Prezydent Ciepiela: 15 mln zł na remonty ulic

Roman Ciepiela poinformował dziś o rozpoczęciu realizacji Programu Modernizacji Tarnowskich Dróg - jednego z głównych punktów swojego programu wyborczego.

W tym roku samorząd na ten cel wyda 15 mln zł. To ponad dwukrotnie więcej niż dotychczas. Zostały także opracowane kryteria doboru dróg do remontów.

- Transport publiczny i możliwość poruszania się po mieście zdeterminuje według mnie rozwój miasta zarówno w wymiarze gospodarczym, jak i społecznym - mówił prezydent Roman Ciepiela.

Podczas najbliższej sesji prezydent zaproponuje radnym przeznaczenie części zeszłorocznej nadwyżki budżetowej na realizację ponad 60 zadań drogowych - remonty i budowę nowych dróg lokalnych, zatok autobusowych, miejsc parkingowych i opracowanie dokumentacji pod realizację kolejnych zadań. To zarówno kontynuacja dotychczasowych prac, jak i nowe inwestycje.

System kryteriów doboru dróg do remontów opiera się m.in. na ocenie bieżącego stanu nawierzchni drogi, jej kategorii, ilości osób zamieszkujących w bezpośrednim sąsiedztwie, występowaniu zagrożenia bezpieczeństwa uczestników ruchu, wykorzystania drogi przez autobusy miejskie, lokalizacji obiektów użyteczności publicznej. Każda droga w mieście ma przypisany priorytet i miejsce na liście.

- Przygotowanie tego dokumentu zajęło nam trzy miesiące. Trzeba było między innymi objechać całe miasto i szczegółowo ocenić stan wszystkich ulic - mówi Marian Ogrodnik z Wydziału Usług Ogólnomiejskich.

Tarnów jest zarządcą dla ponad 700 dróg. Ich łączna długość to 349 km.

Tomasz STODOLNY
comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum