.

[kn] źródło: KMP w Tarnowie


comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum