W Tarnowie trwa zbiórka darów dla Ukrainy

Do pomocy Ukrainie zachęca fundacja „Zmieńmy świat”, która organizuje zbiórkę na rzecz tamtejszych sierocińców. Dotąd udało zgromadzić się 600 kg darów, które trafiły już do potrzebujących zza wschodniej granicy, mieszkających na terenach objętych wojną.

W akcję pomocy Ukraińcom włączyli się tarnowianie. Dzięki ich pomocy zebrano dary, które trafiły do dzieci z ukraińskich sierocińców, zamieszkujących placówki znajdujące się w strefie działań wojennych. Podczas zbiórki, oprócz ubrań i zabawek, zgromadzono również 200 kg karmy dla zwierząt. Pierwszy transport darów trafił do Starobielska, stamtąd zebrane rzeczy dostarczono do okolicznych sierocińców.

To nie koniec działań na rzecz wschodnich sąsiadów. Wciąż można przekazać dary fundacji „Zmieńmy świat” w siedzibie przy ul. Lwowskiej 55. – Najbardziej potrzebna jest żywność o przedłużonej dacie ważności, ubrania, środki higieniczne i chemiczne, artykuły papiernicze, zabawki dla dzieci i karma dla zwierząt – apeluje Krzysztof Giemza z fundacji „Zmieńmy świat”.

Dary można dostarczyć osobiście na ul. Lwowską 55. Organizatorzy umożliwiają również odbiór po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Tel.515 634 338.

[kn] źródło: UMT

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum