Turystyka: Kolejne środki dla Tarnowa

Tarnowska Organizacja Turystyczna pozyskała w ostatnim czasie dofinansowanie z konkursów grantowych na realizację dwóch projektów regionalnych. Łączna kwota dofinansowania to 35 tysięcy złotych.

W konkursie grantowym „Małopolska Gościnna” TOT zdobyła 20 000 zł na dofinansowanie do „Szlaku ceramicznego regionu tarnowskiego”. Projekt zakłada wytyczenie, oznakowanie stylowymi tablicami i promocję szlaku turystycznego prowadzącego po 30 miejscach związanych z „Eksperymentem Łysogórskim”, uważanym za jedno z najciekawszych działań w zakresie ceramiki architektonicznej w powojennej Polsce. Projekt wspólnie realizowany z Instytutem Sztuki PAN, Muzeum Narodowym w Krakowie, Fundacją Ceramiki Polskiej XX wieku oraz Galerią Miejską BWA w Tarnowie.

Drugi projekt dofinansowany w wysokości 15 000 zł to „Synaj” w Tarnowie – Gotowi na Światowe Dni Młodzieży KRAKÓW 2016”. Celem projektu jest przygotowanie Tarnowa i regionu (osób bezpośrednio zaangażowanych w wydarzenie, które zostaną „ambasadorami” Tarnowa i regionu) na spotkanie z uczestnikami ŚDM Kraków 2016.

* * *

Tarnowska Organizacja Turystyczna powstała na przełomie 2010 i 2011 r. Obecnie skupia kilkanaście osób fizycznych, kilka firm turystycznych, miasto Tarnów oraz Powiat Tarnowski i Powiat Dąbrowski. Na swoim koncie ma organizację promocji turystycznej zarówno w kraju jak i za granicą. W regionie organizowała specjalistyczne szkolenia dla branży turystycznej oraz wykonała aplikację mobilną smartSAD, która zaledwie kilka tygodni po uruchomieniu została wyróżniona w konkursie „Mobile Trends Awards 2013”!

 

tim
comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum