Coraz bliżej budowy obwodnicy w Dąbrowie Tarnowskiej. Przetarg możliwy już w czerwcu

Niewykluczone, że w czerwcu zostanie ogłoszony przetarg na budowę wyczekiwanej od lat obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej. To najlepiej przygotowana inwestycja drogowa w Małopolsce. GDDKiA od dawna ma wszystkie potrzebne pozwolenia. Na wykup działek pod budowę wydano już 18 milionów złotych z budżetu państwa.

Do rozpoczęcia prac brakuje jednego. Jak przekonuje, w rozmowie z Radiem Kraków dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Pałasiński, rząd musi jeszcze zatwierdzić Program Budowy Dróg Krajowych. Ta decyzja się znacznie opóźnia, ale drogowcy działają zgodnie z planem. - Będziemy gotowi na ogłoszenie przetargu w czerwcu - dodaje Pałasiński.

Na budowę 7 kilometrów obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej potrzeba od 150 do 200 mln zł. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju potwierdza Radiu Kraków, że przyjęcie przez rząd Programu Budowy Dróg Krajowych na najbliższe lata powinno nastąpić w połowie roku. Od tego dokumentu zależy także budowa obwodnic Chełmca, Zatora i Zabierzowa.

[Bartłomiej MAZIARZ]

 

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum